coolman111

Ciągniki CLAAS

Polecane posty

brzozak2    241

@matuch nawet nie chce mi sie ogarniac tych wszystkich glupot uszlyszanych od jakis trefnych sprzedawcow co ty wypisujesz (jade do dentysty), ale wierz mi, ze znajda sie tu tacy co cie wyprostuja.

jak nie, to skonczysz jak byczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Pewnie, najlepiej powiedzieć bzdura i wyjść, mistrzostwo.

Macie jakieś dane, porównania, czy testy to mnie wyprostujcie,

mi też się to przyda, taką mam pracę. Nie zamykam na opinie,

a tym bardziej na dyskusję. Mam nadzieję, że nikt Ci zębów

nie wybił ;) , że to zwykły ból.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

OT

@ matuch

Od kiedy jesteś na tym forum - od dzisiaj.

Poczytaj trochę starszych postów a wtedy wypowiadaj się. Myslisz że jesteś wyjątkowy wszystkich matołków pozaginasz ;) ?

Takich paru bystrych już wyprostowano na tym forum i tyle ich widzieliśmy. Dostosuj sie do forum, bo na pewno forum nie dostosuje się do ciebie (ani do mnie). EOT


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

POczytałem troche te posty o wychodzi, że Claas to naprawdę dobra maszynka ;). Nie wiem jak jest teraz z cenami, ale mój znajomy brał jakieś 3 lata temu Aresa 656RZ i dał za niego 220tys zł brutto, więc cena nawet przystępna jak za 125 KM. Nie wiem jaka teraz jest cena na takiego Claasa Dla porównania byłem teraz w Chemirolu to za JD o podobnej mocy czyli np. 6530 wołają 259tys zł brutto (cena do negocjacji jak to powiedział przedstawiciel :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@Matuch

1. Na czym polegało to szkolenie? Masz zamiar kupić któryś z tych ciągników?

2. Wydaje mi się to nierealne, żeby ciągnik w pługu i z pustą przyczepą palił podobnie???!!!

3. Silniki Deutz montuje w swoich ciągnikach Fendt, a ty napisałeś że te silniki nie są oszczędne, a Fendt jest???

4.

Macie jakieś dane, porównania, czy testy to mnie wyprostujcie,

@robertbara ma JD'a, @deer też ma JD'a, @brzozak2 ma Claas'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Ja rozmawiałem z jednym gościem co ma 200 ha i ma Claas-a Aresa o mocy 160 kM i mówi że fajny traktor jeśli chodzi o przekładnię, hydraulikę i kabinę. Narzekał tylko na duże zużycie paliwa. A ja na jednym z Agro Show zauważyłem że ciągniki Claas-a i Fend-a mają takie same koła i przednie błotniki.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Mam nadzieję, że nikt Ci zębów

nie wybił ;) , że to zwykły ból.

nie wiem czy bys wyskoczyl z takim tekstem do mnie w realu :D:D

Ja rozmawiałem z jednym gościem co ma 200 ha i ma Claas-a Aresa o mocy 160 kM i mówi że fajny traktor jeśli chodzi o przekładnię, hydraulikę i kabinę. Narzekał tylko na duże zużycie paliwa. A ja na jednym z Agro Show zauważyłem że ciągniki Claas-a i Fend-a mają takie same koła i przednie błotniki.

niech zapina konkretne maszyny i nie narzeka :D na spalanie ares 836 jest dosyc mocny, a axion 850 to huhu - poezja

co do reszty, kabina w aresach byla ok.

hydraulika raczej przecietna i do agregowania "konwencjonalnych" maszyn wystarcza w 100%, ale sa juz takie urzadzenia gdzie 110l/min to troche malo.

podnosnik - wzorowo.

a przekladnia - raczej bez rewelacji, jesli chodzi o mozliwosci i dziala tez nie do konca tak jakbym tego oczykiwal (w aresie tez byl hexashift z automatyka), powerquad plus znacznie lepiej przelacza polbiegi, ale niestety trzeba sprzegla uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Początkowo twierdziłem: na cholere Claas się w to wpiepr..ł, tak jak JD w kombajny,

ale Claas powoli wychodzi na ludzi i mimo tego samego silnika, dzięki nowej myśli technicznej

pali mniej od JD. To są mocarze, czy wjadą w orkę, czy z pustą przyczepą, spali podobnie.

We wszystkich testach, z zachodnich marek najbardziej paliwożerny jest

nie JD, tylko NH (ale cenowo wygrywa-każdy ma co chce).

 

Zbieram fundusze, podoba mi się i JD i Claas (za dużo palą) i MF i Valtra (nie Valtra jednak nie, za długi

dzió:D, ale mistrzostwo jednak to FENDT, najdoskonalszy, najefektywniejszy (uciąg potężny,

a i w błocie lepszego nie ma), najoszczędniejszy (paliwo) i najdroższy :D

€ idzie w dół, więc niedługo będzie mie stać.

Pozdrawiam

 

W testach w orce w którymś z ostatnich Top Agrarów najmniej spalił NH i JD ;) Także I sprawa z którą się nie zgodzę

 

II sprawa to ten uciąg Fendta -z masą o wiele mniejszą i tak przegra z JD :D

 

Po III użytkuje John Deera i wiem co potrafi -w konkretnych pracach spali ale robote zrobi.

 

JD 8430 uczestniczył w teście zużycia paliwa w amerykańskim stanie Nebraska, odnotowując rekordowo niski apetyt na paliwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HENIU007    0

W testach w orce w którymś z ostatnich Top Agrarów najmniej spalił NH i JD Także I sprawa z którą się nie zgodzę

 

II sprawa to ten uciąg Fendta -z masą o wiele mniejszą i tak przegra z JD

 

Po III użytkuje John Deera i wiem co potrafi -w konkretnych pracach spali ale robote zrobi.

 

JD 8430 uczestniczył w teście zużycia paliwa w amerykańskim stanie Nebraska, odnotowując rekordowo niski apetyt na paliwo

 

 

MOGŁBYM POPROSIC O JAKIES WYNIKI TESTÓW KTÓRE BY TO POTWIERDZIŁY....

 

Jeśli kogoś cytujesz to używaj funkcji Quote!!!

Edytowano przez robertbara
Brak cytatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tak jak napisałem są w którym Top Agrarze. Przecież nie będę Ci przepisywał 5 stronicowego testu. Pewnie użytkownicy którzy kupują Top Agrar mogą to potwierdzić.

 

Jak znajdę chwilę wolną to może wstawie wyniki ale jak na razie to mam troche pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

pytanie może z trochę innej beczki, wie może ktoś dokładnie na czym polega kalibracja skrzyni biegów i wszystko z tym związane, nie chodzi mi tylko o claasa ale tez inne marki

pytam sie bo ostatni facet który wozi nh powiedział mi że coś takiego powino się przeprowadzac co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

polega to na tym że ustawia sie przekładnie nawrotną tak żeby w obie strony ciągnik ruszał równo płynnie. tyle wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

moj znajomy ma claasa 180km [nie pamietam symbolu] jezdzielm troche z nim to maszynka niezla ma chyba 3 lata robi na 200 ha raz jakis bepiecznik mu sie spalil i musial czekac az serwis od korbankow przyjedzie i zrobi , pozatym wszystko dziala jak nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja miałem kupić Aresa 836 194 km (205) ale był zjechany, oponki do wymiany i tak jakoś nie podobał mi się no i kupiłem NH.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
to nie mogl sam bezpiecznika wymienic? claas 180 KM to ares 826 :lol:

 

mowil ze jak otworzył ta skrzynke z bezpiecznikami to nie wiedZial gdzie sie patrzec tam poszala jakas kostka od kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Serwus, pozwólcie że podepne się tutaj.

Firma Claas jak co roku organizuje Demo Tour, przejażdżkę iloma swoimi ciągnikami po Waszych polach.

Wybaczta, że tak późno, ale ompletnie wyleciało mi z głowy żeby tu wpisać.

Poniżej wypiszę przebieg trasy:

28.03 - Dąbrowa Bolesławiecka

29.03 - Smoszew k/Krotoszyna

30.03 - Pietrowice k/Kietrza

01.04 - Paulinów k/Sokołowa Podlasiego

02.04 - Jawory Klepacze k/Łomży

03.04 - Bezledy

04.04 - Gorzędziej k/Tczewa

05.04 - Zaleskie k/Słupsa

06.04 - Prusinowo k/Gryfic

 

Ekipę Claasów (Axosy, Ariony, Axiony) wspomagają maszyny Unii Group, cały dzień ujeżdzają pola i jest okazja samemu się przejechać.

Jeszcze raz przepraszam, że tak późno, w zeszłym roku sam brałem w tym udział i pojeździłem czym chciałem.

Pozdro


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A ja mam takie pytanko. Chodzi mi o awarię z przedniego TUZa, tą co demonstrował @brzozak2. Podobno ocenili to na wadę fabryczną i wymieniali wszędzie (mocowania domniemam). Prawda to, czy standardowa ściema dealerska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
02.04 - Jawory Klepacze k/Łomży

 

Jutro to tam będzie pokaz Fendt'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Przeplatają się te wszystkie demówki.

No C-matica niestety nie będzie, a może stety, gdyż nie wiem czego się spodziewacie po bezstopniówce ZF'a.

Ja się napaliłem, szukałem w niej Vario i kurna nie znalazłem :blink: :D .

Dla mnie strata kasy, wolę ujeżdżać Hexe, wystarczająco wygodna w cięższych pracach.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj