coolman111

Ciągniki CLAAS

Polecane posty

kris14    267

W celtisach, aresach i atlesach są skrzynie które były w renault.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

skrzynie są te same co w mf, producent gima która należy chyba do agco, w moim aresie 656 jest 32/32 quadrishift, 4 pod obciążeniem, w nowszych claasach serii 507 i 607 są 24/24, 6 pod obciążeniem, nazywają sie hexashift albo hexaactiv(automat steruje półbiegami), ale to jest to samo co dyna 6 w mf

takich składaków to jest więcej np. mf seria 6400, skrzynia dyna 6, silniki sisu, mf 7400 silnik sisu, skrzynia vario fendta, cvx, tvt silniki sisu

fendt tez przecież kupuje silniki z fabryki deutza która należy do koncernu SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

przypomniało mi sie tez że przecież jd i deutz-fahr tez sami nie wymyślili skrzyń biegów i tylnych mostów tylko kupują od firmy ZF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Które modele JD miały skrzynie i tylne mosty ZF? Jeżeli w ogóle to raczej rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Odświeżę trochę temat. :D

Przeglądając dzisiaj stronę Claas-a, zauważyłem, że zotały wycofane 2 modele ciągników: Ares serii 800 i Atles.

Ares wiadomo został zatąpiony przez Ariona, ale co się stało z Atlesem, czy firma Claas ma w zanadrzu jakąś nowość na wiosnę, a może to tylko błąd stony. Może ktoś ma na ten temat informacje, to niech pisze, bo badzo mnie to ciekawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

poczekajmy do 5 listopada ponieważ mają być jakieś nowości na stroni claasa tak przynajmniej jest tam napisane :D może się coś dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

A no jest, bo ja wchodziłem na stronę niemiecką :D . Myślę że takiej pustki nie zostawią, bo mogliby na tym stracić. Szerszy wachlarz mocy ciągników, to lepsze dopasowanie się do potrzeb klijenta. Jeżeli wymyślili by coś nowego, trwałego itd. to kto wie być może Claas za parę lat będzie wzorem wśród ciągników. :)

 

brzozak2 masz może jakies statystyki dotyczące produkcji i sprzedaży Axiona w Europie i na Świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

A ja dodam swoje i skwituję tak kombajn Claas tak ciągnik nie. Claas ma ogromne doświadczenie w kombajnach jest liderem natomiast w ciągnikach nie. Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego wcześniej Renault nie uzyskało w Europie silnej pozycji, obecnie wielu z nas kupuje ten ciągnik bo nazywa się Claas ale wcześniej jakby go sprzedawano pod logiem Renault pewnie specjalnie nikt by się tym nie interesował. Stare Renault kanciaki na silnikach MWM to ok ale na JD już nie jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

zgoda ze nie mają doświadczenia ale od czegoś muszą zacząc...za kilka lat jesli bedą podnosic jakosc i wyposazenie ciągników to tez będą uznaną marką w tej dziedzinie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
A ja dodam swoje i skwituję tak kombajn Claas tak ciągnik nie. Claas ma ogromne doświadczenie w kombajnach jest liderem natomiast w ciągnikach nie. Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego wcześniej Renault nie uzyskało w Europie silnej pozycji, obecnie wielu z nas kupuje ten ciągnik bo nazywa się Claas ale wcześniej jakby go sprzedawano pod logiem Renault pewnie specjalnie nikt by się tym nie interesował. Stare Renault kanciaki na silnikach MWM to ok ale na JD już nie jest to.

Czy w Polsce był diler Reanault? Być może słaba reklama sprawiła, że nie stały się popularne. Gdzież widziałem historie Renault (jak znajdę to podam link), i nie jest to krótka historia. O ile dobrze pamiętam to pierwszy ciągnik powstał w 1908 roku, czyli na początku XX wieku. Tylko dziwi mnie jedno, dlaczego zostali wykupieni przez Claas-a ,czyżby z Renault stało się to co z Urusem (złe zarządzanie itd.). Claas może i nie długo produkuje ciągniki, ale z czasem powinien zdobyć zaufanie choćby nowymi modelami Arion, Axion. Jeszcze jedno zauważyłem, otóż Claas zaczyna wycofywać "stare" ciągniki i zastępować je nowymi modelami. Wejdźcie na niemiecko języczną stronę i spróbujcie poszukać Aresa 800, niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Ja czytałem gdzies ze renault jako pierwszy wprowadził rewers do swoich ciągnków

A tutaj linki do ich histori

http://www.abolsamia.pt/temas_edicao/antig...igamente_52.asp

 

http://www.lmcgennep.nl/RenaultHistorie.html

 

A teraz z innej beczki jak myślićie tzn spójrzecie na ta stronkę i powiedźcie czy to są ceny brutto czy netto(ja osobiście uważam ze brutto):D

 

http://www.fwi.co.uk/Articles/2007/10/19/1...-new-range.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

Zastanawiam sią czy nie można by było otworzyć oddzielnej kategorii dla claasa tak jak moją inne ciagniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Też myśle, że dobrze by było żeby była oddzielną kategoria dla ciągników Claas. Myślę że nie było by w niej mniej tematów niż np. o ciągnikach Valtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

miałem na jesieni ciągnik claasa 140kM z pługiem GB4 na wypożyczeniu. mogę pochwalić bo był komfortowy i w ogóle łatwy w obsłudze (checie wiedzieć coś więcej jak się nim pracowało to dajcie znać) myśle że zalety i wady tych ciągników wyjda w praniu za jakiś czas. jeżeli chodzi o mnie to myśle że taka marka jak Claas to nie pozwoliła by sobie na popsucie renomy, i widzę że ludzie je kupują w okolicy. gadałaem z gościem z branzy (new holland) to mówił że żadna fabryka na świecie nie inwestuje tyle w ciągniki i ich testy, ulepszanie itp. jak claas i że inne firmy się tego boją. ale jak już pisałem- wszystko wyjdzie w praniu ^_^ pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

siema Claas Ares to fajna maszynka kabina oddzielne zawieszenie idealny do prac ciężkich na targach widziałem Aresa 125 to wyglądał jak by mjal ze 160 masywna bestja. Polecam silniczki do wyboru JD czy DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Witam wszystkich,

z Claasem tak już będzie, gdzie dwie osoby tam trzy opinie,

Ja mogę dodać, że byłem na szkoleniu Arionów i Axionów,

naprawde dużo kasy idzie na ciągniki i rzeczywiście są one

w Polsce niedocenione. Renówka była bardzo awaryjna, a przez słabą reklame

upadła, Claas przejął i zmienił tylko barwy. Pierwsze aresy to była porażka,

non-stop reklamacje, o dziwo najczęściej silnik dp przepuszczał olej, dalej nieszczelna

kabina, tylny TUZ.

 

Początkowo twierdziłem: na cholere Claas się w to wpiepr..ł, tak jak JD w kombajny,

ale Claas powoli wychodzi na ludzi i mimo tego samego silnika, dzięki nowej myśli technicznej

pali mniej od JD. To są mocarze, czy wjadą w orkę, czy z pustą przyczepą, spali podobnie.

We wszystkich testach, z zachodnich marek najbardziej paliwożerny jest

nie JD, tylko NH (ale cenowo wygrywa-każdy ma co chce).

 

A z aktualności, zostawili jeden model Atlesa - ok. 280 KM luka nadal duża

i jest to jedyny ciągnik z silnikiem DF'a. Szkoda, może byłyby bardziej oszczędne, ale oczywiście

nie tak trwałe.

 

Zbieram fundusze, podoba mi się i JD i Claas (za dużo palą) i MF i Valtra (nie Valtra jednak nie, za długi

dzió;), ale mistrzostwo jednak to FENDT, najdoskonalszy, najefektywniejszy (uciąg potężny,

a i w błocie lepszego nie ma), najoszczędniejszy (paliwo) i najdroższy :D

€ idzie w dół, więc niedługo będzie mie stać.

Pozdrawiam


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter251    8

a ja jeszcze dopisze że nawet najstarsze modele claasów aresów miały w standardzie elektohydrauliczny rewersor,klime (która bardzo przyjemnie chłodzi skacowaną głowke operatora) i ENR o udzwigu 8500kg (mam 90 km). fakt na silniku było pare przecieków- na gwarancji naprawili poza tym chodzi idealnie wszystko proste i łatwe w opsłudze POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Claas ma wkażdej mocy wyższe wyposażenie od JD,

przy niższej cenie i ciekawszych osiągach.

Wiadomo każdy chwali swoje, maszyny lub poglądy,

Ale dopiero porównanie w polu dwuch maszyn o tych samych

mocach daje pogląd na nie. Miałem przyjemność oglądać

pojedynek Fendta z JD (260 KM) na podmokłym terenie,

oraz porównanie ekonomiczności Claasa, JD i NH.

Można po tym inaczej spojrzeć.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj