Rolnik2601

Problem z zapaleniami u jałówek z Czech

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik2601    2

Witam, ostatnio kupiłem kilka jałówek z Czech i teraz mam problem bo wycieliły mi sie dwie i od razu maja zapalenia, jedna miała zapalenie jeszcze przed ocieleniem a teraz to może da 2 litry mleka nie wiecej na dój... Druga tak samo mało daje, podałem im antybiotyki ale nie za bardzo pomagają. Co to może być jakiś gronkowiec czy co ?? Proszę o pomoc bo drogo płaciłem za te jałówki i nie chce ich sprzedać za połowe ceny, jeżeli mieliście podobny problem to proszę o szybką pomoc z góry dzięki

@Rolnik2601 proponowałbym Ci udoić trochę mleka z tych krów i zawieźć mleko do laboratorium, na tym badaniu może ci wykazać co się z mlekiem dzieje i będziesz wiedział co z tymi krowami robić. A ile czasu minęło od przywiezienia tych jałówek do Twojego gospodarstwa? Może tak być, że te jałówki nie zdążyły się zaklimatyzować w Twojej oborze i stąd ta niska wydajność.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Rolnik2601    2

Były przywiezione juz w lutym wiec myśle że to nie to

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Wiadomość z agroFakt.pl

Najpierw zawieź mleko do laboratorium, a potem zdaj relację, to może ktoś Ci pomoże. :)

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Witam, ostatnio kupiłem kilka jałówek z Czech i teraz mam problem bo wycieliły mi sie dwie i od razu maja zapalenia, jedna miała zapalenie jeszcze przed ocieleniem a teraz to może da 2 litry mleka nie wiecej na dój... Druga tak samo mało daje, podałem im antybiotyki ale nie za bardzo pomagają. Co to może być jakiś gronkowiec czy co ?? Proszę o pomoc bo drogo płaciłem za te jałówki i nie chce ich sprzedać za połowe ceny, jeżeli mieliście podobny problem to proszę o szybką pomoc z góry dzięki

A one są po jakim buhaju

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez Ursus932
      Temat utworzony specjalnie dla @FarmerDyzio i @Bananek
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez mlodyrolnik23
      Witam tak jak  w temacie czy ktoś miał styczność z tymi zwierzętami jakie są perspektywy hodowli tych zwierząt czy jest zbyt na wełnę z alpaki od ilu samic stada podstawowego można się utrzymać ? Chcę wiedzieć wszystko :-) Oglądałem reportaż o hodowcy z bujenki to mówi że niby od 30 samic w niemczech się ludzie utrzymują gdyby to się okazało prawdą to wchodzę w to :-)))) Największy problem to to zacząć ceny samic od 6 do 15 tyś to naprawdę spora przeszkoda :-\
    • Przez Miki0319
      Witam. Czy ma ktoś informacje o skupie królików w woj.podlaskim lub mazowieckim? Interesują mnie stałe odbiory. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj