Zaloguj się, aby obserwować  
Marcinek3080

Wielki problem z Massey Ferguson 3080

Polecane posty

Mam taki problem a mianowicie wlewają nie odpowiedzi olej do skrzyni "zjadło" tarcze hamulcowe.Wiem że nie trzeba ścigać kabiny ani razpułaiwać.No więc jak wymienić tarcze hamulcowe ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tlumaczac

wlales zly olej do skrzyni i zjadlo tarcze hamulcowe?

 

hmm za bardzo nie wiem ale obstawialbym ze przez te dekle po bokach skrzyni lub zdjac kolo i jakos sie tamtedy dobierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

by wymienić tarczę musisz odkręcić koło i zdemontować całą półoś z obudową i przekładnią planetarną(nie pamiętam jak dokładnie to się nazywa) odkręcając te śruby dokoła obudowy tylnego mostu wszystko wystarczy rozjechać w bok najlepiej wózkiem jakimś i wymieniasz tarczę większego problemu niema tylko przy demontażu trzeba odkręcić poduszki kabiny i ją z lewarować do góry bo o ile dobrze pamiętam to będą przeszkadzały śruby i nie będzie miejsca do odjechania całą tą obudową tylko ciągnika nie wywróć tu jest to już zdemontowane http://193.23.48.133...2105048477.html

 

tu masz jak to rozjechaća>

Edytowano przez erni16pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Wazna rzecz to pamietac o oringach ktore uszczelniaja tarcze dociskowa, nie wiem jak sie to dokladnie nazywa, bo zapewne bedziesz musial ja wyjac do zrownania, badz wymienic jesli jest juz dosc mocno zniszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

U mnie w okolicy też jeden koleś zmieszał olej w mf 3070 i było po hamulcach, na początku nie chciało mi się w to wieżyć ale okazało sie faktem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Pochwalisz się jaki olej wlałeś? A może po prostu tych tarcz juz tam nie było i tylko tak się złożyło z zwymiana oleju.

 

A wogóle to jak stwierdziłeś że je "zjadło"?

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalisz się jaki olej wlałeś? A może po prostu tych tarcz juz tam nie było i tylko tak się złożyło z zwymiana oleju.

 

A wogóle to jak stwierdziłeś że je "zjadło"?

 

 

 

był zalany agrolem a stwierdzę że zjadło ponieważ są opiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

opiłki mogą by ze skrzyni, tarczy hamulcowej od ręcznego lub innych zużytych części jeśli rozkleiło ci tarczę to będziesz miał w oleju takie małe kawałki okładziny są to takie małe cienkie paski ja widziałem zmielone opiłki z łożysk igiełkowych napisz jaki olej zmiksowałeś z tym agrolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z agrolem żadnego wiecej oleju nie lałem.I co powiecie na to że są paski małe w filtrze i nie ma hamulców ???

Edytowano przez Marcinek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

to w końcu napisałeś coś co zapewnia że tarcze są rozklejone te paski to połamana okładzina tarczy hamulca nożnego więc rozbieraj sprawdź ile zębów i kupuj nowe teraz musisz to rozebrać jak rozbierzesz może tak być że rozkleiła się tylko jedna tarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Ja tez bym tak powiedzial jak mirro:) ze sie akurat zlozylo przy wymianie oleju z tymi hamulcami i tyle. Kolega 3050 5 lat jedzil na hipolu ( teraz juz juz wreszcze na lepszym jezdzi) w kazdym bardz razie z hamulcami do tej pory mu sie nic nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj