Skocz do zawartości
FOX2

AdBlue - fakty i mity (video) - SCR vs. EGR (T7.270 vs. T7070)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co powiecie na nowego belarusa czy mtz co spełniają normy emisji euro 1 i 2 teoretycznie nie powinno ich się rejestrować

Emilio    1

wszyscy piszą że u znajomego,że od kierowców ze znajomej firmy a nikt nie pisze jak to jest u niego,

a skąd mam wiedzieć jak to jest u mnie skoro nie mam Ad blue ? Piszę to co wiem, samo wyczyszczenie układu nie jest żadnym problemem, problem pojawia się wtedy gdy w komputerze nie można skasować błędu ponieważ do tego potrzebny jest program serwisowy. A przykładowo w scani taka operacja kosztuje 200 zł

Edytowano przez Emilio

st220    12

To nie wpinanie kostki, a przemapowanie jednostki sterującej całym układem by komputer nie żądał rozpylania ab, a reszta układu pracowała jak pracuje, koszt adekwatny do naprawy czyli ponad 10tys zł, tak samo można przemapować dpf koszt ok 8tys zł, jest człowiek w mojej części polski co się tym zajmuje.

Znajomy ojca w iveco odłączył adblu, nie wiem co dokładnie było robione, ale serwisant po godzinach wziął 500zł.

Wiadomość z agroFakt.pl

zeus11    17

Witam jeżeli chodzi o awarie EGR to już coś mogę powiedzieć, jak bym mógł to bym to dziadostwo wyłączył tylko nie wiem czy elektronika nie będzie wariować!

Chodzi o silnik John Deere podczas jazdy ze stałymi obrotami silnik mi stopniowo zaczyna dymić na czarno aż za mną już nic nie widać i wyskakują mi dwa błędy, w serwisie się dowiedziałem że czujnik chłodnych spalin co wchodzą do EGRu mają za wysoką temperaturę więc czujnik jest do wymiany, przyjechali wymienili ten czujnik kosz 600 zł i było ok tylko po 3 godzinach pracy znowu to samo!! więc teraz już nie wymieniają czujnika tylko mówią że to na pewno chłodnica spalin trochę szybko się skończyła według mnie ciągnik ma 1180 godzin i już takie problemy, a koszt chłodnicy bez wymiany i dojazdu 4000 zł, i co wy na to! To po co mi ciągnik w którym takie wynalazki montują a my później i tak to będziemy naprawiać źle serwis naprawiać a my płacić ciężkie pieniądze.

Jeszcze nie wiem jak do tego podejdą, ciągnik jest już po gwarancji ale ma mały przebieg więc jak chcą zachować renomę to taka naprawa powinna być za darmo, bo aż strach co się będzie działo jak będzie miał już np z 4000 godzin przepracowanych.

Dlaczego handlowcy o tym nie mówią jak maszynę sprzedają, albo że filtr DPF trzeba wymienić po 3000 godzinach i to kosztuję 12 tyś zł.

qazi    57

mówią tylko nie handlowcy od JD

co do tego że ci sie psuje egr i dpf to pogadaj z kimś kto by ci to wywalił

padre1989    9

Jezdziłem swego czasu Mercedesem Actrosem 1844 i jak bylo brak blue to wode leliśmy :) i nic si enie działo :)

koma666    162

powiedzcie jak to jest z tym scr egr i dpf

czcy sa juz jakies silniki na rynku które zbudowane sa tylko w technologi scr ?

tzn. czy da sie spełnic norme euro 6 korzystajac tylko z scr (adblue) ?

bez egr i dpf bo to straszne dziadostwo

PS

czytajac rózne fora motoryzacyjne odnosnie czy to pdf czy scr to stwierdzam ze to dziatostwo jest tylko do uprzykszenia zycia, człowiek płaci gruba kase za samochod, ciagnik czy ciezarówke a oni wciskaja taki bubel co powoduje same problemy, a chcac sie tego pozbyc trzeba znowu konkretna gotówke wydac...

przeciez tu nie chodzi o zadna ekologie z tymi normami emisji spalin, tylko o to zeby nie wpuscic na rynek unii czy stanów samochodów, maszyn produkcji chinskiej, to jest zwykła wojna gospodarcza pod przykrywka ekologii, przez to wszystko cierpi tylko klient, który kupuje ekologiczny złom, nafaszerowany kupa badziewia

czyz zycie nie byłoby prostrze gdyby nadal produkowało sie samochody czy maszyny tak jak kiedys ?

wezmy sam układ wydechowy z lat 80 a teraz... szkoda gadac

albo układ dolotowy, kiedys był zwykły kolektor i juz a dziasiaj ? egry, przepustnice elektonicznie sterowane, turbiny ze zmienna geometria, w wiekszych silnikach po dwie turbiny, intercoolery, masakra

do czego ta cała unia zmierza ?

Edytowano przez koma666

MirekMarek    0

Ja osobiście jeżdże na Volvo i też miałem problem z AdBlue. Jo jest jakaś porażka. Nie wiem, po co to montują.

Jak przestała działąć pompa i usłyszałem ile za wymianę, to parsknąłem śmiechem, szczególnie, że czujniki też już szwankują i są do wymiany

Przeszedłem na emulator i mam teraz z tym spokój, polecam każdemu http://onego.pl

Sadek    449

Kolega pewnie nie odpowie na to pytanie bo dawno go nie było, ale może ktoś się znajdzie.

A więc po odłączeniu AdBlue  silnik spala mniej czy więcej ON?

Sadek    449

System AF jest strasznie bystry dopiero dziś otrzymałem e-mail że pojawiła się nowa odpowiedź.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rabit500
      Witam niedawno kupiłem forda/new hollanda 8240 i mam pytanie jaka może być przyczyna agresywnego sprzęgła.
      Sprzęgło działa tylko że przy ruszaniu bierze odrazu na maksa niema niema i odrazu napęd załączony z dość mocnym szarpnięciem. Czy jest jakaś metoda wyregulowania tego oprócz linki pod pedałem. Sprzęgło prawdopodobnie sterowane hydraulicznie z pompy hydrauliki ciągnika. Albo gdzie szukać przyczyny szarpnięć. Półbiegi wchodzą stosunkowo gładko, z minimalnym szarpnięciem. Skrzynia 16x16.
    • Przez Piotr6991z
      Witam.
      Mam pytanie czy wie ktoś może jak wybrać stopień twardości osi? W instrukcji jest napisane, że są 3 tryby: twardy, normalny, miękki. Aby zmienić ten tryb należy przytrzymać przełącznik blokady osi ponad 2s i na tym ekranie (przy liczniku) ma się coś wyświetlić, ale próbowałem i nic się nie wyświetla. Podłokietnik classic ten zwykły.
    • Przez GRSami
      Witam
      Mam prasę New Holland i niedługo będę zmieniać pasy i mam pytania
      1.Czy opłaca się zmieniać pasy na szersze zamiast 6 na np 3 pasy dużo to da?
      2.Pasy kleić czy normalne spinki.
    • Przez DamianNH
      Witam , posiadam New Holland 7740 97r. Skrzynia 16x16 . Podczas wożenia balotów wyskoczył błąd E47 i przestało działać sprzęgło . Za każdym razem gdy wciskam sprzęgło i rewers do przodu wyskakuje błąd CP . Tak jakby dźwignia sprzęgła nie była dociśnięta . Czy ktoś już miał podobny problem? Proszę o szybkie porady i z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez zolo2
      Jak w temacie,proszę o info jaki powinien być luz zaworowy Ford 4630.Wymieniałem uszczelkę pod głowica i zawory miały 3mm luzu :blink: ,ustawiłem na 0,3mm na zimnym i ciągnik nie mógł zapalić.Zrobiłem trochę większy i odpala ale czuć że ciężko chodzi.Jak trochę popracuje to jest lepiej.Czy w tych ciągnikach musi być taki duży luz zaworowy.Jeżeli ktoś wie to proszę o radę.Pozdrawiam.