coolman111

Ciągniki CLAAS

Polecane posty

brzozak2    241

jak to?? a co moze byc nie tak w przekladni bezstopniowej, z drugiej strony w czym moze byc lepsza przekladnia vario od c-matic?? w xerionie tez jest bezstopniowka ZFa (nie jestem do konca pewny i to chyba az o 6 przelozeniach).

 

btw. nikt tutaj nie mial zamiarac doszukiwać sie w niej vario, wrecz przeciwnie szukamy alternatywy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Uwierz mi, też sie ciaszyłem na przejażdżkę Cmaticiem ;) , ale zawsze będziesz odnosił sie do pierwowzoru, tutaj Vario. Jest kompletnie inaczej skonstruowana, przejście między jednym zakresem, a następnym odbywa się za pomocą dwuch sprzęgieł. Chodzi mi o to, że ta bezstopniówa ZF'a letko szarpie w 2 miejscach i ogólnie działa mniej precyzyjnie jak Vario. To żadna tragedia, bo i tak robi to łagodniej od zwykłej Shiftówki, ale jak bym miał bulić 13 tyś € netto więcej za Cmatica, to bym się pewnie wahał. Jest to jakaś alternatywa do Vario, ale "bezstopniówka" jest tylko jedna. ;) Rzeczjasna to tylo moje odczucie :D


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

e tam glupoty gadasz panie ;)

wcale vario nie jest pierwowzorem, poza tym wcale naped nie jest przekazywany na drodze wylacznie hydraulicznej. vario to tez hybryda tylko o 2 przelozeniach, a to ze jest moze bardziej komfortowa nie robi z niej lepszej. ja moge zrezygnowac z odrobiny wygody na rzecz sprawnosci ;)

sprzegla musza byc bo jakbys chcial zmieniac przelozenia w przekladni mechanicznej, tak samo w vario jak i c-maticu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Ja tam mam Aresa 657 ATZ od wrzesnia 2008 i napukalem juz 190 godzin. Jestem zadowolony. Jesli cos potrzebne z info o maszynach (kombajny, ciagniki, prasy, przyczepy zbierajace, kosiarki, przetrzasacze, zgrabiarki) to moge pomoc bo mam swira na punkcie tej firmy xD:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztują te Claas'y :

 

Axos 310

Axos 320

Axos 330

Axos 340

 

 

Chodzi mi o wszystkie opcje.

 

Chodzi mi o nowe traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek617    4

A czy ktoś może napisać namiary na nowo powstałych dilerów claas (tylko nie od korbanków).

chce uzyskać takie informacje ponieważ jest zamiar kupna ciągnika z tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Claas Arion 610C cena 300 tys brutto

Dominator 150 bez sieczkarni 300 tys netto

Variant 360 RC 126 tys netto

Ceny od nowego dealera... A jednak jest drożej niż w DHK :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy dla kogo i na jakim kursie ceny przeliczane były, bo szczerze mówiąc wszędzie ciągniki są droższe jak rok temu gdy euro było po 3,5zł

 

EDIT:

a ile kosztuje MF 6465 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Claas to jest taki niemiecki ciągnik który produkuje się we Francji ;) Deutz Fahr to powyżej 130KM , reszta we Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Ale u góry nikt nie napisał że JD i fendt we Włoszech tylko że deutz poniżej 130 KM we Włoszech , tak ja to odebrałem , jeżeli źle to zinterpretowałem to przepraszam ;)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

Claas to jest taki niemiecki ciągnik który produkuje się we Francji ;) Deutz Fahr to powyżej 130KM , reszta we Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@Wito

Dobrze to zinterpretowałeś, to ja nie zbyt precyzyjnie się wyraziłem ;)

Pisząc reszta, miałem resztę gamy ciągników SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

Claas to jest taki niemiecki ciągnik który produkuje się we Francji ;) Deutz Fahr to powyżej 130KM , reszta we Włoszech

 

O to sory, edytowałem trochę przed postem twoim.

 

Przepraszam za dwa takie same posty.

 

 

A pro po Claas'a dowiedziałem się tak :

 

Kombajny składają w Niemczech a traktory we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

pod Wrocławiem powstaje sieć dilerska

 

zamierzam kupić dwa claasy Axos 320CL 86km 34000euro neto iAxion 810 169km 76000euro neto a Arion 630 140km chyba 198000tyś zł neto dwa pierwsze mam oferte trzeci tak ni sie zdaje że tak mówił oferta grudzień 2009 Ariona przywiuz i nim oraliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Tomek2208'

Tak ciągniki są robione we Francji tylko te do 100km a nie jak inne firmy do 100km we włoszech oprócz Zetora JD i Fendta. A ciągniki powyrzej 100km są robione w niemczech tak jak kombajny ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Gwarantuje Ci że Agrotrony do 130KM od roku 2008 są produkowane we Włoszech, zaś większość modeli ciągników Claas są produkowana we Francji w Le Mans, poza wspomnianym Xerionem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj