Zaloguj się, aby obserwować  
jaro

Przyspieszenie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
(...) nie dają się wyprzedzić np jadąc środkiem drogi,ja zazwyczaj też jadę środkiem

głupota....

Zazwyczaj ustępuje pierwszeństwa jak jadę ciągnikiem(...)

to w koncu jedzies srodkiem i nie dasz sie wyprzedzic czy ulatwiasz wyprzedzanie?? bo juz sam nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jakbyś znał przepisy i nie był tym warzywem, to wiedziałbyś jak mają poruszać się pojazdy, szczególnie rolnicze. Dane z taryfikatora:

 

art. 90 lub art. 97 Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym art. 24 ust. 6 -- 350zł

Niestosowanie się przez kierującego pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika do obowiązku usunięcia się jak najbardziej w prawo i - w razie potrzeby - zatrzymania się w celu ułatwienia wyprzedzenia ---100zł

Razem 450zł masz do wydania

Dodałbym jeszcze przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeśli to robisz na drodze nr 8, to jeszcze parę lat i takie warzywa będą miały zakaz wjazdu na nią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Milicjant z Ciebie :lol: Niech warzywo robi co chce jego sprawa i jego kieszeń, też nie lubie być wyprzedzanym gdy tego nie wolno ale jednak w trosce o własne życie lepiej jest ustąpić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jestem takim, który jeździ ciągnikiem i ciężarówką. Nie interesuje mnie czyjeś EGO. Raz zapłaci i następnym razem się zastanowi. Ciągnik nie jest maszyną , którą w pełni obowiązują ogólne zasady ruchu drogowego i nie bez przyczyny. Nie tobie, ani jemu oceniać czy wolno wyprzedzać, znajduje się w innym miejscu, ma inną widoczność itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

głupota....

 

to w koncu jedzies srodkiem i nie dasz sie wyprzedzic czy ulatwiasz wyprzedzanie?? bo juz sam nie wiem..

 

Gdybyś przeczytał dokładnie post to wiedział byś że robie to tylko na jednym odcinku pewnej drogi.

Robię to dla tego bo raz tata miał kolizje z ciężarówką która wjechała na drugi pas wyjezdzając z zakrętu, ja też kilkukrotnie sam musiałem uciekać na pobocze samochodem lub ciągnikiem w tym samym miejscu żeby jakiś debil jadący z naprzeciwka co zjechał na mój pas nie walną we mnie, raz nawet miałem kolizję przez takich dwóch co sobie chyba wyścig urządzili przez wioskę i z zakrętu wyjechali jeden obok drugiego, a ja musiałem uciekać na chodnik.

 

zorzyk2 to tera mi napisz ile jest kary za:

- spowodowanie kolizji

-ucieczkę z miejsca kolizji

-nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Milicjant z Ciebie biggrin.gif Niech warzywo robi co chce jego sprawa i jego kieszeń, też nie lubie być wyprzedzanym gdy tego nie wolno ale jednak w trosce o własne życie lepiej jest ustąpić cool.gif

 

Tyle że czasami w trosce o własne życie nie wolno ustąpić !-już spieszę z wyjaśnieniami-jedziecie sobie spokojnie po śliskiej ,oblodzonej i na dodatek niezbyt szerokiej drodze-z tyłu wyskakuje Audi biggrin.gif (to teraz taki standard na wsiach ) z doświadczonym tak na oko 18-letnim kierowcą za kierownicą i zaczyna was wyprzedzać oczywiście nie przejmując się takimi duperelami jak kierunkowskazy-że o stanie jezdni nie wspomnę-przypominam-te auta ledwie się mieszczą obok siebie na tej drodze-co byście zrobili ?-zjechać do boku-akurat-widać że kolesia rzuca (oj często ludzie jeżdżą jeszcze teraz na letnich)-naprawdę w takim wypadku lepiej takiego gnoja lekko przyblokować-przy okazji często gęsto ratując być może swoje i jego życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro masz rację ale to tyczy się wąskiej jednopasmowej drogi gdzie nie ma możliwości wyprzedzenia nie zjeżdżając trochę na pobocze, i po prostu nie masz gdzie zjechać aby go przepuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

http://www.v10.pl/prawo/Taryfikator,mandatow,10.html

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. Ja odniosłem się do faktu zjeżdżania na środek drogi i przyśpieszania gdy jest się wyprzedanym. A co będzie jeśli tym zachowaniem mocno wydłużysz drogę wyprzedzania i doprowadzisz innych do kolizji. Zakaz wyprzedzania na wzniesieniu i zakręcie dotyczy tychże oznakowanych i przy braku widoczności. Jadący ciężarówką ma zupełnie inną widoczność z wysokości np. 3m nad drogą, więc trudno tobie ocenić to jaką on ma widoczność. Na głupich, oraz młodych-świeżo upieczonych kierowców szalejących na swoich, albo i nie swoich, mających nadmiar zaufania do mocy i swoich umiejętności nie ma ratunku. Selekcja naturalna zachodzi cały czas i szkoda, że zbiera też przypadkowe ofiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie @zorzyk nie uśmiecha mi się zostać nawet przypadkowa ofiarą-stąd takie a nie inne moje zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czasami można stymulować zachowanie innych. Dobrym i skutecznym zwyczajem jest krótkie włączenie lewego kierunkowskazu. Kierowca ciężarówki od razu to odczyta jako znak - teraz nie wolno wyprzedzać. Uczcie się dobrych manier i ułatwiajcie poruszanie się po naszych ścieżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W przypadku takiego "króla szos" o którym pisałem jedynym skutecznym środkiem stymulującym byłby zapewne celny strzał pałą bejsbolową pomiędzy niemyte uszy biggrin.gif .

PS.Zapraszam do nas @zorzyk na drogę 61 aby poobserwować zachowania kierowców TIR-ów na litewskich i warszawskich numerach-ja myślę że oni chyba fabrycznie nie mają założonych kierunkowskazów...za to arogancję (też fabrycznie) wbudowaną biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

...z tyłu wyskakuje Audi biggrin.gif (to teraz taki standard na wsiach )

:lol:

 

 

Zdania są podzielone, ja nie zamierzam nikogo "edukować" na drodze poprzez blokowanie czy przyspieszanie będąc wyprzedzanym w jakiejkolwiek konfiguracji, bo za takie buractwo można kiedyś dostać po ryju. Młody kozak? Niech jedzie, byle jak najdalej ode mnie, jeszcze mu zwolnie żeby sie nie zabił i mnie przypadkiem, lepsze to niż oglądać w lusterkach ksenony z allegro. Ciągnikiem to już wogóle staram sie jak najmniej zakłócać szybkobieżny ruch. Czy to takie trudne?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mirasek-może jeszcze raz powoli biggrin.gif -pisałem o takim przypadku gdzie na dobrą sprawę auta mogą się co najwyżej mijać i to przy max. 5 km/h a nie wyprzedzać tzw. setą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ta droga jest mi dobrze znana. Co do Litwinów i Łotyszy szalejących stadami, to wina naszej policji, że nie radzi sobie z nimi, nawet nie próbuje. Taki Litwin u siebie jedzie karnie i przepisowo, jak wzorowy kierowca, a to dlatego, że tam nie ma zmiłuj się i od tego kieszeń cierpi okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro teraz to ty wrzucasz do jednego wora, mowimy ogolnie, ze edukacja poprzez srodki zagradzania drodzi, hamowania, itp. jest niedobra, kijem rzeki nie zawrocisz, a powodujac czyjas frustracje za kierownica, na milion procent nie sprawiasz, ze bedzie sie poruszal bezpieczniej po drogach - zastanow sie nastepnym razem jak bedziesz chcial kogos spowolnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale jak droga jest wąska w dodatku ośnieżona i nie masz warunków aby kogoś przepuścić bez narażania siebie albo innych to co w tedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie o tym pisałem (tak jak pisze @qazi)-i wiem że na milion procent nie sprawię etc.-ale sprawię przynajmniej tyle że nie rozbije mi auta ani mnie nie pokaleczy-a potem niech nawet na pobliskim drzewie wyładowuje swoją frustrację ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@qazi

po prostu zachowujesz sie normalnie nie wzbudzajac emocji u innych, jest waska, ale pewnie jakby jechalo cos z przeciwka to bys dal rade sie minac, wiec nie rozumiem dlaczego ma byc inaczej przy wyprzedzaniu.

 

a co jesli ktos wiezie matke do szpitala? chociaz to sytuacja, ktora jest prawdopodobna w 0,001% to potrafisz takowa wyeliminowac, w locie pojawic sie w innym pojezdzie, albo jeszcze lepiej w umysle innego kierowcy by dowiedziec sie czym kieruje sie jesli chce kogos wyprzedzic?

a potem niech nawet na pobliskim drzewie wyładowuje swoją frustrację ...

bardzo odpowiedzialne...

chyba nie osiagniemy konsensusu w tej kwestii :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie że bardzo-brzozak ja tu cały czas piszę o takiej drodze na której auta aby się ominąć potrzebują zwolnić do naprawdę małej szybkości a tu z tyłu wyskakuje ci kamikadze-boski wiatr z prędkością światła na wysokości lamperiibiggrin.gif i rżnie bohatera-wybacz-co najwyżej w tej kwestii się nie dogadamy-co oczywiście nie wyklucza dogadania się w innych kwestiach biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

po co robić problemy jak ktoś chce to niech se wyprzedza. Przypomniała mi się droga do wiekszego miasta 50 km :pierwsze 20 pokrętne z 80-110 polecisz potem 20 km można nawet 130 i na koniec 10 pełna zakrętów górek i do tego wylot z miasta jeszcze w godzinach szczytu 70 a nawet 60 i tu doganiasz tych co cię wyprzedzili albo ich widzisz chociarz. Spokojnie tą trasą jedziesz 100 całą i na pierszych światłach stoisz za tym co leciał 150 :) :lol:

 

rozum przychodzi z wiekiem a raczej z doświadczeniem, nie mówcie że za każdym razem słuchacie i wcielacie w życie rady/wskazówki starszych :) zresztą niektóre sytuacje/akcje trzeba przeżyć (chodź w części by zrozumieć)

 

jaro co się martwisz audi są bezpieczne ma tam co się wgnieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na dzień dzisiejszy na drodze dojazdowej z mojej miejscowości do drogi 61 są takie miejsca gdzie minąć cię nie da i trzeba albo cofnąć komuś, albo poczekać w jakimś szerszym miejscu, co do mijania to minąć się można nawet przy 5km/h na odległość 5cm między lusterkami, z wyprzedzaniem to trochę gorzej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trochę zboczyliście z tematu, a właściwie z drogi dwujezdniowej na ścieżki. Na tej wąskiej trzeba zachowywać się jak ryby z rzeki przepływającej przez Wąchock :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pewnie że bardzo-brzozak ja tu cały czas piszę o takiej drodze na której auta aby się ominąć potrzebują zwolnić do naprawdę małej szybkości a tu z tyłu wyskakuje ci kamikadze-boski wiatr z prędkością światła na wysokości lamperiibiggrin.gif i rżnie bohatera-wybacz-co najwyżej w tej kwestii się nie dogadamy-co oczywiście nie wyklucza dogadania się w innych kwestiach biggrin.gif

Dobrze, a co jeśli nie wyhamuje jak zajedziesz mu drogę? Albo przyspieszając z tej małej bezpiecznej prędkości rozpędzisz sie nagle do niebezpiecznej? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobrze, a co jeśli nie wyhamuje jak zajedziesz mu drogę? Albo przyspieszając z tej małej bezpiecznej prędkości rozpędzisz sie nagle do niebezpiecznej? biggrin.gif

 

 

No cóż-ponoć Volva są mocne-a w Audi jak ktoś trafnie zauważył-ma co się giąć biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj