Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bubel500

Zetor 8045 Kontrolki główne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

bubel500    4

Witam. W moim zetorze jak i w pochodnych w głównym liczniku są 4 kontrolki:

1. Ładowanie (świeci po włożeniu kluczyka)

2. Kierunkowskazy

3.Światła długie (drogowe)

4.??? No i tu moje pytanie: od czego jest ta kontrolka jak ją podłączyć?

Pozdrawiam!

Tomi1910    6

Są 4 kontrolki tak jak napisałeś. Jest kontrolka od świateł drogowych, ładowania i są 2 kontrolki od kierunkowskazów!!! Więc ta 4 jak napisałeś powinna być podłączona pod któryś kierunkowskaz na to wychodzi :)

• Like 1

bubel500    4

Ale ona jest jakoś dziwnie podłączona: od kontrolki idą 2 kable wychodzą z prawej strony pod licznikiem, a potem lecą za kabinę do przodu:(

Edytowano przez bubel500

Wiadomość z agroFakt.pl

bartbanan1    1

ja tez tak mam :) 1 kontrolka to ladowanie 2 kontrolka swiatla drogowe 3 kontrolka kierunek lewy i 4 kontrolka prawy kierunek ;)

bartbanan1    1

ale tu jest mowa o kontrolkach w głownym liczniku :) i tam sa 4 :) 2 zielone , niebieska i czerwona ;)

Edytowano przez bartbanan1

pamo84    9

Jedna zielona jest od kierunków a druga też ale działa tylko wtedy gdy masz zaczepioną np. przyczepę i podłączone światła więc wtedy mrugają obie w przypadku gdyby w przyczepie spaliła się żarówka od kierunków to ja to widzę na pulpicie bo wtedy tylko jedna zielona działa przynajmniej u nas w 12145 tak było i jest podłączone i uważam to za przydatne rozwiązanie

pamo84    9

Jak go kupiliśmy to tak było i wyglądało to na rozwiązanie orginalne i myśmy tego nie zmieniali chociaż zaraz po technikum jak pracowałem na ursusie c-385 przez rok czasu to tam właśnie kontrolki właśnie były jedna od lewego druga od prawego więc teraz to już nie wiem jak powinno być i przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd

Nikita_Bennet    100
Jedna zielona jest od kierunków a druga też ale działa tylko wtedy gdy masz zaczepioną np. przyczepę i podłączone światła więc wtedy mrugają obie w przypadku gdyby w przyczepie spaliła się żarówka od kierunków to ja to widzę na pulpicie bo wtedy tylko jedna zielona działa przynajmniej u nas w 12145 tak było i jest podłączone i uważam to za przydatne rozwiązanie

Tak miał fabrycznie stryjek w U902, tak mieliśmy w C-385 i teraz tak mamy w Z10145. Nic nie przerabiane.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to ja dodam mam zetora 8011 jak włanczam kierunkowskazy to zielone kontrolki mrugają jak lewy kierynek to z lewej mruga i na odwrót, a kupiliśmy nie dawno 12145 niezaleznie który kierunkowskaz włacze mrugają obie kontrolki tak jak w awaryjnych z tym że światła poprawnie działają, ale mi to nie przeszkadza i nic z tym nie bedę robić. 8011 rocznik 1970, 12145 rocznik 1988.

wojtek8045    0

ja mam tak jak koledzy juz pisali 2ga zielona zapala się wtedy gdy jest podłączona przyczepa ale to zależy jak kto ma pokombinowane bo do tego żeby pokazywało ze przyczepie miga to musi być przerywacz odpowiedni

Ja mam z Czech traktor ściągnięty i tam było tak oryginalnie przerywacz konkretny nawet jest potencjometr do ustawiania częstotliwości mrugnięć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez skok
      Witam
      czy do dwóch   halogenów w dachu montowanych fabrycznie mogę dołożyć dwie lampy led 27W i zostawić je na tym samym bezpieczniku i włączniku ??
    • Przez dzarjan8111
      Od czego jest  kontrolka zaznaczona na zdjęciu i gdzie powinien znajdować się dokładnie czujnik  ? Pytam bo kable zostały odcięte.

• Przez damian123141
      witam. brak świateł , kierunkowskazów z prawej strony. Co to może być?
      i
    • Przez michas1934
      czy ma ktoś sprawny czujnik orbitrola zetor zts 8245-16245?czy to jest taki sam czujnik jak czujnik stopu od ursusa bo według katalogu to ten sam
    • Przez dareq1994
      witam. nioe wiem co sie dzieje z ładowaniem w ciągniku. założyłem nowy pasek klinowy i dobrze jest naciągnięty. i nadal powyżej 1000 tyś obrotów gaśnie kontrolka ładowania. czy to jest wina alteratora czy inne problemy? dziś podczas odpalenia miałem przebicie na mase w ciągniku. 

BARDZO PROSZE O POMOC