coolman111

John Deere 970

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolik    0

moze i dziwi was ale po co bym niby zmyslal??? ;)

pisze jak jezdilem i naprawde ladnie wymlacal i nie zostawial, kosilem tez nisko, u siebie oczywiscie troszke wolniej, np pszenzyto ktore sypalo 7ton z hektara na 2 bez przyspieszacza, zalezalo od zboza, ale z tego co widzialem i ludzie "mowili" to ksilem najszybciej na okolicy.

a jakie u was sa ceny za hektar/godzine??? (tak okolo) jestem z mazowieckiego i 250 za hektar bez sieczkarni, a 290 z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a ile ton kosiles na godzine?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik    0
a ile ton kosiles na godzine?

 

 

nie wiem dokladnie ale zalezy tez czegobo pszenzyta to tak okolo 7-9 ton na godzine.zelezy od ziemii i od tego u kogo(jednemu sypie 6-7 ton z hektara, a innemu zaledwie 4......) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

no wlasnie jak jest 4tony z ha to pewnie jedziesz 1.5ha/godz a u tego co sypie 8ton to jedziesz ha/godz - przeciez najprosciej chyba wyliczyc wydajnosc kombajnu podajac przerob masy zboza a nie ilosc ha na godzine. oczywiscie mowa o stojacej pszenicy bo wiadomo ze powalona to nawet 2 razy dluzej idzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Widać, że zadbany sprzęt, rocznikowo jak na ten model to w miarę młody (dla porównania mój 970 jest z 79r. ;P). Szkoda, że nie ma rozdrabniacza słomy, bo na allegro cenią się jak chcesz kupić oddzielnie. Jeśli chodzi o areał 100ha (bo pewnie miało być 100ha a nie 100h). To trochę się najeździsz tym sprzętem. Na taki areał proponowałbym już coś z serii 1000 (1075 lub 1085), ale wiadomo cena już jest o wiele wyższa. Ale jeśli kombajn jest w dobrym stanie to i 100ha obrobi ;). O awaryjności, spalaniu i wydajności możesz sobie poczytać już co nie co w tym temacie jak i w innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Polecam Ci http://www.konedata.net/ tam możesz sobie porównać dane tych kombajnów, ale jak czytałem tą stronkę to 975 za dużo się nie różni od 1075, dopiero 1085 jest większym modelem. Ten 1075 co podałeś go jest trochę w nieciekawym stanie zewnętrznym. Ciekawe jeszcze jak silnik i podzespoły tego kombajnu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

to jest to samo, tylko ma lepsza kabine i troche wiecej elektryki, masz dwie opcje albo 975 bez klimy, albo 1075 z klima (jesli działa) no i oczywiscie cena, a widze ze troche do prosotwania z tyłu bedzie bo po przygodach maszyna jest, kwestia wyboru...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

przyglądam się tematowi zarówno 975 jak i 1075 oraz wszystkim podobnym.

Moze sie ktos z was wypowiedziec jak to jest z tymi 6 wytrzasaczami w 1085? gdzies znalazlem informacje ze cos tam lubi przy nich pekac, albo jak ma podparcie na srodku to jest problem ze sitami.

Który lepszy pod tym wzgledem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
przyglądam się tematowi zarówno 975 jak i 1075 oraz wszystkim podobnym.

Moze sie ktos z was wypowiedziec jak to jest z tymi 6 wytrzasaczami w 1085? gdzies znalazlem informacje ze cos tam lubi przy nich pekac, albo jak ma podparcie na srodku to jest problem ze sitami.

Który lepszy pod tym wzgledem?

no ja tez tak słyszałem... rzecz jasna nie wiem tego na pewno bo tego nie przerabiałem, jednak cos w tym musi byc, bo ja sie po swoich 5 klawiszach boje w ogole chodzic i jak wybieram osci jeczmienia to tylko ostroznie... nie no ogladałem to i moim zdaniem za mała srednica jest tego wałka, w 2x66 to sa porzadne wały, no a fakt faktem jest ze podparty wałek dzieli sita na 2... ja wziąłbym 1075 z szerszym hederem, i pasuje a jak ktos woli wiekszy kombajn to moze z serii 2xxx? tam 5 klawiszowy młoci jak 1085 z 6 nawet szybciej to wiem akurat na pewno ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja szukam kombajnu z max hederem 4.2 - nie mam zamiaru sciagac hedera jak bede musial przejechac ok 1-1.5km po drodze publicznej.

Dla mnie na czolowych miejscach sa kombajny z hederkami 3.6-3.8

przypuszczam ze i tak wykosze tyle samo czy bedzie to 1075 z hederem 3.6 czy 4.2 czy moze tez 4.8 - chyba ze sie myle?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Pewnie tak, bo w końcu przez szerszy heder nie zmienisz wydajności kombajnu tylko będziesz wolniej kosił.

@majranjd to ja po swoim na klawiszach nic nie uważałem jak wybierałem ościorki, prawie że biegałem ;), teraz będę uważał jeśli to jest taki newralgiczny punkt ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Te kombajny nie mają słabych punktów jeśli kupisz zadbany model to kosisz z uśmiechem na ustach, gdy trafisz wywalony jak babci galoty to stoisz na polu i płaczesz i płacisz,oryginalne części nie są tanie,ale można dokonać zpolszczenia W moim 970 parę tematów tak przerobiłem i jest tanio.A już 12-sty sezonów młócę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas152    0

Witam wszystkich kolegow z pod znaku ,,jelonka". Od dwoch lat (te zniwa beda trzecie) mam JD 975 hydro. Czy ktos z was orientuje sie jaki olej leje sie do skrzyni biegow, a konkretnie to chodzi mi o urzadzenie odpowiedzialne za przelaczanie biegu przod - tyl. Moze brak plynu hydraulicznego (bo tu tez mam maly wyciek) powoduje to, ze coraz slabiej przerzuca mi przod-tyl i odwrotnie. Gdyby ktos z Was walczyl juz z tym to prosze o podpowiedz. Ja z synem ,,troche" nawalczylismy sie z nasza 975-tka w 1-szym roku, wiec takze sluze pomoca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio007    0

panowie poszukuje zamiennika do kombajny JD mianowicie wałek napędu skrzyni biegów możne macie jakieś miejsca z takimi rzeczami

z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Witam. Poszukuję wałka z grubym frezem od przystawki przenoszenia napędu nr Z 35607. Może jest ktoś w posiadaniu takiej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUREKJUREK    0

Siemka smile.gif. Ja mam model 970, heder 3,60. To był pierwszy jego sezon u mnie. Wiadomo, trzeba wyczuć maszyne i wogole smile.gif. Co od awarii jakie miałem, to strzelił pasek od szrpacza słomy i dwa razy musiałem spawać targaniec kosy. Więcej awarii w czasie żniw nie miałem smile.gif. Przed żniwami powymieniałem w nim troche łożysk, przesmarowałem, nalałem paliwa i jazda w pole smile.gif. Ogólnie to dobra maszyna, ale zobacze jak będzie się sprawował w kolijnych sezonach.

Witam mam JD970 już jakieś 7 lat fajny sprzęt bardzo mało awaryjny kosi co roku ok 120 /150 ha.Ciągnik też JD 7600 mam go 5lat też super sprzęt.potrzebuje pomocy z kombajnem czy ktoś wie ile ma być oleju i czym są pompowane siłowniki podnoszące cheder.wymieniam w nich uszczelniacze trochę zaczęły cieknąć.Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi.POZDRAWIAM.

 

Witam wszystkich kolegow z pod znaku ,,jelonka". Od dwoch lat (te zniwa beda trzecie) mam JD 975 hydro. Czy ktos z was orientuje sie jaki olej leje sie do skrzyni biegow, a konkretnie to chodzi mi o urzadzenie odpowiedzialne za przelaczanie biegu przod - tyl. Moze brak plynu hydraulicznego (bo tu tez mam maly wyciek) powoduje to, ze coraz slabiej przerzuca mi przod-tyl i odwrotnie. Gdyby ktos z Was walczyl juz z tym to prosze o podpowiedz. Ja z synem ,,troche" nawalczylismy sie z nasza 975-tka w 1-szym roku, wiec takze sluze pomoca.

Jak to hydrostat to taki jak w ciągniku hydrostacie który mam TITAN HYDRAMOT 10/30,10/40 lub MOBIL FLUID 10/30,10/40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam właścicieli 970-ek i nie tylko ;-) . posiadam JD 970 od 3 sezonów super maszyna wymagała troche dopracowania ale pod wzgledem technicznym juz go dotarlismy ;-) chciałem sie dowiedziec czy wie ktos moze czy stoi gdzieś taki model na czesci bo poprzedni własciciel miał do niego troche za krótką wiate i blachy na kuprze zaczynaja korodować i chce je zmienic .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrafal15    0

Witam! Posiadam JD 970 mam problem ponieważ nie wiem jaki olej idzie do wspomagania hydrauliki może ktoś wie proszę napisać coś słyszałem o Boxol ale nie wiem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

zwykly olej hydrauliczny

my kiedys kupilismy olej Texaco, nazwy nie pamietam ale mial oznaczenie TDH


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Witam żniwa tuż tuż czy może stosowaliście Polskie zamienniki lkepisk , może jakieś namiary na sprawdzonego producenta.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj