Skocz do zawartości

Polecane posty

Wojtek026    8

a co z usługami nie mam szkolenia ani opryskiwacza z atestem zabieg może mi wykonać sąsiad to co ja wtedy mam wpisać w rejestr zabiegów czy tylko wykonawca oprysku to robi, czy ja na siebie kupuje środki czy on?

Ksawery    26

a jak niemam faktury zakupu ??? bo brane na sasiada zeby wat odliczyc??

No to możesz pryskać i prowadzić ewidencje środków ale w razie kontroli tłumaczyć sie tym, ze pożyczasz od sąsiada ten właśnie opryskiwacz i on pokazuje fakture, bo wazne jest to zeby pryskać opryskiwaczem sprawnym techiczne(z ważnym atestem). Sąsiad ma firmę czy jest rolnikiem na vacie?

Wiadomość z agroFakt.pl

Ksawery    26

No to chyba jak nie ma firmy to moze Ci go użyczać. Bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć w razie kontroli. Chyba, ze byś go odkupił tylko na papierze, ale ten sąsiad musialby i tak wystawić fakturę Tobie i zapłacić vat.

zetorki12    1932

Po co sobie utrudniać życie ? Zdaje się że szkolenie to powinieneś mieć . Prowadzisz ewidencję , a sąsiad robi Ci usługi , ale nie odpłatnie . Trzeba napisać oświadczenie że bezpłatnie , żeby US się przypadkiem nie czepił i tyle .

Ksawery    26

Zetorki z tym użyczaniem to tez nie jest tak ze możesz za darmo użyczasz ile chcesz i bez końca bo na to tez jest limit. A po drugie jeśli ktoś nam wykonuje coś za darmo to zgodnie z naszym prawem podatkowym to tak jakbyśmy zarobili bo otrzymujemy usługę za darmo i powinno się wtedy odprowadzić podatek

Edytowano przez Ksawery

zetorki12    1932

O użyczaniu nie napisałem , bo nie wiem , a co do usługi to tak robiłem . A i jeszcze kontrolerzy chcieli zdaje się ksero Mojego atestu i szkolenia .

adam8056    4

a co z usługami nie mam szkolenia ani opryskiwacza z atestem zabieg może mi wykonać sąsiad to co ja wtedy mam wpisać w rejestr zabiegów czy tylko wykonawca oprysku to robi, czy ja na siebie kupuje środki czy on?

Kilka lat temu jak miałem kontrole i sąsiad mi pryskał to musiałem przywieść im papiery od opryskiwacza i uprawnienia tego co pryskał, i wiadomo musiała być uzupełniona ewidencja .Ważne jest żeby była wpisana przyczyna pryskania i dokładna nazwa tego czym było pryskane.

thor1984    7

Orientujecie się czy  osoba prywatna może zrobić uprawnienia na to aby robić przeglądy opryskiwaczy?

Ksawery    26

Moze. poczytaj rozporządzenie o badaniu opryskiwaczy zobacz jakie sa wymagania ile kosztuje sprzęt to Ci sie odechce

Edytowano przez Ksawery

pawel885    376

Jaki sprzęt? Ja tam nigdy nie widziałem u kontrolującego innego sprzętu jak długopis 

Tomasz78    287

To kiepsko ,na stacjach diagnostycznych masz tzw. stoły ,ale u rolnika na wyjeżdzie minimum to menzurki i niezłe zaplecze części w aucie ,albo robisz to dobrze albo rozdajesz tylko naklejki za kase

mikcom20    22

Może i sprzęt i zaplecze posiada ale jak poprosiłem o sprawdzenie to diagnosta powiedział że dosyć już wody nalało (akurat było po deszczu albo padało właśnie - nie pamiętam dokładnie) i jedynym sprzętem okazał się długopis tak jak piszecie. Nawet dokładnie nie obejrzał żeby ocenić stan wizualny. Żeby nie to że akurat poprzednie badanie już się skończyło raczej podziękowałbym za taką usługę i czekał za inną firmą.

Ksawery    26

Pocytajcie rozporządzenie to będziecie wiedziec o jakim sprzeciw mowie bo nie chce mi sie wymieniać jest tam tabela. Co jest faktem ze stacje nie używają sprzętu to badan bo tylko biorą kasę ale sprzęt ten jest potrzebny bo jak zakladzasz stacje to masz kontrole z piorinu i oni sprawdzają czy to masz i czy spelnia wymogi rozporządzenia i norm rozumiecie o co chodzi?

SOKAN    12

Tak się składa że prowadzę taką atestację. I powiem tak. Ludzie nie chcą aby maszyna była sprawdzana, liczy się dla nich tylko papier. Jak się umawiam z klientem na atestację to mówię żeby był umyty, filtry wyczyszczone itd. to oni zdziwko że po co to. I zawsze praktycznie zawsze muszę ludzi uświadamiać o co się rozchodzi.

mikcom20    22

Jak się ma aktualny przegląd opryskiwacza do rozbudowy go o dodatkowe sekcje i większą szerokość? Czy po zwiększeniu szerokości będę musiał zrobić nowe badanie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się