coolman111

Ciągniki CLAAS

Polecane posty

jaro    166

i seria K ?

 

 

 

I seria "K"też- ciesz się że nie w Chinach biggrin.gif -gdy kiedyś o tym pisałem na forum to formalnie zostałem zakrzyczany przez fanów tej marki smile.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

SDF robi coś u Ruskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

DF Sme i Lamborghini to wiadomo że są tam produkowane nawet te większe nawet widac to po nich podlatują tako włoszczyzno. A co do JD to kiedyśpodobno robili we włoszech ich ale zaczeli włosi tandete odwalać i ich do niemiec przenieśli i na Ukraine z tego co mi mówił ostatnio diler ale wiekszość na nasz rynek pochodzi z Niemiec ale się tez zdażają te z Ukrainy podobno jest tam jakaś nowoczesna Firma lepsza niż ta w niemczech sam się zdziwiłem ;)

b0gdan mnówi prawde że Claas jest produkowany we Francji tak zgadza się i Firma jest produkowany w dawnych zakładach ciągników Reno ale podobno te większe są już w niemczech robione a raczej składane z Francji przywożą ciągniki a w niemczech zakładają mu kabine i inne drobne podzespoły.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakie serie jd sa na ukrainie robione?

jakie wieksza sa produkowane (rozumiem podzespoly) we francji, a skladane w niemczech?

wiecej precyzji poprosimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'brzozak2' z tego co się dowiedziałem to Seria 5R i seria 6030 wraz z wersjo premium oraz ogrodnicze ciągniczki.

A co do Claasa to Xerion jest całkowicie produkowany w niemczech. A Axos we francji cały ciągnik. Arion i Arion C oraz Axion i Ares są dostarczane z Francji do Niemiec bez kabin kół i hydrauliki a pozostało reszte mają zakładano wcześniej we Francji. W niemczech cała reszta jest składana ( w tym że Arion i Arion C nie mają też skrzyni jak są dostarczane do niemczech i dopiero w niemczech jest zakładana skrzynia)tak mi mowił jeden z byłych dilerów Claasa ;)Ja nie wiem jak im się tak opłaci te ciągniki tak po świecie wozić ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujas był na wiosnę z zakładach produkcyjnych w Niemczech to tam robią 6030 i 7030P oraz kombajny te większe W i chyba T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Gago powiedz swojemu znajomemu zeby wiecej nie zażywał tego co zazywa, a jesli chce koniecznie to niech sie podzieli.

bylem w fabryce w harsewinkel i nie widzialem zadnego ciagnika oprocz xeriona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'brzozak2' nie wiem kiedy Ty tam byłeś ale skoro był dilerem Claasa i pracuje dalej u Korbanka jako sprzedawca to troche chyba musi wiedzieć co się działo w firmie. Na dodatek w niemczech jest 2 firma niedaleko granicy z Francjo jakieś 200-300km od granicy jest 2 niedawno powstała pierwsze był to składa części do kombajnów Claasa a teraz to przerobili i ona właśnie się zajmuje składaniem ciągników ale także podobno tez robią w niej xeriona. Ale ja tego nie wiem dokladnie bo sam nie byłem tylko ten były sprzedawca Claasa mi mówił , ale skoro sprzedawał te ciągniki to musi być w tym troche prawdy bo coś musi wiedzieć ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem nic o drugiej fabryce claasa w niemczech, ale wierz mi to, ze ktos cos sprzedaje nie swiadczy od razu, ze sie na tym zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ba-zaryzykowałbym twierdzenie że im lepiej sprzedaje tym mniej się zna biggrin.gif-a najlepszy dla takich jest jeleń tfu klient biggrin.gif takiego samego pokroju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak się sprzedawca za bardzo zna na sprzęcie który sprzedaje, to jeszcze chlapnie jakieś wady sprzętu który sprzedaje, a jak taki "super" sprzedawca opiera się tylko na szkoleniach i nie zagłębia się w rozmowy z serwisantami, to nawciska klientowi marketingowego bełkotu, że np. zacytuje korbankowego handlowca: kombajny JD dużo gubią, bo USA są małe plony i można szybko jeździć, a w Europie to się one już nie sprawdzają ;) To było a czasów jak Claasem handlowali, teraz juz pewnie kombajny z USA nie gubią zboża w Europie bo sprzedają amerykańskiego MF-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mnie to wogóle zdziwiło że tak mowił bo byłem przekonany że wsztkie Claasy są robione we frncji bo to ciagniki nieby z Renówki to powinny być robione n dawnych Fabrykach Reno ale kto ich tam wie co się robi i gdzie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

informacja, że większość ciągników Claas jest produkowana w fabryce w Le Mans pochodzi z aktualnie wyświetlanej informacji na stronie claas-a. Ta mniejszość to Xerion kolegi brzozak2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A przod w claasie jest włoski, silnik JD, skrzynia MF jeszcze nie wiem skąd jest tył tak powiedziali u korbanków bo chcą MF wcisnąć ale tylko silnik jest JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

druga fabryka jest na pewno robią w niej niekture podzespoły do kombajnów znajduje się koło Haam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym nie powiedział że tył jest Fotona taki tył jak ma Claas taki mocny te grube ramiona i wogóle to mało który ciągnik ma takie grube troche jestm tym zdziwiony a co do silnika to jest Perkins w Axosie a w reszcie nie wiem jakie są silniki a skrzynia nie wiem czyja niby mówią że fabryczna jest ta zwykła a reszta to znana z renówiek Twinshift i inne te to już bardziej z MF ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolego Gago można Ciebie łatwo wkręcić... Co do Axosa to moim zdaniem jest to nie wypał. Jak pierwszy raz w niego wsiadłem to od razu miałem zanik mocy pod pedałem... Moim zdaniem powinni bardziej udoskonalić Celtisa i wszysto byłoby OK a tak Perkins zrobił sabotaż he he... W MFie wogóle inna moc ma silnik niż w Claasie a niby te same KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo zależy od softu i kierunku w jakim optymalizuje się silnik. Moc, moment, czy spalanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

racja duzo zalezy od softu, ktory na dodatek programuje sie pod dany typ (tutaj akurat te same), badz pod danych odbiorcow i tutaj mozna sie doszukac tych roznic. jest to moim zdaniem tez zwiazane z cala konstrukcja ciagnika. np. znajomego mf 6499 z pelnym obciazeniem wazy mniej niz pusty axion 850 ;) wazone u niego na wadze, co tym samym kwalifikuje sprzet do danych zadan.

 

przekladnie hexashift sa tak samo classowskie jak i mfowksie (coz za slowa), po prostu kupione od GIMA. bezstopniowki inne, a te starsze konstrukcje powershiftow to zdaje sie wciaz spadek po renaulcie, wiec nie widze za wiele zwiazkow z MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rogeryk wydaje mi się że jak sprzedawałeś classa,to trochę mniej mówiłeś o nich że to "nie wypał",ale to tylko maje spostrzeżenie ;) Dlaczego w Axosie czujesz zanik mocy a w Celtisie nie,skoro te ciągniki to jest praktycznie to samo,oprócz kilku drobnostek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W celisie był inny silnik DPS, w axosie jest perkins z którym jak piszą ludziska na niemieckim forum jest sporo kłopotów ( kiedys jeden z userów wklejał link do tego tematu, a temat miał spoooro stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj