batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

No i mam uprawnienia 400zł i 1 dzień.Kurs powinien trwać 83 godziny było nas z 35 osób.Gość przyjechał z 300km.Mam namiar.Można zrobić taki u siebie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jest ktoś z wielkopolski chętny na taki kurs bo chętnie bym zrobił ten papiereksmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebol    1

Ja zrobiłem uprawnienia na kombajn i zapłaciłem 400zl i nie chodziłem do technikum rolniczego. Nawet nie sprawdzali czy mam kat. B lub T tylko na tym calym świstku jest napisane ze ''zaświadczenie jest wazne łacznie z prawem jazdy kat. T" a ja mam tylko B. Czy to oznacza ze uprawnienia sa niewazne ???


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

A u korbanka żeby pracować na kombajnie wystarczy prawo jazdy kategoria B i T ja mam tak samo mnie kiedyś policja złapała pokazałem prawo jazdy mam kategorie B i T i mówią że wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

@sebol a ja na tym świstku mam napisane że "Zaświadczenie ważne łącznie z parawem jazdy kat. T lub B"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebol    1

ano własnie... nie wiem czemu mi tak napisali... chyba bede musiał do niech jechac zeby napisali T lub B . Bo tak jak jest teraz to troche nie bardzo.. :/


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Ludziska uprawnienia na kombajn sa potrzebne wylacznie tylko przy zdarzeniach wypadkowych. Zalozmy ze doszlo do wypadku smiertelengo wtedy prokurator nie bedzie sie czepial ze nie macie uprwanien na maszyne !!

Chociaz przepisy sa por***ne i wszedzie mowia roznie(szkoly,osrdki itd itp) ;) Jedni zeby poruszac sie po drogach publicznych potrzebne sa uprawniena na kombajn zbozowy i kat. T a inni ze nie. Jak widac policja nie egzekwuje swistka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9Szczepan    0

W marcu tego roku odebrałem zaświadczenie o ukończniu kursu "Operator Kombajnów Zbożowych" dla wiadomości uprawnienia nie da się zrobić bez kategorii B (prawnie kategoria B umożliwia kierownie trakorem z przyczepą jednoosiową), chyba logicznym jest, że kombajnem też poruszasz się po drogach publicznych. Kurs kosztował mnie 500zł w tym 30h teorii, 18h zajęć praktycznych, 2h indywidualna jazda cały kurs organizowany był przez ODR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Tak czytam czytam i już mam mętlik w głowie. Jak to w końcu jest? Czy wymagane jest prawo jazdy kategorii T czy też B? Wiek wiadomy a cena z tego co widze zależna od regionu Polski. Najbardziej chodzi mi o to jaką trzeba mieć te kategorie prawa jazdy.


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boro    0

czesc z kad jesteś?mnie tez interesuja uprawnienia na kombajn napisz cos wiecej mi na ten temat na maila;borus403@interia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

gdzie moge zrobić upraiwenia na kombajn woj. wielkopolskie pow. czarnkowsko-trzcianecki za info z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio    0

Witam panowie, mam do Was pytanie... a mianowicie jak zyskać uprawnienia na kombajn np. do groszku? Z tego co wypisujecie, jasno wynika że owo zaświadczenie jest tylko na kombajn zbożowy, a szukałem i nic nie znalazłem na temat groszku. Chyba że groszek też zaliczymy do zbóż :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

od wczoraj jest kurs koło Strzelina na Dolnym Sląsku - cena to 470zł

kurs trwa tydzien, w tym kilka godzin praktycznych.

Zapisaliśmy się z bratem.

Jesli ktoś jest chetny na namiary to prosze o wiadomość.

Zdam relację po skończonym kursie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja miałem kurs we własnej szkole. Uczniowie ze szkoły płacili 300zł, a z poza szkoły 350. Teoria jest bardzo długa nie pamiętam ile godzin. Fakt faktem ale jazdy miałem tylko pół godziny (15min nauka i 15 egzamin), bez hederu tylko sama tyczka :D


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w trakcie praktycznych godzin jeździliśmy po placu.

szczerze powiem mam mieszane odczucia. z jednej strony troche mało godzin jak na zapłacone 470zł

z drugiej strony Pan instruktor wykładał jak krowie na rowie, pokazywał wszystko - jak się pojawiały pytania to były odpowiedzi konkretne.

Tym samym jestem już kombajnista z uprawnieniami :)

teraz tylko musze kupić kombajn


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awe    0

Spotkałem taki artykuł i nic z tego nie rozumie artykuł jest tu

Ten artykuł jest właśnie na temat przejazdów kombajnem po drogach publicznych


www.youtube.com/watch?v=f5ojo9f-pHY
www.youtube.com/watch?v=N9Z6IrAfcgU
www.youtube.com/watch?v=caaikt5pbk4
www.youtube.com/watch?v=dSIVV5Pus5w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

W odpowiedzi na pytanie kolegi marcint19. Kurs operatora kombajnów zbożowych kończyłem w szkole do której uczęszczałem, było to w maju, trwał 44 godziny, z czego 20 :D praktycznych (ale w rzeczywistości tych praktycznych było dużo mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Awe. Też to spotkałem. A tutaj jest kilka komentarzy: http://www.agrofoto.pl/forum/viewtopic.php?t=65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Gdzie można zrobić kurs na kombajn i opryskiwacz w woj.Opolskim pow.Krapkowicki.za odp.z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj