kubas340

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ?

Polecane posty

Wacek21    35

Dolozyc do czego ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Nie taka lipa............Mają wady i niektóre denerwujące ale nie można przesadzać. Awaria jeżeli nastąpi to należy ją wyeliminować w miarę na bieżąco i pracować dalej a z tego co słychać to jeżeli występują jakieś problemy to raczej drobne i nie potrzeba na nie grubych pieniążków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe :) mówisz jak uważasz..mamy wolność wypowiedzi. aa czy ja napisałem ? że nic nierobi? bo dużo pali?.. nie.. pracuje w lekkich pracach.. opryski .nawozy .zasiewy i ladowacz . pluga nie widzi. od tego jest coś większego :) od tego roku pracuje NH jak się będzie sprawdzać to w przyszłości będzie drugi. bo zetor wypada narazie średnio.. to ursus 1014 pracował 8 lat na 50 H spisywał się bez zarzutu :) ale już też przyszedł czas na coś nowszego

Edytowano przez xxxkris89xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Nowe Zetorki.. to lipa w czystej postaci... tak jak to kolega napisał powyżej. sprężarka zaczła brac olej...,, turbinka zrobiła się głosniejsza, aa o oponach już nie wspomnę.... aa tylko w lekkich pracach robi.. aa co by to było jak by pług dostał.. to chyba już kaplica.. jak ktoś ma to lepiej dołożyć i mieć spokój :))

hahaha dobre co się uśmiałem, każdy ciągnik ma swoja moc i jest przystosowany do odpowiedniego dla siebie pługa, a także ziem jakie rolnik posiada to taki kupuje ;] jakoś u mnie i to w kultywatorze 5,2 m robi w obrotce 3 skib overum, brona talerzowa, agregat ścierniskowy itp., wykonanie wykończeniowe jest lepsze jak w ursusach, a materiał to jak wszędzie teraz - oszczędnośc, takich solidnych maszyn jak dawniej juz nie będzie ;]


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Witam. W naszej 5-letniej proxie nie było awarii (odpukać), lecz czasami zacinają się hamulce. Może wiecie jak temu zaradzić? Z góry dzięki, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

Ja zamienielm mf'a 8120 na forterre i jestem bardzo zadowolony, duzo mniej pali, na 4 gary jest naprawde mocny i odpukac narazie nie mam z nia zadnych problemow ;)

 

jaką masz forterre kiedy ją brałeś?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7441    0

Witam. W naszej 5-letniej proxie nie było awarii (odpukać), lecz czasami zacinają się hamulce. Może wiecie jak temu zaradzić? Z góry dzięki, pozdrawiam :)

musisz wymienić pompki i powinien być spokuj szyby też szczeliły same siebie ale teras mam gorszy problem pompa paliwowa i wtryski po generalnym remoncie a subaniec nawet niechce zagadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

no to mam nadzieję że pompa od złego paliwa wysiadła ,bo jak nie to naprawde bubel. Już na chodzie czy jeszcze nie chce gadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92
Napisano (edytowany)

Proxima 65- zapowietrzone heble, wymiana wyjścia pneumatycznego (uszczelka). rok prod.-2009r.

Proxima Plus 100- Brak. rok prod.-2012r.

Co do tych biegów i rewersora,to ja nie narzekam... Ja daje sprzęgło do oporu i energicznie ciągnę dźwignię od rewersora i problemów jeszcze ze zmianą kierunku jazdy nie miałem. Biegi to samo,ale w plusie trochę długie te biegi ;) Ale przyzwyczaiłem się ;)

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

3 letnia proxima 8441+ładowacz czolowy

Żeby jakieś poważne usterki to nie, ale np. siłowniczki w dzwiach i tylnej szybie, tylny zawór powietrz wymieniony już na 5

W 5 stopniowej skali daje 3-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

moja proxima 7441 na dniach skończy 5 latek i ok 2000mtg a z awariami to jest tak: drobniejsze tj. siłowniki gazowe drzwi i tylnej szyby, raz zablokowany termostat ale to przez jakiś papruch w układzie, zerwane bo słabe gwinty od stabilizacji cięgieł tuza ale te drobnostki to bym powiedział da się zcierpieć w porównaniu do: strasznie słabych gum mitasa z przodu praktycznie już ich nie ma zwłaszcza prawej, akumulator wymieniony po 3 latach bo klęknął, chłodnica dwa razy naprawiana i znów cieknie więc niedługo chyba będzie wymianka, blokujące hamulce to te grubsze sprawy ogólnie nie jest tragicznie ale dobrze bardzo też nie.

no i szyba tzn. drzwi jedne tez pękły same ale to na początku i z ac naprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Załóż zawór od 60-tki czyli taki z metalową zasuwką. Mi raz na gwarancji ta guma wystrzeliła, wymieniony został w ramach gwarancji i ten sam wywaliło po gwarancji i wtedy odkręciłem od 60 i ta zasuwka trzyma do dziś. Są chyba 2 rodzaje ich: twardy i miękki o ile dobrze pamiętam. Twardy to ten z zasuwką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

słuchajcie ostatnio orałem i coś zaczęło wyć z przodu nie mam pojęcia co to może być? chwilowe to jest - nigdy wcześniej nie słyszałem tego i nigdzie nie spotkałem się z opisem takiej awarii. dźwięk przypomina hamowanie -taki suche tarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przodu na wale łączącym skrzynię z przednim mostem jest tarcza hamulcowa i zwykłe klocki jak w osobówce. Drugą przyczyną może być rozpadająca się przystawka przedniego napędu, Proponuję spuścić olej i odkręcić ją. Miałem podobne objawy tylko rozwaliło do takiego stopnia iż musiałem rozpoławiać skrzynię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

5 letnia proxima 8441+ładowacz czolowy ; siłowniki w drzwiach , tylnej szybie w szyber dachu poszły , zapowietrzenie się pompki od hamulców pęknięty błotnik prawy przędni , cieknący olej z tylniego prawego siłownika od podnosinika , mokre plamy na silniku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Zetor Proxima 6441+ładowacz czołowy zetorowski.Ciągnik ma przepracowane 1600 mth.

 

Hmm nie wiem od czego tu zacząć,ale postaram się od najpoważniejszych do najmniej kłopotliwych :D

 

1.Awaria podnośnika tuż po zakupie ( objęła gwarancja)

2.Ciężko wchodzą biegi

3.Zgrzytający rewers

4.Problemy ze sprzęgłem

5.Po rocznym użytkowaniu rozsypana tuleja na przednim moście

6.Awaria sterownika świecą żarową

7.Przednie piasty się grzeją

8.3x wymiana uszczelki pod deklem zaworów

9.Nie działa sprzęgło ręczne od WOM'u

10.Wycieki ze wspomagania

11.Wycieki z mostu

12.Tradycyjnie wszystkie siłowniczki drzwi,szyberdachu,szyby

 

Oprócz tego jeszcze nazbierało by się kilka drobnych usterek.Przypominam po raz drugi,że ciągnik ma 1600 mth od nowości!!!

Nie polecam nikomu tych ciagników.Starsze Zetory to były sprzęty,a te dzisiejsze to nadają sie tylko do postawienia w ogródku i patrzenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja myslalem ze zetor to jest dość solidna marka a tu jednak ma usterki

planuje już od dluzszgo czasu zakup proximy ale teraz już się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Zetor ma jedyny plus,że jest w miarę tani przy zakupie nowego.Ja stanowczo odradzam ale to już twoja decyzja.Po mojemu lepiej kupić coś starszego a lepszej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj