marcin2057

Remont siewnika Poznaniak z 82r.

Polecane posty

marcin2057    22

Witam, mam siewnik 2,7m Poznaniaka z 89r. i od nowości nic nie były wymieniane i teraz chciałbym wymienić kilka rurek( są jeszcze te metalowe teleskopowe) i chciałbym wymienić czubki redlic oraz skrzydła redlicy i mam pytanie czy lepiej wymienić całość komplet czy tylko czubki i skrzydła oraz zastanawiałem się czy dało by się założyć do redlic stopkę aby się nie zapychały http://allegro.pl/stopka-plastikowa-siewnika-siewnik-poznaniak-i2221585408.html

 

W tej chwili jak sieje prosto za agregatem to często się zapychają te skrzydełka redlic lecz podejrzewam, że to wina wydartych czubków i wydartych skrzydełek http://allegro.pl/skrzydlo-lejek-redlicy-siewnika-siewnik-poznaniak-i2229734806.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Kolego to cos sie bardziej opłaca to musisz sobie przeliczyć, ale moim zdanie lepiej całe wymienić bo tak to byś musiał nitować a to jest dosyć pracochłonne zajęcie. Jak opuszczasz i podnosisz siewnik w czasie jazdy to nie mają prawa sie te otwory zapchać, to widocznie miasz bardzo wytarte już te czubki lub skrzydła. Ja mam poznaniaka rocznik 1986 i w tym roku założyłem właśnie te stopki ale tylko na tylne rednice tak pa próbe stwierdziłem że założe na wszystkie. Tylko trzeba mieć migomat do spawania bo tam cieńkie blaszki są ale może jak sie pomęczysz to zwykłą spawarka dasz rade. I druga sprawa musisz wykonać 50 blaszek z otworem to tez troche czasu zajmie.

 

 

post-19125-0-42325800-1333180671_thumb.jpg

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

ja u siebie robiłem poznaniaka 2 lata temu to mi się lepiej opłacało wymienić same czubki (groty) za jednego płaciłe 3zł i go mocowałem na śrubki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Ile groty powinny wystawać za tzw skrzydła bo u mnie są na równi więc chyba bardzo wytarte, a jak się sprawdzają te stopki?

@Maciejo a gdzie kupowałeś te groty w takiej cenie i jak patrzyłem w katalogu to te skrzydełka są krótkie i długie, czym się to różni i na allegro znalazłem czubka krótkie i długie które lepiej kupić? U mnie jak sieje zboża jare szczególnie jęczmień to lubi się zapychać u góry przy kółkach czy u was też tak jest ? Maciejo a skąd jesteś bo widzę, że z łódzkiego i w awatarze masz Zefira, posiadasz takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

No jeśli skrzydełka są na równi z grotami to dlatego Ci się będą zapychać. Groty są właśnie krótkie i długie, zależy jakie masz założone w siewniku inne nie będą pasowały. u mnie w poznaniaku też lata 80 mam krótkie groty a kupowałem je w sklepie rolniczym niedaleko Bełchatowa z tym że to było 2 lata temu więc cena mogła się zmienić. Jęczmień zapycha ci się pewnie dlatego że ma ości które się blokują. Co do zefira to takowego posiadam mam już go blisko 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja mam takie pytanie czy dorabiał ktoś z was osłonę na przekładnie w poznaniaku tą boczną od koła odpowiedzialnego za wysiew , jeśli tak czy ciężko jest coś takiego zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Z tego co zauważyłem u siebie to też mam te krótkie groty wiec pozostaje kupno i wymiana w wolnych chwilach i teraz jak to najlepiej zrobić czy złożyć to wszystko nitami czy lepiej śrubkami. Jeśli chodzi o dorobienie osłony to wg mnie nie będzie problemu, ja bym zrobił to tak pasek blachy 1-2mm o szerokości ok 15cm wygiąć na kształt tej oryginalnej osłony i potem z boku dopasować blachę do wcześniej wygiętego paska, trochę skomplikowanie napisałem lecz może zrozumiecie o co mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Ja u siebie złożyłem na śrubki i jak narazie jest ok. Nitami pewnie było by lepiej ale jakoś poszedłem na łatwiznę i trzyma do dziś. A propo dorabiania osłony to tak jak @ marcin napisał będzie najłatwiej, sam będe dorabiał bo niestety nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak robiliśmy remont poznaniaka, to wymienialiśmy grot redlicy i skrzydełko bądź lejek, jak kto woli, oraz tata usuwał luz na redlicach. I teraz mamy lejki z tą blaszką do której można przykręcić stopkę, stopek nie mamy i się nie zapycha, wystarczą nowe groty i powinno być ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Przy okazji remontu myślę nad założeniem docisku redlic bo w tej chwili redlice miałem zawieszane na łańcuszkach lecz nie wiem jak to mógłbym rozwiązać ten docisk tak jak jest w tych nowszych Poznaniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY    0

Panowie mam pytanko odnośnie poznaniaka a mianowicie czy można poznaniakiem siać tatarkę jeśli tak to jak go ustawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj