Skocz do zawartości
xsysiek

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xsysiek    3

Witam

Mam pytanie do was odnośnie siewnika Lemken Solitair 9 w wersji półzawieszanej:

- jaka jest cena bazowa zestawu z lub bez brony obrotowej Zirkon 10?

- jakie są różnice w cenie między wersjami 4m, 4.5m i 5m?

- jakie są wady tego zestawu lub na co należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji?

Pytam się, gdyż razem z tatą zastanawiamy się nad zastąpieniem naszego poczciwego Accorda 3m na coś o większej wydajności i z systemem ISOBUS. Zestaw będzie pracował docelowo z jednym z tych ciągników: Case MX170, Puma CVX 160 lub Puma 215. To tyle. Wszystkie odpowiedzi są mile widziane.

Ja osobiście zastanowiłbym się nad wersją talerzową. Talerzówkę heliodor możesz sobie odpiąć i samą latać np. po rżysku. Mają taki zestaw w okolicznym pgr, ale nie znam szczegółów.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Haha...niby jak odepniesz samą talerzówkę skoro 1. jest ona poskrecana na stałe do ramy siewnika 2. Nie ma trzypunktowego zaczepu umozliwiwajacego podczepienie? 3. Jesli taka mozliwosc by istniała to bite 8godzin trzebaby było poświecić na przezbrojenie. :)

Z Wad które kiedyś wypisywałem napisze te które pamietam jeszcze :) (reszte mozesz znalezc gdzeis w moich postach, pisałem kiedys długą litanię)

1 - Elektronika, siewnik nie moze stac pod churką, podczas deszczu uciekaj czym predzej do domu. Kable są jakoś głupio poprowadzone, spluwajaca woda z siewnika zawsze splywa na kabelki :)

2 - Jesli bedziesz brał siewnik z wysiewem nawozów doradzam co roku odkrecanie wszystkich talerzy nawozowych na zimę i staranne ich konserwowanie. U mnie kilka razy sruby skorodowały i talerze poodpadały na polu. Ciezko było wykrecic urwana srube z gwintu :\

3 - Jest to dość ciężko siewnik , dość cieżko ciagnik ma by go ciagnac, stawia duzy opor dlatego bez wachania zesprzegaj go z jak najmocniejszym ciegnikiem.

4 - Wał trapezowy (o ile wezmiesz go w opcji) będzie lubił zbierać kamyczki, kamienie które będą blokowały cały wał. Jest na to patent...jak kupisz to Ci napisze co i jak nalezy zrobic

5 - Jesli wezmiesz sztywna wersje 4m to pamietaj że łożyska w skrajnych kołach po sezonie są do wymiany. Bynajmniej u mnie.....

Wiadomość z agroFakt.pl

xsysiek    3

Hmm, żeby nie było chodzi mi o siewniki z tej rodziny: http://lemken.com.pl/siew/solitair9p.php przedstawione na tym obrazku poniżej:

solitair9pd.jpg

Compact Solitair i inne tego typu odpadają, gdyż nie mają kół jezdnych, a rozłóg to ponad 40 km, więc Compact Solitair byłby do wyrzucenia po kilku latach. W zapytaniu chodzi mi tylko o tą rodzinę. Lub podobną od innych producentów.

Hubert ty pisałeś o lemken compact solitair 9, a koledze chodzi o solitair 9. To inne siewniki i tak się składa, że w tym modelu możesz bez problemu odczepić talerzówkę.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aha... jesli o ten model chodzi to ok :) moj błąd..

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem, w poprzednim roku wiosną i jesienią. Teraz po zimie również jeden popsuł się.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nowe... te sa chyba nienaprawialne

brzozak2    236

@Hubert rozstaw sekcji wysiewajacych masz co 16,X cm? jak to oceniasz w kwestii plonowania zboz?

rzepak siejesz co 16 czy 32 cm?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam rozstaw 16,5cm Nie zauważyłem póki co negatywnego odbicia na plonowanie, wręcz przeciwnie. Siejąc Lemkenem średnie plony podskoczyły - myslę że ze wzgledu na wysiew nawozow pod korzeń, oraz to że super radzi sobie z mozaiką, trzymajac jednakową głebokosc na glinie i na luznej ziemi.

Rzepak sieje 16,5... nie cuduję innych rozwiazań - w rzepaku wazne aby kazda roslinka zachowała od kolejnej równe odstępy, czy to wzdłuż czy to wszerz.... siejąc co 33cm pomyśl jaka gęstość rolsin w rzedzie by była.... Uważam to za chore rozwiazanie, kiedys jak ktoś chciał pielić rzepak to siał w szerokie rzedy. Dzisiaj to zostało u niektórych błędnie dając złudzenie że to pomaga

PS. Sory za skladnie ale sami wiece - święta

brzozak2    236

ok, moze inaczej, da sie zrobic tak by siac co 33 cm?

Edytowano przez brzozak2

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

żaden problem :) dostajesz korki którymi zatykasz rurki

Edytowano przez lukaczmarek

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aby był lekki zapas to 220 minimum.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aż minimum!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.     
    • Przez 22krystianek22
      Witam. Panowie może moglibyście mi doradzić. Mam okazje kupić siewnik Meprozet za 4800zł 2009rok z tyłu zagarniacze, 3m widać że zadbana maszyna, tylko plastiki którymi leci zboże popękane. Wiecie może ile kosztuje te plasitki? I jak myślicie brać go czy lepiej kupić coś zachodniego ?
    • Przez BARTOLA
      witam wpadł mi ostatnio taki pomysł aby samemu zrobić agregat uprawowo siewny   a mianowicie tak posiadam kultywator bomet 2.80m i z tyłu posiada on zaczepy na wałki i myśle zamiast wałków podczepić tam siewnik poznaniak i wtedy po orce odrazu siać jak myślicie dał by rade ten pomysł ?
    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.