batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

batim    7

Mam zamiar zrobić uprawnienia na kombajn ale w obrębie 40 kilometrów nie ma miejsce gdzie można załatwić uprawnień na kombajn.

Jak wygląda takie uprawnienie?

 

proszę o opinie i pomoc w doradzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

u mnie w szkole(w teresinie) kiedys moza by bylo zrobic ale teraz to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja uprawnienie na kombajn robiłem ok 150km od domu i nie narzekałem.. z reszta te unijne szkolenia to sama przyjemność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Może popytaj w szkołach rolniczych? :D

 

W Agro Mechanice rok temu pisało, że uprawnienia sa bezterminowe i kosztują ok. 260zł, ale pewnie znajdzie się taniej. Ja myślę, że cena to uzależniona jest od sprzętu na jakim będzie szkolenie. Heh. pojeździć John Deerem, a samemu mieć Bizonka. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

ja robiełm szkolenie w Radymnie woj. podkarpackie 50 km od domu;) szkolenie fajne, można dowiedzieć się troche ciekawostek o kombajnach. koszt - 400 zł. a egzamin to ustawić sita, napiąć pasy, ustawić wiatry, młocarnię.., czyli sama praktyka. razem 90h. 50 praktycznych i 40 teoretycznych. (tak jest napisane na uprawieniu.) a w rzeczywistości połowa z tego.:rolleyes: ale bardzo fajne szkolenie.


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Uprawnienie wygląda tak,że jest to zwykłe zaświadczenie że jest się operatorem kombajnu zbożowego jest bezterminowe ,a reszta jak napisali koledzy powyżej,jest potrzebne w razie w,,,ubezpieczalni aby nie było kłopotów z odszkodowaniem,jak na drogach to nie wiem raz wystarczała kategoria B zaś C,kto by z nimi nadążył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
ja robiełm szkolenie w Radymnie woj. podkarpackie 50 km od domu;) szkolenie fajne, można dowiedzieć się troche ciekawostek o kombajnach. koszt - 400 zł. a egzamin to ustawić sita, napiąć pasy, ustawić wiatry, młocarnię.., czyli sama praktyka. razem 90h. 50 praktycznych i 40 teoretycznych. (tak jest napisane na uprawieniu.) a w rzeczywistości połowa z tego.:lol: ale bardzo fajne szkolenie.

nie gadaj że 90h?

cos mi się wydaje że mniej.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ile??!!!to jest nie mozliwe zeby 90 h. ode mnie ze szkoly jezdza tylko pare dni na te uprawnienia i nigdy w zyciu tyle godzin nie zrobia. ja w maju jaede do Rusocina na kurs i nie jestem pewien ale on chyba jest darmowy bo za to szkola placi. maja tam bizona Z-056 i BS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W powiecie ŁĘCZYŃSKIM w Kijanach bedzie organizowany taki kurs kombajnisty (ja też mam zamiar go zrobić) bo chodzę do tej szkoły . Kurs ma być na BIZONIE SAMPO a koszt ok. 200 zł , ale nie powiem napewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

ja mam podobne pytanie jak koledzy wyżej, tylko, że chodzi mi o woj. lubuskie, gdzie można tu takie uprawnienie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster49    0

Zetorus dowiedz sie w Sitnie tam co roku organizują szkolenia. Ja jestem z okolic Hrubieszowa i jak robilem uprawnienia 3 lata temu to szkolenie zorganizowali w Mirczu także miałem blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Panowie potrzebuje konkretnego info, bo ja już całkowicie zgłupiałem ;) Przed świętami byłem w pytać się o kurs na kombajn. I tam powiedziano mi, że choć bym ukończył kurs papierów nie dostane bo nie mam zrobionej kat. T, po ripoście z mojej strony, że kombajn to tak samo jak ciągnik maszyna wolnobieżna i do kierowania tym sprzętem upoważnia mnie kat. B, nawet specjalnie otwarłem jej książeczkę na danym paragrafie. Ale pani z recepcji twardo obstawała przy swoim i dodała jeszcze zupełna dla mnie nowinkę, że nie mogę jeździć kombajnem bo on waży więcej jak 3.5t :P

 

No i teraz jak to się odnosi do naszych pięknych kurna przepisów, czy w tej szkole mają jakieś braki w dokształceniu czy faktycznie tak jest. Ja już jestem kompletnie zielony co z tymi ludźmi zrobić :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciągnik to nie jest maszyna wolno bieżna. Dlatego w przepisie jest "ciągnik rolniczym oraz maszyno wolnobieżną"

 

Maszyna wolnobieżna to maszyna która nie jeździe szybciej jak 25 km/h a ciągniki jeżdżą szybciej (nawet zwykła 360 więcej wyciąga). W przepisie nie ma nic ze 3,5 t dotyczy ciągnika i maszyny wolnobieżnej. 3,5 t dotyczy samochodu.

W szkole muszą się jeszcze douczyć ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
czy wie moze ktos gdzie mozna zrobic uprawnienia w woj. lubelskim??? prosze o pomoc.

Zespół Szkół Rolniczych w Potoczku chyba także ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
Ciągnik to nie jest maszyna wolno bieżna. Dlatego w przepisie jest "ciągnik rolniczym oraz maszyno wolnobieżną"

 

 

No o to mi chodziło, tylko z rozpędu nie dopisałem ;) Bo ciągnik to inna kategoria w przepisach :P ale to nie zmienia faktu, że do kierowania kombajnem upoważnia mnie kat. B


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dlatego napisałem

W szkole muszą się jeszcze douczyć ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Mój brat ma tylko kat. B i bezproblemow zrobil kurs na kombajniste. Moze mieliby z toba za duzo problemow i poprostu niechca tego zrobic, no ale z drugiej strony co ich to obchodzie jaki masz prawko? Przeciez nawet jak Cie zatrzymie policja to oni beda sprawdzac czy posiadasz uprawnienia do prowadzenia kombajnem.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie też jak byłem się pytać o kursy na kombajn to też mówili że wymagana jest kat T ( którą posiadam ;) ) Co do tego mnie na kursie uczono że mają kat T można prowadzić kombajn ale nie wolno wykonywać nim prac a znowu przy kat B uczyli mnie ze nie wolno prowadzić kombajnu. To czyli mój instruktor również jest nie douczony czy też można tak jest w przepisach ? :P:)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

ciagnikiem rolniczym można kierować napewno mając kat. B, ale tylko i wyłącznie ciągnikiem i z maszyną nie podlegającą rejstracji(np. pług). W prawie polskim ciągnikiem można się poruszać tylko do 25 km/h !!! ale jak dokładnie jest z kombajnem to trzeba było by spojżeć dokładnie na ustawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja gdy robiłem uprawnienia na kombajn to komisja przed egzaminem sprawdzała czy każdy ma kategorie T bo gdyby jej nie było to z uprawnień nici!!! A do jazdy po drogach to kategoria T wystarczy a kurs kombajnisty jest na obsługi e w czasie koszenia no i wraże wypadku podczas koszenia gdybyś ich niemiła a coś się stanie to można mieć poważne kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Hmm tak sobie czytam i troche mnie postraszyliscie chlopaki bo 18 lutego ide na kurs kombajnisty ktory trawa 4 dni i place 400zl. Ale ja mam tylko prawo jazdy kategorii B ;) . Mam nadzieje ze nie bedzie jednak potrzebna kategoria T


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj