xsysiek

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany

Polecane posty

xsysiek    4

Witam

 

Mam pytanie do was odnośnie siewnika Lemken Solitair 9 w wersji półzawieszanej:

- jaka jest cena bazowa zestawu z lub bez brony obrotowej Zirkon 10?

- jakie są różnice w cenie między wersjami 4m, 4.5m i 5m?

- jakie są wady tego zestawu lub na co należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji?

 

Pytam się, gdyż razem z tatą zastanawiamy się nad zastąpieniem naszego poczciwego Accorda 3m na coś o większej wydajności i z systemem ISOBUS. Zestaw będzie pracował docelowo z jednym z tych ciągników: Case MX170, Puma CVX 160 lub Puma 215. To tyle. Wszystkie odpowiedzi są mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zastanowiłbym się nad wersją talerzową. Talerzówkę heliodor możesz sobie odpiąć i samą latać np. po rżysku. Mają taki zestaw w okolicznym pgr, ale nie znam szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Haha...niby jak odepniesz samą talerzówkę skoro 1. jest ona poskrecana na stałe do ramy siewnika 2. Nie ma trzypunktowego zaczepu umozliwiwajacego podczepienie? 3. Jesli taka mozliwosc by istniała to bite 8godzin trzebaby było poświecić na przezbrojenie. :)

 

Z Wad które kiedyś wypisywałem napisze te które pamietam jeszcze :) (reszte mozesz znalezc gdzeis w moich postach, pisałem kiedys długą litanię)

 

1 - Elektronika, siewnik nie moze stac pod churką, podczas deszczu uciekaj czym predzej do domu. Kable są jakoś głupio poprowadzone, spluwajaca woda z siewnika zawsze splywa na kabelki :)

2 - Jesli bedziesz brał siewnik z wysiewem nawozów doradzam co roku odkrecanie wszystkich talerzy nawozowych na zimę i staranne ich konserwowanie. U mnie kilka razy sruby skorodowały i talerze poodpadały na polu. Ciezko było wykrecic urwana srube z gwintu :\

3 - Jest to dość ciężko siewnik , dość cieżko ciagnik ma by go ciagnac, stawia duzy opor dlatego bez wachania zesprzegaj go z jak najmocniejszym ciegnikiem.

4 - Wał trapezowy (o ile wezmiesz go w opcji) będzie lubił zbierać kamyczki, kamienie które będą blokowały cały wał. Jest na to patent...jak kupisz to Ci napisze co i jak nalezy zrobic

5 - Jesli wezmiesz sztywna wersje 4m to pamietaj że łożyska w skrajnych kołach po sezonie są do wymiany. Bynajmniej u mnie.....

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Hmm, żeby nie było chodzi mi o siewniki z tej rodziny: http://lemken.com.pl/siew/solitair9p.php przedstawione na tym obrazku poniżej:

solitair9pd.jpg

 

Compact Solitair i inne tego typu odpadają, gdyż nie mają kół jezdnych, a rozłóg to ponad 40 km, więc Compact Solitair byłby do wyrzucenia po kilku latach. W zapytaniu chodzi mi tylko o tą rodzinę. Lub podobną od innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubert ty pisałeś o lemken compact solitair 9, a koledze chodzi o solitair 9. To inne siewniki i tak się składa, że w tym modelu możesz bez problemu odczepić talerzówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aha... jesli o ten model chodzi to ok :) moj błąd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem, w poprzednim roku wiosną i jesienią. Teraz po zimie również jeden popsuł się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nowe... te sa chyba nienaprawialne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Hubert rozstaw sekcji wysiewajacych masz co 16,X cm? jak to oceniasz w kwestii plonowania zboz?

 

rzepak siejesz co 16 czy 32 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam rozstaw 16,5cm Nie zauważyłem póki co negatywnego odbicia na plonowanie, wręcz przeciwnie. Siejąc Lemkenem średnie plony podskoczyły - myslę że ze wzgledu na wysiew nawozow pod korzeń, oraz to że super radzi sobie z mozaiką, trzymajac jednakową głebokosc na glinie i na luznej ziemi.

Rzepak sieje 16,5... nie cuduję innych rozwiazań - w rzepaku wazne aby kazda roslinka zachowała od kolejnej równe odstępy, czy to wzdłuż czy to wszerz.... siejąc co 33cm pomyśl jaka gęstość rolsin w rzedzie by była.... Uważam to za chore rozwiazanie, kiedys jak ktoś chciał pielić rzepak to siał w szerokie rzedy. Dzisiaj to zostało u niektórych błędnie dając złudzenie że to pomaga

 

PS. Sory za skladnie ale sami wiece - święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ok, moze inaczej, da sie zrobic tak by siac co 33 cm?

Edytowano przez brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

żaden problem :) dostajesz korki którymi zatykasz rurki

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aby był lekki zapas to 220 minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aż minimum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj