rojkow

co zamiast trawy na poplon??

Polecane posty

rojkow    0

Witam mam taki problem wymarzło mi 4ha regrasu i chciał bym cos zasiać na poplon dla krów mlecznych i tak się zastanawiam co by posiać aby było dobre. Zastanawiałem się nad mieszanką słonecznik+owies+pelucha z wika. Co wy na to siał ktoś cos takiego a może ktoś ma jakiś inny pomysł aby było dobre dla bydła mlecznego??

 

P.S. do administratora sorki jeśli dałem nie w tym dziale co powinno być jeśli coś to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Słonecznik tak owszem,ale wiem że jak trochę się zestarzeje to nie chcą go jeść,tylko same badylaki zostawią.Jak w tamtym roku nie mogliśmy wjechać na jedno pole wiosną bo było mokro,to dopiero w połowie maja posieliśmy sam owies i zebraliśmy go w kiszonkę w lipcu,gdy już wiecha wypuszczała,kiszonka super wyszła.Jeśli byś chciał żeby krowy skarmiały bezpośrednio rośliny z pola to mieszanka jaką podałeś myślę że bedzie odpowiednia,tylko musisz nie zapuźnić puźniej z wypuszczeniem krów na to pole bo jak rośliny już będą przestojałe,to nie beda chciały Ci tego chętnie skarmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja w tamtym roku po życie posiałem taka mieszankę owies, peluszka i wyka. Miało być skoszone na kiszonkę ale z powodu suszy słabo urosło i zebraliśmy na sucho na siano. Krowy bardzo chętnie jedzą takie ususzone, w tym roku chyba też zasieje taką mieszankę po owsie jak zbiorę go na kiszonkę. Do jesieni coś urośnie i zrobie kiszonkę z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam mam taki problem wymarzło mi 4ha regrasu i chciał bym cos zasiać na poplon dla krów mlecznych i tak się zastanawiam co by posiać aby było dobre. Zastanawiałem się nad mieszanką słonecznik+owies+pelucha z wika. Co wy na to siał ktoś cos takiego a może ktoś ma jakiś inny pomysł aby było dobre dla bydła mlecznego??

 

P.S. do administratora sorki jeśli dałem nie w tym dziale co powinno być jeśli coś to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

ja pożniwach sieję dokąłdnie wykę, groch (peluszkę), słonecznik trochę, owies a czasem dorzucam odrobinę łubinu słodkiego i gorczycy z tym że słonecznik najszybciej drewnieje z tych roślin i średnio się nadaje jak jest starszy część badyla nie zjedzą. za to wyka i groch coś pięknego na mleczko szczególnie wyka, owies też mlekopędny jest. Zazwyczaj robie tak 50 kg grochu 75 wyki 40 kg owsa 10 kg slonecznika 15 kg łubinu 5 kg gorczycy na 1 ha pod to obornik 15 ton na ha płytko podorane lub gruber sam i agregat przedsiewnie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

witam. :) może posiej kukurydzę na paszę. chyba że masz już przeznaczone jakies inne pole na to. lub polecam gorczycę na wypasenie dla krów lub w kiszonkę dla jałuwek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Co najlepiej zasiać po żniwach po skoszonym jęczmieniu jarym tak aby nadawało się na sianokiszonkę dla krów mlecznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczyna    2

Najlepiej zasiej jakąś mieszankę traw.Np jakąś Życice z owsem i kończyną.Albo coś sobie dobierz pod swoje ziemie.Jak będzie dobra pogoda to powiłeś zebrać dobry plon albo i 2 słabszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj