Zaloguj się, aby obserwować  
PIETER6441

Problem z ładowarką ZEPPELIN ZL6B

Polecane posty

PIETER6441    17

Witam

Mam problem z ładowarką, maszyna normalnie jeździła ruszała idealnie miała moc wszystko pewnego razu po skończonej pracy odstawiłem ładowarkę pod wiatę a za tydzień chciałem jechać do pracy i maszyna nie pojedzie. Ustaliliśmy że pompa tłoczkowa marki HYDROMATIK (chyba) nie dostaje ciśnienia na sterowanie tej pompy inaczej mówiąc pompa jest ustawiona w pozycji neutral a mechanizm który ma dostawać ciśnienie oleju od pompy pomocniczej która też znajduje się w tej samej obudowie, który ma wychylać głowice z tłoczkami żeby pompa zaczeła pompować nie wykonuje tej czynności. I mam pytanie czy elektrozawory które przełączają jazdę tył-przód mogą ze sobą nie współpracować gdyż są ustawione jeden pod drugim i gdy jeden działa a drugi np nie będzie działał prawidłowo i on będzie blokował ten drugi zawór i nie będą otwierać kanału ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A nie jest tak że tłoczek w rozdzielaczu nie ustawia się idealnie i puszcza olej?

Próbowałeś zmierzyć manometrem sprawnosć pompy? Jeżeli jest sprawna to wina powinna leżeć w elektr. rozdzielaczu

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIETER6441    17

Pompa jest sprawna bo jak ręcznie przestawisz ten tłoczek co steruje wychyleniem pompy to maszyna jedzie

Wiesz jak działają pompy tłoczkowe ew Vario jak stoisz to głowica z tłoczkami jest ustawiona poziomo i jak dajesz polecenie jazdy to pompa zaczyna się wychylać względem "tarczy" na której są zamontowane tłoczki i ciągnik jedzie im szybciej jedziesz tym większe to wychylenie i maszyna jedzie szybciej tu to działa tak samo i pompa jest sprawna tylko nie podaje ciśnienia na tłok który steruj głowicą z tłoczkami w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj