Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    709
31 minut temu, Andpol napisał:

W okresie pandemii nie potrzeba ani tego ani tamtego.

Wytłumacz to podczas kontroli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827
3 godziny temu, akmaly napisał:

Wytłumacz to podczas kontroli :P

Byli kontrolowali było brak szkolenia i zero uchybień a szkolenie powiedzieli aby uzupełnić w ciągu 30 dni po ogłoszeniu końca pandemi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Czyli firmy które wykonują teraz szkolenia i przeglądy naciągają rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Może nie tyle że naciągają bo skoro są organizowane to można skorzystać i uzupełnić braki, ale jak miałeś szkolenie czy atest przed ogłoszeniem pandemii to taki rolnik nie zostanie ukarany za braki w czasie kontroli jak mu w miedzyczasie się skończyło. I dają 30 dni na uzupełnienie braków jak pandemia się zakończy bo tak wpisali w protokole kontroli. Mówisz że nie było organizowane i nie wiadomo kiedy będzie i tyle bynajmniej w moim przypadku tak było bo byłem w odr zapisany i jak coś będzie będą powiadamiać i jak dowiadywałem się to nie mieli info na ten temat jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Przeczytałem rozporządzenie i nie ma tam nic o tym że miałeś a skończyło się tylko jest zawieszony obowiązek dla wszystkich na czas pandemii i do 30 po jej zakończeniu. Czyli jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

A co z tych atestacji jak to i tak pic na wodę do wyciągania kasy...

Chyba wykonując opryski rozumiem że pryska się sprawnym sprzętem bo jak by inaczej wykonać taki zabieg aby był skuteczny a tym bardziej skoro płaci się za te śor spore pieniądze to i się chce aby to działało, a tym co wszystko jedno to i tak nie pryskają 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Oczywiście że dla wyciągania kasy jak cała masa innych głupich przepisów. Jeżeli zamysłem byłoby dbanie o interes rolników to badanie opryskiwacza powinno być bezterminowe a kary za pracę niesprawnym sprzętem wysokie z szeroko prowadzoną kampanią informacyjną dla rolników co, kiedy i za co im grozi. A tak to naklejka raz na parę lat i alej do przodu. 

Z resztą kary i tak są na niesprawny i nieskalibrowany opryskiwacz więc po co ten atest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek997    0

A ja mam na odwrot kupiłem właśnie od prywaciarza i nie mam dowodu zakupu ale mam naklejkę czyli to oznacza ze teraz przez 3 lata mam ważne badania? Do tego mam jeszcze jedno pytanie otóż na opryskiwaczu niema żadnej tabliczki dopuszczalne jest takie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Jak opryskiwacz ma atest to ten ktoś od kogo kupiłeś powinien mieć zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu w tym zaświadczeniu wpisany jest numer z naklejki skoro jest naklejka i powinien je udostępnić do wglądu czy nawet dać wykonać kopię jak chce zachować oryginał. Nie wszystkie opryskiwacze miały tabliczki więc może jej nie mieć, ale w zamian powinien być gdzieś nabity numer na ramie i ten numer też wpisany powinien być w tym zaświadczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez leszek1981
      Zakładam ten temat bo robie opryskiwacz ciągany 2000 l. Chce zrobić zaczep kopiujący ślady ciągnika i mam pytanie do posiadających takie zaczepy - czy u was opryskiwacz  trafia dokładnie w ślad ciagnika . Czy odległość osi opryskiwacza do osi skretu jest równa odległości  osi skretu do tylnej osi ciagnika .
    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez Kacper6400
      witam szukam firmy która zajmuje się naprawą sterowników, oraz kompleksową modernizacją opryskiwaczy .
    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

    • Przez keis71
      Witam.Posiada ktoś z użytkowników instrukcję obsługi sterownika EH2  CAS.2.System do opryskiwacza Douven.Chodzi mi o ustawianie ilości cieczy na hektar.(górny panel na zdjeciu).Za pomoc byłbym wdzięczny.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj