Zaloguj się, aby obserwować  
Gość domasz

maciory

Polecane posty

Gość domasz   
Gość domasz

mam taki problem z maciorami że jak są młode to wszystko jest ok. ale tylko do pierwszego wyproszenia po jakimś miesiącu od odstawienia prosiaków przestają praktycznie całkowicie jeść coraz bardziej marnieją i w końcu zdychają i za każdym razem leci im krew z nosa w tym roku w ten sposób padły mi już 3 sztuki co może być przyczyną? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

coś patrze zbyt dużego zainteresowania tematem nie ma:P trzeba samemu coś napisać żeby podbić temat do góry może bana za to nie dostane :rolleyes:

 

 

///powiedzmy że uzasadnione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Może brakuje im jakiś witamin choć hoduje tuczniki i maciory to nigdy się z takim czymś nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a nie panuje u Ciebie jakaś choroba która ma dość długi okres inkubacji ?? maciory kryjesz knurem czy sztucznie?? może knur być nosicielem choroby.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
a nie panuje u Ciebie jakaś choroba która ma dość długi okres inkubacji ?? maciory kryjesz knurem czy sztucznie?? może knur być nosicielem choroby.

Choroba może być najlepiej wypryskaj oborę i wybiel ja na nowo bo u mnie działo się coś takiego że prosięta bo 2-3tygodniach dostawały biegunki i chudły ze kręgosłupy było widać a potem zdychały ale wybielenie obory pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

leci krew z nosa??...hmm to musi miec jakis związek z krążeniem krwi...osobiscie nie spotkalem sie z takim przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś kiedyś o kimś takim jak Weterynarz?

Bo to chyba od niego trzeb by było zacząć a nie od pytań na forum :rolleyes:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

ostatnia maciora padła właśnie na oczach weterynarza, który co najśmieszniejsze poradziła aby poić ją piwem wtedy będzie miała lepszy apetyt a chlewnia była bielona latem tego i poprzedniego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

trudno mi powiedzieć bo nie spotkałem sie z czymś takim ale w takim razie dlaczego atakowałoby to tylko maciory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jak u nie choroba atakowała tylko prosięta takie do trzech tygodni a weterynarz co ci radzi co powiedział na ten temat sprobuj jedną maciorę czy dwie odstawić do innego pomieszczenia innej obory i sprawdzaj jej zachowania daj leki zalecane przez weterynarza może tak dojdziesz do tego my tak zawsze robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a nie panuje u Ciebie jakaś choroba która ma dość długi okres inkubacji ?? maciory kryjesz knurem czy sztucznie?? może knur być nosicielem choroby.

Każdy rolnik prowadzący punkt kopulacyjny MUSI posiadać matę dezynfekcyjną, knura okresowo szczepionego i badanego -to nie takie ,,hop-siup" no i do tego musi byc wybieg, tabliczki.

Jeżeli ktoregos z wymienionych powyżej warunków nie spełnia to możesz mu zrobić co chcesz

Telefon do lekarza weterynarii lub do starostwa powiatowego wystarczy

Chociaz tutaj chyba jest wykluczona wina knura B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam punkt kopulacyjny mam dwa knury rasy Puławski i Ostrouchy knury kupuje z gospodarstwa zajmującego się hodowlą knurów na potrzeby kopulacyjne płace za knury około 800-1000zł zależy od rasy ale na knury mam wszystkie papiery, certyfikaty co do badań i szczepień knurów to weterynarz przyjechał i dał im dwa zastrzyki miesiąc po kupnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
mam taki problem z maciorami że jak są młode to wszystko jest ok. ale tylko do pierwszego wyproszenia po jakimś miesiącu od odstawienia prosiaków przestają praktycznie całkowicie jeść coraz bardziej marnieją i w końcu zdychają i za każdym razem leci im krew z nosa w tym roku w ten sposób padły mi już 3 sztuki co może być przyczyną? proszę o pomoc

Witam zrob badanie krwi najpier napewno sie wyjasni ale moim zdaniem bedze to jakas choroba z plucami radze ci sprzedac całe stado i nowe kupic bo tego nieda sie tak wyleczyc


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

nie chce zakladać nawego tematu ale chciałbym się zapytać w którym dniu rui najlepiej kryć loche zakladam że jest to insyminacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ruja u lochy trwa zazwyczaj 2 do 3 dni a owulacja (jajeczkowanie) przypada na ok 36 godzinę


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Według mnie domasz udzielił za mało informacji aby stwierdzic co to za choroba. wyciek krwi z nosa to nawet przy zawale moze byc. jezeli wyciek krwi z nosa byl pienisty to najprawdopodobniej PLEUROPNEUMONIA choc tak jak powiedzialem za mało szczegołów. jaka byla jej temperatura czy były inne objawy na skórze czy zwuerzeta maoja dostep do nie utwardzonych wybiegów jak jest profilaktyka stada, żywienie, system utrzymania czy wogóle szczepisz przeciwko rózycy? normalnie milion pytan i tyle samop mozliwosc. badanie krwi nie zawsze pomoze ale masz duza szanse. najlepiej zrobic sekcje i tyle daj 20 zł lekarzowi niech ja potnie i zobaczy ja bym sam to zrobił juz kroiłem tucznika :D


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj