aster453

unia kombi 3,7 czy akpil rylec xl 3,5 a może coś innego

Polecane posty

aster453    26

Zastanawiam się na zakupem jednego z tych agregatów obecnie mam jakiś stary 2,2 m ale w zasadzie to kiepski i do proximy 90 troszkę za mało tak mi się wydaje co byście wybrali i dlaczego ewentualnie coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zdecydowanie Akpil, różni się budową od pozostałych co wg. mnie jest jego atutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

proponuje ci wziac wiekszy tak 4,2 4,5m ja do proximy 85 mam bometa 4,5m i nie zamienił bym na mniejszy bałem sie wziac taki wielki bo ludzie mi mówili ze nie dam z nim rady jeden z sasiedniej wioski posłuczał ludzi i teraz załuje ze do 80km wzioł 3,9m zamiast 4,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

OK ale u mnie ziemie są ciężkie 1,2,3 czarne ziemie itp więc troszkę wydaje mi się że będzie mu za ciężko jak na te warunki ale przemyślę to zdecydowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

jak na I, II i III klase to weź 3,7. Zawsze można przecież zwiększyć prędkość. Ja bym wybrał Unię. Sąsiad ma i sobie chwali bardzo, masywnie zrobiona, dobra konstrukcja. Nie jestem przekonany do Akpilu. Ostatnio oglądałem rozsiewacz i tam gdzie był zarysowany przy transporcie to po 2 tyg na placu rdza wyszła taka, że aż szkoda gadac. A jaka różnica w cenie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

unie oglądam jedynie na stronie akpil ok 14 tys. a ma może ktoś filmiki jak w akcji radzą sobie oba te agregaciki ? w zasadzie unie widziałem w akcji akpliu nie

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

ja miałem zgrabiarke akpila i po dwuch sezonach sie rozleciała mam pług z uni i jest o wiele lepszy od tej zgrabiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

za 3.7 kombi musisz szykowac 18-20tys

  • Like 1

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

to za dużo kasy a za takiego bometa ? ok znalazłem 10 tys. całkiem nieźle

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jeszcze masz skotarka, agromasz itd.

Skotarek:

3,6 m - 12.300 zł

4,2 m - 13.530 zł

http://allegro.pl/agregat-uprawowy-producent-skotarek-i2251630029.html

 

Agromasz:

4,2 m - 10.500 zł

http://allegro.pl/agregat-uprawowy-4-2-m-agromasz-promocja-cenowa-i2247508712.html

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja kupowałem rok temu Kombi 3,7 bh i zapłaciłem za niego bodajże 16tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavvelek    1

Ja mam akpila 3.5m do proxy 100 i nie ma w nim ciężko. Mam ziemie klasy 3-4 gliniaste i dobrze daję radę. Myślę że 4.2 też by był dobry ale tak szybko jak z 3.5 bym chyba nim nie pojechał. Prędkość z jaką robię to jest 9-10km/h na 2 szosowej i zółwiu. Ale jednego jestem pewien obciążniki na przód obowiązkowe. Ja narazie nie mam i jak oblepi się troche w ziemi to przód podnosi. Co do jakości akpila to dla mnie super. Farba elegancka rama masywna i chyba niemozliwa do skrzywienia czy popękania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja mam tylko pytanie, swojego kombi 3,7 ciagam 110KM ciagnikiem i ma naprawdę co robić, ziemie mam rozne 4-5 klasa, predkosc- okolo 11km/h.

I jakoś nie wierzę jak ktoś pisze że ma 4,2 agregat i ciaga bez problemu 80-90 konnym traktorem, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, no chyba że głębokość pracy wynosi 5cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no wlasnie, niby na sianie wiecej nie trzeba, ale smieszy mnie widok 'drapania' agrehgatem 4.2 ciagnikiem 80km


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

A nie myślałeś nad Agro-Maszem ?Tylko polecam Ci 3,5-3,6m .Sam mam Proxe 85 i Agro-Masza 3,6 metra i ma co robić z trójki szosowej musze w biegu agregat opuszczać bo nie dał by rady na dwójce dobrze idzie tylko że powoli a tu liczy się prędkość a nie szerokość.Jak masz kase to weź UG ,jakość materiałow najlepsza z polskich marek ,o Bomecie czy Skotraku nawet bym nie myślał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

tak sie sklada ze ja mam agregat uprawowy 4,2m z firmy SKOTAREK do tej pory pracowal z zetorem 100km a teraz bedzie pracowal z DF AGROTRONEM i jest to na prawde dobry i masywnie wykonany agregat i tu jest moje pytanie do kamil900830 tez posiadasz wspomniany agregat ze go nie polecasz czy tylko gdzies slyszales od brata szfagra siostry ze to zla maszyna dziwia mnie wypowiedzi osob ktore sie wypowiadaja na temat maszyn ktorymi nie pracowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

KAPRAL1

Fakt nie pracowałem nim ,ale kolega ma opryskiwacz 1000l od Skotarka .Powiem tyle dziado...... jakich mało zbiornik pękł ,belka kilka razy się urwała ,pompe wymieniał ,litania dość długa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

mozliwe tylko ze temat dotyczy agregatu a nie opryskiwaczy na temat agregatow z firmy SKOTAREK niech sie wypowiedza hemi lub jaroon widzialem na galeri ze takowe posiadaja wiec informacje byly by pewne :) co do wspomnianego przez ciebie Agro-Maszu z tego co czytalem wpis byl kolegi pawelec tez lubi sobie rama w nich pekac pewnie tez dziado .... ale nie wsadzajmy wszystkich maszyn do jednego worka jak napisalem wczesniej niech sie wypowiedza ci co je posiadaja jak to sie sprawuje

Edytowano przez KAPRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

kamil900830 ja mam bometa 6 lat pracuje na 50 ha i jestem z niego bardzo zadowolony a jakosc jest taka sama jak pługa UG którego tez mam 6 lat

Edytowano przez bercikoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

Witam, posiadam ten agregat uni, tyle ,że 4,2m. Sam agregat jest dosyć dobrze wykonany i jakość uprawy jest ok. Nie kupuj większego do tej proxy bo jak zrobisz o jeden przejazd więcej to ci się nic nie stanie, a po co masz tak dociążać ten ciągnik. Niektórzy piszą że można zawsze szybciej jechać, ale ile pojedziecie? 15km/h? Przy 12 km/h ten agregat już nie wyrabia więc kup taki jak uważasz?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

im więcej wypowiedzi tym mam większe pojęcie na temat tego co mam kupić i wiem jedno 3,7 to optymalnie do mojej proxy 90 większy faktycznie nie ma co poza tym na razie robię starym 2,2 i przejście na 3,7 to już będzie "kolos" wybór jest duży choć na razie widzę że u mnie mają raczej unię nawet na yt nie widziałem akpila agromasz też nie mówię nie dla innych jednak muszę się nad tym zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

seryjnie mówię, mój 110 konny traktor przy agregacie UG 3,7 ma co robić!! ale zależy również jak ukształtowana jest powierzchnia

Edytowano przez XTRO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj