falowy

renault 95-14

Polecane posty

falowy    0

Witam jestem nowy mam pytanie co sądzicie o renault 95-14? ponieważ mam taki na oku i jak go oglądałem i jeździłem to zwróciło moją uwagę jedna rzecz gdy nacisnołem hamulec to coś zaczynało wyć i tak jakby spadały obroty silnika co to morze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

Bo jak kolega poczytałby najpierw troche forum to wiedziałby że renaulty miały hamulce na przyczepę hydrauliczne i na takiej zasadzie to działa. A jak byłeś u handlarza to nie pytałeś sie co do czego służy i wgl????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Handlarze nie raz sami nie wiedzą, wiem to z własnego doświadczenia. Jak oglądaliśmy ceresa właśnie u handlarza to mówił, że sprzęgło 2 stopnia (WOM), który w cersie jest z lewej strony kolumny kierownicy to hamulec ręczny :D , także sprowadzają ciągniki o których nic nie wiedzą, brak słów normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falowy    0

Witam zostałem niedawno właścicielem renault 95-14 i mam takie pytanie ile oleju trzeba do silnika? bo nie mogę znaleźć na forum i jeszcze jedno grzeje mi się hamulec na jednym kole jak odkręcę odpowietrznik to puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do silnika chyba z 10l, nie ma pewnosci

przy pedale masz jakies ciegielka do pompek, rozkrec troche to co trzyma, chodzi o to aby zmniejszyc cisnienie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego masz miarke ale i tak musisz kupic 10l a co do hamulca to odpowietrz wszystkie odpowietrzniki i ten co jest z tylu orzy rurkach od hydrauliki on jest od rozdzielacza ale moze byc powietrze i moze delikatnie odbijac z niedo na ktores kolo a jak to nie pomoze to odkrec tan dekiel i tam zobacz co sie dzieje moze byc wszystko zapieczone jesi stal kilka lat jak to sprowadzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz4520    0

Jak wyje to dobrze! pompa podaje olej do hamulcow na przyczepe,poczytaj forum .

 

W żadnym wypadku nie piwinno wyć! może być bardzo delikatna znieniona praca silnika ale to na prawdę minimalnie, chcociaż u mnie i tego nie ma!

Mam taki sprzęt od 7 lat i spisywał sie bez najmniejszej awarii do ostatniego sezonu, nie chcą wchodzić teraz wolniejsze przełożenia. Ale uważam że to bardzo solidny sprzęt i bardzo prosty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falowy    0

Witam wracając do problemu z hamulcami to doszedłem do tego że popsuł mi się wyrównywacz ciśnienia hamulców. I mam taką prośbę może ktoś wie gdzie można to kupić albo jak to obejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janzda    2

 

witam

czy w Waszych reniach jadąc słychac takie wycie jak w filmie wyżej? bo u mnie tak jest i nie wiem czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janzda    2

własnie moja wyje jadąc bez przedniego napędu przy szybszej jeździe... troche mnie to dziwi bo moja renia nie wygląda na bardzo zjeżdzona i poza tym wyciem technicznie sprawuje się świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

powinien byc nad skrzynka, prawie pozioma rurka i w niej bagnet

sprecyzuj model, czy to jest 951.4 czy 95.14


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janzda    2

witam

zabrałem się za wymianę oleju hydraulicznego w mojej reni, mam pytanie czy w skrzyni też jest jakis filtr czy tylko te dwa z przodu na przewodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie wiem jak po nawigacji, ale ten model ma skrzynię 30km/h


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj