Piotrek1985

ustawienie i trzymanie normy wysiewu Polonez 3m

Polecane posty

Piotrek1985    7

witam,

mam w posiadaniu nieszczęsnego poloneza z uni. I moje pytanie brzmi czy ktoś też ma takie problemy z nim jak ja, dokładnie mi chodzi o ustawienie normy wysiewu i trzymanie jej podczas siania. Nie wiem, już co mam z nim zrobić, wymieniłem zębatki od koła do skrzyni na ten nowszy typ gdzie można zmieniać na normalny wysiew i zwiększony, nic to nie pomogło. Pozostała mi tylko skrzynia ze tam coś jest nie tak

 

za odpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

u mnie w okolicy trzech znajomych ma taki siewnik i maja ten sam problem, nie zmieniaj zebtaek bo to jest wina skrzyni, sasiad dwa razy zmienial skrzynie nowa kosztuje chyba 1500 zl. jak chcesz pozbyc sie problemu na zawsze to wymien siewnik na jakis zagraniczny znajomy sprzedal poloneza i kupil nordstena i ma spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Witam użytkowników polskich siewników....... Mam poloneza 4m i mam pytanie: czy w waszych siewnikach z tej firmy po ustawieniu skrzyni na wysiew rzepaku (około 1 na skali) kółka wysiewające obracają się skokowo, tzn nierównomiernym obrotem tylko tak jakby na chwilę się zatrzymywały?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

tak. na zbożu zresztą tez tylko dzieje się to szybciej


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Czy w nowych modelach są jakieś inne skrzynie przekładniowe... ? A może ktoś to rozwiązał w jakiś sposób lub dopasował skrzynie od innego siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A w czym przeszkadza Ci skokowy obrót kółek wysiewających? U mnie również to zaobserwowałem, lecz mimo to jakość wysiewu jest rewelacyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mi też to nie przeszkadza, ale wielu użytkowników sieje tym siewnikiem rzepak i tu pojawiają się problemy. Sam próbowałem zasiać nim gorczycę na poplon i albo wysiał 4 albo 15 ale nigdy ustawione 8 kg. Straciłem cierpliwość i teraz sieję rozsiewaczem i zawsze jest tyle ile chcę.

W rzepaku najlepiej chyba byłoby siać co drugą rurkę i jeszcze zredukować obroty na napędzie przekładni.

Ja też uważam, że jakość siewu jest rewelacyjna, pod warunkiem, że porównamy ten siewnik do starego poznaniaka :) Przy zwykłych mechanicznych siewnikach renomowanych producentów wypada dużo gorzej.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja sieję rzepak w ilości 2 kg/ha i nigdy nie zdarzyło się aby wysiał inaczej :blink:.

 

Ps. Robicie próbę kręconą przed siewem czy ustawiacie wg tabeli ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Jest taki problem że jak jadę naprawdę wolno np. omijam słup alb inną przeszkodę to potem rzepak wschodzi w takich kupkach, a i normalnie w polu miejscami widać gęściej wysiany rzepak..no raczej nie jest to korzystne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Odgrzewam kotleta ale sądzę że pomoże to co napiszę niektórym

 

Problem może tkwić (ale nie musi) w denkach i ich regulacji. Chodzi o docisk denek do kółka wysiewającego, na każdym aparacie musi być dokładnie taki sam. Do każdego nowego Poloneza w wyposażeniu standardowym dołączany jest mały, biały i plastikowy przyrząd regulacyjny. Trzeba nim sprawdzić na każdym aparacie napięcie denka do kołka a jak będzie coś nie tak trzeba poluzować nasadką 8 śrubkę mocującą denko do wałka.

 

Inną sprawa polega na tym że mogą się wykręcać śrubki mocujące dźwignie regulacyjną den do wałka. Obecnie te śrubki przykręcane są na klej.

 

Jeszcze inna sprawa jest z wprowadzonymi kilka miesięcy temu aluminiowymi wałkami wysiewającymi które są tak giętkie że mogą się odchylać od zboża i tworzą większa szczelinę wysiewającą. Ale tu są już tylko moje domniemania aczkolwiek dotyczy to modeli 4 metrowych z pierwszych miesięcy po wprowadzeniu wałków aluminiowych.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Stary temat ale ma ktoś może taki przyrząd regulacyjny albo może podać jego grubość to coś skombinuję na wzór ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj