Skocz do zawartości
batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    190

No i mam uprawnienia 400zł i 1 dzień.Kurs powinien trwać 83 godziny było nas z 35 osób.Gość przyjechał z 300km.Mam namiar.Można zrobić taki u siebie w okolicy.

sebol    1

Ja zrobiłem uprawnienia na kombajn i zapłaciłem 400zl i nie chodziłem do technikum rolniczego. Nawet nie sprawdzali czy mam kat. B lub T tylko na tym calym świstku jest napisane ze ''zaświadczenie jest wazne łacznie z prawem jazdy kat. T" a ja mam tylko B. Czy to oznacza ze uprawnienia sa niewazne ???

Bizonlove    1

A u korbanka żeby pracować na kombajnie wystarczy prawo jazdy kategoria B i T ja mam tak samo mnie kiedyś policja złapała pokazałem prawo jazdy mam kategorie B i T i mówią że wszystko w porządku

Laraks    22

@sebol a ja na tym świstku mam napisane że "Zaświadczenie ważne łącznie z parawem jazdy kat. T lub B"

sebol    1

ano własnie... nie wiem czemu mi tak napisali... chyba bede musiał do niech jechac zeby napisali T lub B . Bo tak jak jest teraz to troche nie bardzo.. :/

Power    1

Ludziska uprawnienia na kombajn sa potrzebne wylacznie tylko przy zdarzeniach wypadkowych. Zalozmy ze doszlo do wypadku smiertelengo wtedy prokurator nie bedzie sie czepial ze nie macie uprwanien na maszyne !!

Chociaz przepisy sa por***ne i wszedzie mowia roznie(szkoly,osrdki itd itp) ;) Jedni zeby poruszac sie po drogach publicznych potrzebne sa uprawniena na kombajn zbozowy i kat. T a inni ze nie. Jak widac policja nie egzekwuje swistka...

9Szczepan    0

W marcu tego roku odebrałem zaświadczenie o ukończniu kursu "Operator Kombajnów Zbożowych" dla wiadomości uprawnienia nie da się zrobić bez kategorii B (prawnie kategoria B umożliwia kierownie trakorem z przyczepą jednoosiową), chyba logicznym jest, że kombajnem też poruszasz się po drogach publicznych. Kurs kosztował mnie 500zł w tym 30h teorii, 18h zajęć praktycznych, 2h indywidualna jazda cały kurs organizowany był przez ODR.

klusek    2

Tak czytam czytam i już mam mętlik w głowie. Jak to w końcu jest? Czy wymagane jest prawo jazdy kategorii T czy też B? Wiek wiadomy a cena z tego co widze zależna od regionu Polski. Najbardziej chodzi mi o to jaką trzeba mieć te kategorie prawa jazdy.

boro    0

czesc z kad jesteś?mnie tez interesuja uprawnienia na kombajn napisz cos wiecej mi na ten temat na maila;borus403@interia.pl.

janczar810    250

gdzie moge zrobić upraiwenia na kombajn woj. wielkopolskie pow. czarnkowsko-trzcianecki za info z gory dzieki

macio    0

Witam panowie, mam do Was pytanie... a mianowicie jak zyskać uprawnienia na kombajn np. do groszku? Z tego co wypisujecie, jasno wynika że owo zaświadczenie jest tylko na kombajn zbożowy, a szukałem i nic nie znalazłem na temat groszku. Chyba że groszek też zaliczymy do zbóż :blink:

yacenty    570

od wczoraj jest kurs koło Strzelina na Dolnym Sląsku - cena to 470zł

kurs trwa tydzien, w tym kilka godzin praktycznych.

Zapisaliśmy się z bratem.

Jesli ktoś jest chetny na namiary to prosze o wiadomość.

Zdam relację po skończonym kursie

Junkers    42

Ja miałem kurs we własnej szkole. Uczniowie ze szkoły płacili 300zł, a z poza szkoły 350. Teoria jest bardzo długa nie pamiętam ile godzin. Fakt faktem ale jazdy miałem tylko pół godziny (15min nauka i 15 egzamin), bez hederu tylko sama tyczka :D

yacenty    570

w trakcie praktycznych godzin jeździliśmy po placu.

szczerze powiem mam mieszane odczucia. z jednej strony troche mało godzin jak na zapłacone 470zł

z drugiej strony Pan instruktor wykładał jak krowie na rowie, pokazywał wszystko - jak się pojawiały pytania to były odpowiedzi konkretne.

Tym samym jestem już kombajnista z uprawnieniami :)

teraz tylko musze kupić kombajn

awe    0

Spotkałem taki artykuł i nic z tego nie rozumie artykuł jest tu

Ten artykuł jest właśnie na temat przejazdów kombajnem po drogach publicznych

Tandam    1

Witam!

W odpowiedzi na pytanie kolegi marcint19. Kurs operatora kombajnów zbożowych kończyłem w szkole do której uczęszczałem, było to w maju, trwał 44 godziny, z czego 20 :D praktycznych (ale w rzeczywistości tych praktycznych było dużo mniej).

Damix    1

Gdzie można zrobić kurs na kombajn i opryskiwacz w woj.Opolskim pow.Krapkowicki.za odp.z góry dziękuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię