batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

a widzisz jak ja chodziłem do szkoły i mialem przedmiot Prd Prawo o ruchu drogowym,to wylkadowca mowił ze na kombajn zbozowy nalezy miec prawko kat B lub T. nie ma widocznie scisłego wymagania.kazdy czarodziej widze dodaje cos od siebie..co sie mu w głowie uroiło.widocznie tak ma byc i wszystko.a znajomi kombajnisci mowili ze jak mieli kontrol na drodze to uprawnienia i zwykle prawko na kat b policjant mowił wiec Szafa Gra!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Heder na wózku nie jest przyczepo w rozumieniu prawa i dlatego się go nie rejestruje tak jak normalne przyczepy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bo to jest maszyna rolnicza tak samo jak np. piast do wapna albo agregat półzawieszany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

rozżutników do obornika tez nie trzeba podobno rejestrowac ...nie wiem czy to prawda

Też tego nie wiem ale zauważ że beczkowóz już musi być rejestrowany, widać to na nowych, być może obejmie to(lub już obejmuje) to rozrzutniki.

Edytowano przez roltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

bo w niemczech muszą byś rejstrowane kombajny. A czy przypadkiem nie byłeś w hanowerze?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Kolego andrzej2110 ja nie pisałem że heder na wózku to przyczepa, czy go się rejestruje, czy nie. Kat B uprawnia nas do jazdy samochodem os, do ciągania przyczepy o określonej ładowności, jazdy ciągnikiem z narzędziami zawieszanymi, lub pojazdem wolnobieżnym, ale nigdzie nie jest sprecyzowane czy za pojazdem wolnobieżnym można coś ciągać. Moim zdaniem niektóre ośrodki dlatego wymagają jeszcze kat T, czy jest ona potrzebna powiem szczerze że nie wiem. Z drugiej jednak strony kombajny to maszyny o określonych rozmiarach i trzeba się umiejętnie nimi poruszać po drodze publicznej, jak ktoś nie jeździł tak dużym sprzętem może mieć spory problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie wiem jak jest u Was, napisałem jakiej informacji mi udzielił Człowiek, który takie egzaminy (lekcje) na kombajn przeprowadza. Zdecydowanie mi odmówił, twierdząc, że sama kategoria B nie wystarcza (przecież sobie tego nie zmyśliłem ;) ) Ponawiam więc prośbę, abyście napisali mi na priv kontakt do osoby która takie szkolenia przeprowadza, może być nawet w innym województwie - sprawdzę to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Mieliście rację. Zostałem wprowadzony w błąd, ale dzięki informacji od Was, w szczególności konkretów od Kombajnisty84 mogłem wyjaśnić całą sytuację i właśnie zapisałem się na kurs. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekpsp3    0

Witam.Gdzie można zrobić uprawnienia na kombajn zbożowy woj, Podkarpackie okolice Łańcuta i jaki jest koszt?. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ageimuk    0

bo w niemczech muszą byś rejstrowane kombajny. A czy przypadkiem nie byłeś w hanowerze?

nie muszą być rejestrowane jeżeli nieprzekraczają 3m szerokości muszą być ubezpieczone a do kierowania nimi wystarcza prawo jazdy na samochody osobowe lub ciągnikowe tzw. małe co go można zrobić od 16 lat ale wolno jechać tylko ciągnikiem co nieprzekracza 25km mus, mieć prędkość zablokowaną a na ciągniki szybkie tj.więcej jak 50km/h musi być C+E tak jak na ciężarowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeśli jest ktoś chętny do zrobienia uprawnień na kombajn i sieczkarnie samobieżne z okolicy pow. górowskiego w woj. dolnośląskim to jeszcze można się kontaktować z górowskim ODR. Koszt 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Panowie, czy mógłby ktoś z Was podać źródło, w postaci ustawy czy też rozporządzenia, które mówi wyraźnie o obowiązku posiadania wspomnianego "kursu kombajnisty" podczas pracy (nie mylić z jazdą po drogach publicznych) kombajnem? Jeżeli nie ma żadnej uchwalonej i wdrożonej podstawy prawnej, to takie kursy, z punktu widzenia prawa, są nie potrzebne.

Co to się porobiło na tym Świecie, przepisy, zezwolenia, pozwolenia, dopuszczenia, uprawnienia, ech. Czy na sieczkarnie samobieżną istnieją podobne przepisy? Kosiarkę rotacyjną też? Niedługo na taczkę będę musiał mieć kurs, gdy dojdzie do skrajnego faszyzmu w naszych kraju :)

 

Czy podczas kursu są praktyczne zajęcia koszenia zboża? Skoro kurs ma pozwalać na PRACĘ kombajnem, to przydałoby się, podczas owego kursu, skosić chociaż z 20 arów.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wg Państwowej Inspekcji Pracy "operator kombajnu zbożowego powinien mieć uprawnienia do kierowania pojazdów po drogach publicznych kategorii T lub B lub wyższe kategorie. Wskazanym jest także odbycie kursu dla operatorów kombajnów zbożowych." To wskazuje, że przepisu nakazującego posiadanie uprawnień niema. W ISAP też nic na ten temat niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli nie posiadasz kursu kombajnisty to nie możesz udowodnić że posiadasz uprawnienia kombajnisty, który jest konieczny w przypadku wypadku podczas obsługi i pracy z udziałem kombajnu i są poszkodowani!

KRUS najprawdopodobniej odmówi wypłaty odszkodowania (ponieważ nie miałeś uprawnień) a poszkodowany będzie Ciebie pozywał do sądu o owe odszkodowanie czy być może rentę inwalidzką. Pamiętaj że żadną maszyną bez osłon też nie można pracować bezpiecznie .

 

@DuzyGrzegorz masz rację jeśli chodzi o poruszanie się kombajnem po drogach publicznuch i musisz mieć OC na kombajn(mam odp- maila od PZU w tej sprawie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak za kombajnem ciągniesz wózek z chederem to musisz mieć +E lub T. Jednak żadnego przepisu na podstawie którego należy mieć uprawnienia na kombajn nie znalazłem, a wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone (w wyłączeniem organów Państwa) - Konstytucja RP. Więc być może organy Państwa wymagając takie uprawnienia lub odmawiając wypłaty należnego odszkodowania naruszają art. 231 kk. Sprawdzę co na to MRiRW i poinformuję. Jeżeli ktoś ma takie uprawnienia to jaka jest wpisana podstawa prawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podstawy prawnej brak (zaświadczenie o ukończeniu kursu nr 77/2007)

Brak też wpisanej podstawy prawnej w zaświadczeniu o ukończeniu kursu a w zasadzie szkolenia w zakresie stosowania ŚOR sprzętem naziemnym(rok 2008)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Wydaje mi się, że jest to tak samo jak z jazdą np. koparką, ładowarką lub innym ustrojstwem, aby jechać po drodze wystarczy prawo jazdy, ale aby tym pracować trzeba mieć uprawnienia, tak samo może być i w tym przypadku, aby jechać kombajnem drogą wystarczy prawo jazdy, ale aby nim pracować na polu potrzebne są uprawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj