Zaloguj się, aby obserwować  
BartlomiejMOW

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy?

Polecane posty

Jest taki dylemat. Mam New Hollanda 7056 Bis z Turem ł-106. Czy na prow brać ciągnik trochę gorszy ale z turem (wtedy sprzedałbym obecnego i kupiłbym używanego 6 cylindrowego) czy lepszy ale bez tura?

Gdyby był z turem to któryś z tych(jako pomocniczy): MF 4455, Valtra A92, Farmtrac 7110, Forterra 115.

Bez tura(jako główny): Valtra N92, NH T6020, McCormick MC115.

Najcięższa praca jaką będzie wykonywał to prasa zmiennokomorowa z nożami i rotorem. Co byście zrobili na moim miejscu?

Obecny NH sprawuję się naprawdę dobrze ale ma już swoje lata poza tym nie ma rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jeśli obecny ładowacz cię zadowala to kup lepszy ciągnik zmontuj na nim stary ładowacz. Dodatkowym kosztem będzie dla ciebie tylko dokupienie mocowania do traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Ja radzilbym ci wziąć traktor z turem lub tak jak @ kokoman radzil innej opcji nie widze.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

ja bym wolał lepszy i bez tura ;) i jak wybiarając postaw na Valtre dobre i solidne ciągniki oszczędne w paliwie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to można przełożyć ładowacz czołowy bez poszerzania go? wystarczą nowe mocowania?

W taki przypadku sam ciągnik bez tura sprzedałbym gdzieś za 50-60 tys. Dostane za to jakąś dobrą używaną 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

ja na twoim miejscu zostawiłbym tego NH z turem skoro mówisz ze dobrze sie sprawuje i kupił sam ciągnik bez tura z tych co pisałes ty wszystko tylko nie zetor duzo pala naprawde duzo!!! ale NH oszczedny valtra tez MCCormika to nie powiem bo mało co słysze o nich ale to chyba to samo co Cae jest.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mc to jest to samo co teraz landini. Silnik perkins, dość oszczędny, transport\załadunek balotów ładowaczem czołowym z lawetą warzącą wraz z ładunkiem 16 ton spalał mi 7 litrów.Trasa wyglądała tak jazda na pusto 30km załadunek 34balotów na polu powórót rozładunek. Ale zbiornik czasem nie starcza na dzień pracy 80litrów to jak dla mnie za mało, ale to chyba norma w tej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Tak to raczej nie bo wtedy ciągnik z ładowaczem będzie pracował z prasą, nie będę mógł w tym czasie ładować bel.

Źle mnie chyba zrozumiałeś. Skoro masz zamiar NH sprzedać a na jego miejsce kupić jakąś 6-tkę i dodatkowo jakiś nowy ciągnik to ten stary ładowacz przerzuciłbyś na ten nowy ciągnik a 6-tka byłaby do pracy z prasą bo do prasy z nożami. Ale to ty musisz wybrać ja tylko napisałem jak ja bym zrobił będąc na twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

ty wszystko tylko nie zetor duzo pala naprawde duzo!!! ale NH oszczedny valtra tez MCCormika to nie powiem bo mało co słysze o nich ale to chyba to samo co Cae jest.. pozdrawiam

 

 

Chyba ty naprawde duzo palisz fajek i oczy dymem zaszly, Nastepny znawca ekologi i spalania wszystkich ciagnikow.

 

 

Maly z ladowaczem i rewersem eh,

 

Ciagnik ktory posiada jest wogole bez rewersu i nadal polecacie sie tym meczyc? 6 za 60000 kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego przekładania tura. Trochę się tam pomyliłem nie mam ł-106 tylko ł-104. I nie wiem czy warto na nowy ciągnik zakładać trochę zużyty(są gdzie nie gdzie małe przecieki oleju) polski ładowacz. Gdybym kupił np. Valtre A92 to by miała fabrycznie montowany, firmowy ładowacz. Jest to chyba odpowiednik Quicke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj