Zaloguj się, aby obserwować  
ari321

Kredyt...

Polecane posty

ari321    0

Witam mam takie pytanie czy moi rodzice mogli by wziac kredyt wysokosci 100 000zł na rozwój gospodarstwa. Rodzice są lekko po 50-tce. mamy 8 ha razem z dierżawą i chcielibysmy się troche rozwinąc po szkole zamierzam zostac na gospodarce. Czy mogli by ten kredyt wziac max na 10 lat dodam ze nasze dochody to 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kolego 100tyś na 10 lat i opr. 10% (bo z linii młody rolnik nie mogą już brać) daje ratę roczną 100tyś/120mieś=833zł teraz odsetki (są liczone od całości kredytu jaki Ci został do spłaty(chyba)) to kolejne 833zł ale to będzie maleć na start widać że jest to już 1666zł czy taki kredyt dostaniesz chyba nie muszę mówić..

Pytanie na co Ty chcesz go przeznaczyć? Nie lepiej przejąć gospodarstwo i brać coś z linii mr?

Jak coś to http://tanikredythipoteczny.net/kalkulator-kredytowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Melon tak zgadza sie mozna by cos z mlodego rolnika wziac ale ja się jeszcze ucze... a puki co chcialbym zebym potem mial troche latwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

hmm a ile masz lat? Powiem Ci tak, jak masz 18lat to możesz je przejąć i starać się o kredyt. Lepiej poczekaj jeszcze do 2014 może będzie znowu premia dla młodego rolnika (nikt nic o tym nie wie, każdy liczy że będzie i wiecej niż dotychczas-75tys). Brać wysoki kredyt na 10% i długi okres to że tak powiem nie za bardzo. bardzo Ci on potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A takie małe OT. W jaki sposób chcesz się rozwinąć za te 100 tyś na tych 8 ha żeby owa inwestycja w przyszłości spłacała ten kredyt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za taką sumę raczej ciężko będziesz miał rozwinąć gospodarstwo jaki masz w ogóle profil produkcji jakiś konkretny czy raczej mieszany? Ja teraz mam 40 hektarów i ponad 30 sztuk bydła... 12 lat temu miałem jeszcze gospodarstwo mieszane tzn 8 krów trochę świń byków i kartofli na handel. Postawiłem na bydło mleczne i nie żałuję tej decyzji ale do tego co mam teraz dochodziłem 12 lat. Tak od razu się nie rozwiniesz a taki kredyt takie małe gospodarstwo może pogrążyć... Jak chcesz zostać na gospodarce rozwijaj się powoli w miarę swoich możliwości... takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Mam 15 lat... Można przepisac gospodarstwo na kogos co nie ma szkoly rolniczej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

można ale musisz mieć ukończone 18 lat i chyba być ubezpieczonym w KRU-sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No dobrze kolego ale co Ty chcesz zrobić z tymi 100tyś? Masz możliwość kupna pola, obore chcesz powiekszyć? Bo zakup nowego ciagnika jest nie opłacalny na taki areał. Powiedz jak wygląda u Ciebie sytuacja w okolicy czy są duzi gospodarze, po ile ziemia chodzi, czy jest możliwość wzięcia dzierżaw? Pierwsze co bym zrobił na Twoim miejscu to zastanowił sie na co chcesz się nastawić, bydło mięsne? To pomyśl jaka rasa kup zacieloną krowę i działaj. Jeśli coś inego no to spoko

Branie kredytu nie pomoże jak nie masz koncepcji w jakim kierunku chcesz działać. 100tyś na 10lat i 10% to oddajesz 50tyś procentu a to nie za duży koszt jak na takie gospodarstwo? Czekam na Twoją odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej nie rozwijaj w ogóle zlikwiduj hodowlę ziemie obsiej i tyle. idź później do dobrej szkoły na studia i żyj lekkim chlebem bo gospodarstwa ci się szybko odechce.

Edytowano przez masej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Bydło mleczne, chcialbym kupic c-360 bo mam tylko t-25, pola troche wdierżawe, 5 krów, no i obore powiekszyc za okolo 25000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz zwiększyć ilość krów to raczej będziesz musiał kupić sobie zbiornik na mleko a z tym wiąże się koszt przygotowania odpowiedniego pomieszczenia no i zakup samego zbiornika oczywiście ;) poza tym krów nie opłaca się kupować bo tanie teraz nie są a dobrej raczej nie kupisz... lepiej dobrej rasy jałówki cielne ale te są drogie około 6.000zł sztuka HF... nie mówiąc ,że musisz spełnić wszystkie weterynaryjne wymogi i postarać się o certyfikat. Ja to wszystko przerabiałem wiem co mówię.

Edytowano przez masej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

szczerze powiem, że moim zdaniem to chyba bez sensu, żeby teraz brać tak potężny kredyt, zwłaszcza, że masz 15 lat. skończ szkołę lepiej, tam dowiesz się wiele o rolnictwie, dzięki czemu będziesz mógł w lepszy sposób rozplanować swoją przyszłość.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj