batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sauber15    0

Witam. Czy orientuje się ktoś gdzie można zrobić kurs operatora kombajnu zbożowego w okolicach Poznania w obrębie 50 km lub Nowego Tomyśla w obrębie 20km?

Edytowano przez sauber15

28.07.2008r. -28.07.2010r to już 2 lata na Agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

28 lutego rusza kurs na kobajnistę w szkole rolniczej w Grubnie(woj kujawsko-pomorskie). Cena 500 zł. 42 godz kursu. Potrzebne prawo jezdy kat B LUB T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dziś w mojej miejscowości był praktyczny egzamin operatorów(świętokrzyskie) ja byłem na nim rok temu koszt ok 450zl i oczywiście wszyscy zdają :rolleyes: jeżeli jest ktoś z mojego województwa zainteresowany to niech pisze to dam znać kiedy następny bo są przynajmniej dwa na rok


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdzie moge zrobić upraiwenia na kombajn woj. wielkopolskie pow. czarnkowsko-trzcianecki za info z gory dzieki

PRYWATNY ZESPÓŁ SZKÓŁ w Czarnkowie ul.Harcerska 4 tel.(067) 255 44 81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

wiecie gdzie można zrobić kurs na kombajn we wrocławiu?? lub okolicach???.

 

W Ludowie Polskim koło Strzelina w Technikum Rolniczym organizują kurs na operatorów kombajnu. Nie wiem czy jest coś gdzieś bliżej Wrocławia. Kurs kosztuje 450 zł i trwa od 2 do 7 dni na początku czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dziś odbierałem uprawnienia w Ludowie Polskim województwo dolnośląskie i własnie rusza kolejny kurs.

Pani w sekretariacie twierdzi że prawo drogowe się zmieniło i każdy kombajnista musi mieć uprawnienia na pojazd wolnobieżny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec zgubił uprawienia na kombajn zbożowy czy teraz można to jakoś odzyskać czy musi robić je jeszcze raz

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W ośrodku który prowadził kurs są zawsze kopie , trzeba się do nich zgłosić


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spider912    0

WItam! Wiecie może gdzie jest możliwość zdobycia uprawnień na kombajn w woj. Kujawsko - pomorskim , najlepiej w okolicach bydgoszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

witam. gdzie można zrobić taki kurs w Wielkopolskim jestem z okolic Jarocina najlepiej jak najbliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

dziś odbierałem uprawnienia w Ludowie Polskim województwo dolnośląskie i własnie rusza kolejny kurs.

Pani w sekretariacie twierdzi że prawo drogowe się zmieniło i każdy kombajnista musi mieć uprawnienia na pojazd wolnobieżny

Nawet nie tyle drogowe co wogóle. Każdy kto siadaza kierownicą kombajnu musi mieć kwit


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Można bez problemu bo na kat. T możesz jeździć ciągnikiem z przyczepami i pojazdami wolnobieżnymi, a kombajn takim pojazdem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

czym innym jest jazda kombajnem po drogach publicznych a czym innym praca - w polu. A jeszcze czym innym coś czego nikomu nie życzę czyli jakiś wypadek.

Lepiej dmuchać na zimne, pójść na kurs, wydać 300, 400 czy 500zł i być strzeżonym pod względem formalnym.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pierwsze słysze aby kat. T, brała pod uwagę pojazdy tj. kombajn zbożowy, ja robiłem rok temu bo się bałem jeździć po drodze , choć posiadam kat.T , ona nie obejmuje kombajnu zbożowego, @grabcio pojazdami wolnobieżnymi są też ładowarki ,koparki itp. maszyny a nie obejmuje ich kat.T.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

boby nie masz pewności - nie pisz bzdur bo wprowadzasz ludzi w błąd.

 

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial4.html#rozdzial1

 

Dział 4. Artykuł 88, punkt 2.9

 

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

9. kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami);

 

wg przepisów kombajn zbożowy to pojazd wolnobieżny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Pierwsze słysze aby kat. T, brała pod uwagę pojazdy tj. kombajn zbożowy, ja robiłem rok temu bo się bałem jeździć po drodze , choć posiadam kat.T , ona nie obejmuje kombajnu zbożowego, @grabcio pojazdami wolnobieżnymi są też ładowarki ,koparki itp. maszyny a nie obejmuje ich kat.T.

 

 

nie no teraz to dowaliles, kombajn nie jest pojazdem wolnobieżnym

 

pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

Chłopcze nie w tym sensie napisałem poprzedniego posta, łatwo wywnioskować że chodziło mi o to że kat.T nie obejmuje kierowania kombajnem po drogach publicznych. Dwa lata temu nie miałem uprawnień na kombajn , a nasz burmistrz zakazał kierowania kombajnami po drogach chyba że: miał opłacone oc to wtedy był koszt ok 42zł, na miesiąc, w którym akurat były żniwa, i trzeba było jeździć z odpiętym hedrem, i druga opcja można było przejechać przez miasto za pozwoleniem urzędu gminy (koszt ok 20zł)i za pozwoleniem i pilotażem policji, wybrałem tą opcje a wyglądało to tak parę dni wcześniej załatwiłem to pozwolenie, a w dniu w którym miałem jechać poinformowałem policje telefonicznie, że o tej godzinie mam zamiar przejechać przez miasto odcinek ok 2,5km, gdy dojeżdżałem do granic miasta oni czekali na mnie radiowozem i jechali przede mną powoli przez całe miasto, doprowadzili mnie do końca miasta pokazali cześć i pojechali, nie sprawdzali czy mam papiery ubezpieczenie światła nic ich nie obchodziło, rok temu chciałem tak samo już się nie dało, w rezultacie objechałem miasto dookoła, wioskami.W zeszłym roku były takie przypadki że policja zatrzymywała kombajny i sprawdzała uprawnienia kombajnistów, oraz światła przy kombajnach, nic nie plumkali się o heder

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122
Napisano (edytowany)

to nie mogłes odrazu tak pisac?? a nie ze kategoria T nie obejmuje kombajnu? jest chyba roznica miedzy tymi dwoma stwierdzeniami, na T mozesz przejechac Polske w wzdłóż i w szerz kombajnem po drogach publicznych, nie publicznych

Edytowano przez filip94lemken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

mam pytanko jaka jest frekfencjia zdawalności na kursach kombajnisty :blink: mam zamiar się wybrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj