batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

Grandzik    89

Możecie mi powiedzieć ja wygląda egzamin czy to jest podobnie jak na np ciągnik? I czy jak bedzie jazda po placu to instruktor pokaże w kombajnie co i jak? Bo ja nigdy nie jeździłem jeszcze kombajnem.

Edytowano przez Grandzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

To możesz iść ja miałem nie całe 17 i miałem taki kurs w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

http://www.trzcinsko-zdroj.pl/aktualnosci/pokaz/953_zodr_barzkowice_zaprasza_na_kurs_kurs_kombajnisty

 

Ktoś z zachodniopomorskiego się wybiera?

 

Jak sie ma taki kurs do faktycznego zdobywania wiedzy? Czy jest to tylko odbębnienie godzin żeby dostać papier czy faktycznie czegoś można się dowiedzieć? Pytam bo nigdy jeszcze nie miałem okazji obsługiwać kombajn i zastanawiam się czy idąc na taki kurs nie powinienem już wiedzieć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Złuż dane i tel. w swoim ODR i jak będzie nabór w promieniu 100km od ciebie to wezwą Ciebie i pojedziesz swoim autem. Tam masz normalny kurs kilkudniowy po kilka godzin ładnych na dzień z wykładami pokazywaniem na rzutniku co z czego się składa jak działa itd oraz pytaniami do kursantów. oraz przepisy prawa ruchu drogowego co można konbajnem a co nie itd. I jazda konbajnem na polu lub placu jak nie ma co kosić z opisaniem w trakcie co gdzie jest jak działa, wygląda na żywo widząc to a nie z teorii na wykładach itd. A na koniec przyjeżdza komisja i masz egzamin na zasadzie testu gdzie zakreślasz a,b,c i jak zdasz to dostajesz papierek jak świadectwo szkolne wygląda. A! i trzeba zapłacić 500 czy 800zł. na konto i dać potwierdzenie na szkoleniu bo bez tego nie puszczą na egzamin

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja jak chodziłem na kurs to przyjeżdżał facet, omawiał budowę i zasady działania kombajnu, przepisy ruchu drogowego, wyposażenie, zagrożenia związane z obsługą i przykłady tych zgrożeń. Później jazda po placu, omówienie poszczególnych podzespołów przy kombajnie, jak powinny być naciągnięte pasy i łańcuchy, przygotowanie do zimy itd. Na końcu test którego niedało się nie zdać. Rób notatki z wykładów bo potem czasem sobie zaglądniesz jak co ma być ustwione już w praktyce jako ustwienia wyjściowe. Resztę sobie dobierzesz na polu w zależności od warunków, rodzaju zbożą itp. Dowiedziałem się np że żyto kosi się z wolniej obracającym się motowidłem niż prędkość jazdy, bo żyto lepiej i lżej się wymłaca gdy na bęben idzie pierwsze knowiem, a nie kłosem ^^

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan1604    0

Witam, potrzebuje zrobić kurs na kombajn na terenie łódzkiego, max w ciągu 3 tyg, wie może ktoś gdzie można zrobić na szybko?

Edytowano przez alan1604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

ja zrobiłem uprawnienia w 2 tyg ale kurs zaczynał się miesiąc temu w szkole rolniczej teraz raczej nikt już nie rozpoczyna kursu bo są wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Witam! Czy ktoś z woj. dolnośląskiego lub opolskiego orientuje się gdzie można odbyć kurs operatora kombajnu zbożowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Jak to jest, zgodnie z litera prawa wymagany jest kurs kombajnisty czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Wymagany jest do pracy w polu. W razie wypadku KRUS pierwsze będzie to sprawdzał.A w ruchu drogowym powinno wystarczyć B i T. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Panowie czy ktoś robił kurs przez internet ?

 

A jak sobie wyobrażasz część praktyczną szkolenia przez internet? :) :)

Niemniej z ciekawości dołączam się do pytania :)

 

A jakbyście koledzy mogli mi powiedzieć: jak to jest z tym OC pojazdów wolnobieżnych? Jest obowiązek czy nie? Jeśli maszyna wogóle nie jeżdzi po drogach publicznych to chyba nie ma?


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Teoretycznie nie obowiązuje bo na polu działa OC gospodarstwa rolnego a na drogi musi być OC pojazdu ale ja zawsze sobie biorę bo to są niewielkie pieniądze a i głowa wtedy spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zazdrościć gospodarstwa w którym nie trzeba na drogi publiczne wjeżdżać. :lol:  :lol:   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Teoretycznie nie obowiązuje bo na polu działa OC gospodarstwa rolnego a na drogi musi być OC pojazdu ale ja zawsze sobie biorę bo to są niewielkie pieniądze a i głowa wtedy spokojniejsza.

 

Niewielkie? Tzn. ile orientacyjnie od jakiego sprzętu?

 


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

W 2015r wykupując cały pakiet na gospodarstwo (OC rolnicze,budynki.dodatkowo pakiet wyposażenie w budynkach i produkty w budynkach tzn. zboże,pasze,nawozy,Śor,maszyny i urzadzenia) w Hdi  za OC za kombajn zbożowy dopłaciłem 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Co sądzicie o zdobyciu uprawnień operatora pras zbierających, bo takie kursy są organizowane w kuj-pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj