FOX2

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co powiecie na nowego belarusa czy mtz co spełniają normy emisji euro 1 i 2 teoretycznie nie powinno ich się rejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

wszyscy piszą że u znajomego,że od kierowców ze znajomej firmy a nikt nie pisze jak to jest u niego,

 

 

a skąd mam wiedzieć jak to jest u mnie skoro nie mam Ad blue ? Piszę to co wiem, samo wyczyszczenie układu nie jest żadnym problemem, problem pojawia się wtedy gdy w komputerze nie można skasować błędu ponieważ do tego potrzebny jest program serwisowy. A przykładowo w scani taka operacja kosztuje 200 zł

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

To nie wpinanie kostki, a przemapowanie jednostki sterującej całym układem by komputer nie żądał rozpylania ab, a reszta układu pracowała jak pracuje, koszt adekwatny do naprawy czyli ponad 10tys zł, tak samo można przemapować dpf koszt ok 8tys zł, jest człowiek w mojej części polski co się tym zajmuje.

 

Znajomy ojca w iveco odłączył adblu, nie wiem co dokładnie było robione, ale serwisant po godzinach wziął 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Uciąć kable mogę ci też za 5 stów, :D , bez nożyka nawet wtykę wypiąć, a co będzie się dalej działo mi to lata :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Witam jeżeli chodzi o awarie EGR to już coś mogę powiedzieć, jak bym mógł to bym to dziadostwo wyłączył tylko nie wiem czy elektronika nie będzie wariować!

Chodzi o silnik John Deere podczas jazdy ze stałymi obrotami silnik mi stopniowo zaczyna dymić na czarno aż za mną już nic nie widać i wyskakują mi dwa błędy, w serwisie się dowiedziałem że czujnik chłodnych spalin co wchodzą do EGRu mają za wysoką temperaturę więc czujnik jest do wymiany, przyjechali wymienili ten czujnik kosz 600 zł i było ok tylko po 3 godzinach pracy znowu to samo!! więc teraz już nie wymieniają czujnika tylko mówią że to na pewno chłodnica spalin trochę szybko się skończyła według mnie ciągnik ma 1180 godzin i już takie problemy, a koszt chłodnicy bez wymiany i dojazdu 4000 zł, i co wy na to! To po co mi ciągnik w którym takie wynalazki montują a my później i tak to będziemy naprawiać źle serwis naprawiać a my płacić ciężkie pieniądze.

Jeszcze nie wiem jak do tego podejdą, ciągnik jest już po gwarancji ale ma mały przebieg więc jak chcą zachować renomę to taka naprawa powinna być za darmo, bo aż strach co się będzie działo jak będzie miał już np z 4000 godzin przepracowanych.

Dlaczego handlowcy o tym nie mówią jak maszynę sprzedają, albo że filtr DPF trzeba wymienić po 3000 godzinach i to kosztuję 12 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mówią tylko nie handlowcy od JD

 

co do tego że ci sie psuje egr i dpf to pogadaj z kimś kto by ci to wywalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Jezdziłem swego czasu Mercedesem Actrosem 1844 i jak bylo brak blue to wode leliśmy :) i nic si enie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

powiedzcie jak to jest z tym scr egr i dpf

czcy sa juz jakies silniki na rynku które zbudowane sa tylko w technologi scr ?

tzn. czy da sie spełnic norme euro 6 korzystajac tylko z scr (adblue) ?

bez egr i dpf bo to straszne dziadostwo

 

PS

czytajac rózne fora motoryzacyjne odnosnie czy to pdf czy scr to stwierdzam ze to dziatostwo jest tylko do uprzykszenia zycia, człowiek płaci gruba kase za samochod, ciagnik czy ciezarówke a oni wciskaja taki bubel co powoduje same problemy, a chcac sie tego pozbyc trzeba znowu konkretna gotówke wydac...

 

przeciez tu nie chodzi o zadna ekologie z tymi normami emisji spalin, tylko o to zeby nie wpuscic na rynek unii czy stanów samochodów, maszyn produkcji chinskiej, to jest zwykła wojna gospodarcza pod przykrywka ekologii, przez to wszystko cierpi tylko klient, który kupuje ekologiczny złom, nafaszerowany kupa badziewia

 

czyz zycie nie byłoby prostrze gdyby nadal produkowało sie samochody czy maszyny tak jak kiedys ?

wezmy sam układ wydechowy z lat 80 a teraz... szkoda gadac

albo układ dolotowy, kiedys był zwykły kolektor i juz a dziasiaj ? egry, przepustnice elektonicznie sterowane, turbiny ze zmienna geometria, w wiekszych silnikach po dwie turbiny, intercoolery, masakra

 

do czego ta cała unia zmierza ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MirekMarek    0

Ja osobiście jeżdże na Volvo i też miałem problem z AdBlue. Jo jest jakaś porażka. Nie wiem, po co to montują.

Jak przestała działąć pompa i usłyszałem ile za wymianę, to parsknąłem śmiechem, szczególnie, że czujniki też już szwankują i są do wymiany

Przeszedłem na emulator i mam teraz z tym spokój, polecam każdemu http://onego.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolega pewnie nie odpowie na to pytanie bo dawno go nie było, ale może ktoś się znajdzie.

 

A więc po odłączeniu AdBlue  silnik spala mniej czy więcej ON?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

System AF jest strasznie bystry dopiero dziś otrzymałem e-mail że pojawiła się nowa odpowiedź.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
    • Przez CaseBizon
      Witam co może być przyczyną tego że na komputerze pokazuje że jest otwarta klapa Ale czasami jest dobrze? Przez to zaczyna wcześniej owijac siatka. Który czujnik jest za to odpowiedzialny? Drugim moim problemem jest to że prasa nie liczy wszystkich bel, dzieje się tak jakoś rok po kupnie. Kupiliśmy ja nowa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj