BartlomiejMOW

Ares vs Atlas vs Focus vs Plus

Polecane posty

Który z podanych agregatów uprawowo-siewnych najbardziej polecacie?

Unia Plus T 700/3

Unia Focus S 700/3

Unia Atlas XXL 3m+Poznaniak

Unia Ares TL Premium Drive+Poznaniak

 

Ciągnik NH T5060, ziemia 4 i 5 klasa.

Edytowano przez BartlomiejMOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym postawił na ciągany do tego ciągnika jakie masz działki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jak można dobrze doradzić jak nie zna się warunków glebowych chyba że chybił trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4-5 kl to zapewne nie glina ciężka więc obstawiam że ma gleby średnie i te maszyny się nadają na gleby średnie na lekkie Atlas odpada bo jest za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

posiadam aresa zawieszanego 3 metry, 3 rzędowy na packerze i siewnik. To ciągam to 115 km w czwórce i ładnie robota idzie jak masz duże kawałki to zaczepiany może być ale jak trafia się wąskich to zabawa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawałki mam 2,3,4 ha. Glin u mnie nie ma tak jak kolega guzik007 pisał są średnie. Mazowsze więc gleby nie są za specjalne. Mokrych miejsc jest niewiele także z uciągiem nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Kolego Atlas xxl i focus jest napewno za duzy do tego ciagnika , jeśli siejesz kukurydze na ziarno i masz duzo masy to ja bym sie zastanowil nad aresem i poznaniakiem talerzowym jesli same zboza i kuku na kiszonke gdzie nie masz suchej masy po zbiorze to plus sobie spokojnie poradzi( gęsto rzedy redlic walek itp. itd.) i ciagnik napewno z plusem bedzie miał lżej ares tez waży ok 1700 kg z siewnikiem, plus tyle samo ale srodek cięzkości jest bliżej ciagnika i wedłóg mnie nim bedzie sprawniej szło tym bardziej że ciagnik jest krótki focus sam wazy 2500 kg + 700 kg zboza = zapotrzebowanie mocy kolo 150 km . Szkoda ciagnika kataić moje skromne zdanie i do takiego ciagnika chyba bez wahania wziol bym plusa:) do guzik : chyba kolega ma za małe dzialki zeby brac polzawieszany, co mówicie?

PODSUMOWUJĄC:

1.PLUS

2.ares+ poznaniak

3.focus

4. Atlas

 

do Hubert ares talerzowy jest troszku cięższy chyba od 3 rzedowego tak wiec wcale tak sprawnie nie pojdzie, a i siewnik kolega nie napisał czy ma byc talerz czy stopa? i do plusa wiecej zasypie

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

talerzowy jest fajny i wszechstronny ale trzeba trochę żeby go podnieść minimum jakieś 130km żeby robota jakoś szła. ale kolega może rozważyć jeszcze stopkowy

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Do NH T5060 najlepszy byłby zestaw półzawieszany. Plus T raczej za ciężki będzie ponieważ zbiornik ma nad wałem a focus ma zbiornik nad sekcją talerzy.

 

Ja bym proponował Focus T Drive (obecnie zbiornik 1000l ) lub w podobnych pieniądzach Ares TL Drive i polonez skrzynia 550 lub 900l na talerzach z zespołem dogniatajacym

Focus ma tę przewagę nad polonezem, że skrzynia jego ma na dnie ok 90cm a nie blisko 280cm ?? szerokości więc nasiona są wysiewane praktycznie do końca bez rozgartania, do tego zbiornik jest nad sekcją talerzy uprawowych więc stanowi dobre dociążenie i zapewnia lepszy docisk i regulację sekcji wysiewającej.

z takim zestawem NH powinien bez problemu parcować 8km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja z Focusem T Drive pracuje ciągnikiem 150 km i powiem że to jest do niego akurat. Pracuję do 18km, ale normalnie do 15 a zdarza się że i 12 jak rzepak przesiewałem.

Zastanawiam się czy z NH 5060 by nie poszedł, trza będzie go podpiąć jak będę siał rzepak, zobaczę co pokaże.

Ale do 5060 to raczej pół zawieszany, bo u niego ten podnośnik nie wygląda za ciekawie.

Kolega z aktywnym focusem miał problem w NH TS 135km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Do T5060 focus to tylko półzawieszany, bo zawieszany z wałem gumowym czy też pakera to podniesie ale pusty i to na granicy udźwigu, no i z przodu tak z 1,5 t obciążenia by pasowało a 4t dodatkowego obciążenia na taki ciągniczek to za dużo a poza tym wiatru w kołach zabraknie...

 

Ja sieję ursusem 1134 4cyl z focusem zawieszanym, z tym że mam założony wał rurowy (350kg mniej) i z przodu wisi ok 1,1t obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dobro ciągnika, jeżeli to ma być hydropak to półzawieszany. Fucus w wersji Drive to już dla mnie trochę za droga sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

zależy ile masz ha bo jak chcesz nim siać 25 ha w roku to go nie zerwiesz odrazu ale jak będziesz siał z 80 ha i wiecej to 3-4 lata i ciagnik w dupe dostanie ładnie bo nie czarując sie to nie są maszyny do tej klasy ciagnika mocy troche ma ale jest lekki pamietaj NH waży 4 tony a te zestawy zaladowane min 2 tony:) a z doświadczenia każdy wie że jak maszyna jest za duza to robota nie zawsze idzie tak jak by miała iść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj