elektrotech

Neostrada...pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3

My płacimy 70zł za 1,3Mb/s ale w lutym zmieniamy na Tele2


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
A jakie są abonamenty w Neostradzie?

 

pozdrawiam Kinga

zerknij www.tp.pl

 

Wiesz co chyba Neostrada bo z radiowym to nie wiadamo mój kolega ma radiowy i jak pada deszcze czy jakis wiatr to mu nie działa ;]

nie mówiąc jak jest śnierzyca :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja płaciłem przez rok 25zł, a teraz płace 50zł.. ale jeszcze trochę i od nowa będzie umowa :) A tak po za tym to z Neostradą to chyba się tak szybko nie rozstanę, bo raczej nie mam powodów do narzekania na nią.. tylko jak idzie burza to zaraz trza ja wyłączyć bo w tym roku to trzy modemy mi poszły..eh eh :rolleyes:

A co do rozłączania to może ma za duża prędkość.. a jest dość daleko od centrali i wtedy mogą być problemy z połączeniem... dla tego nieraz nie ma co się łakomić na zbyt duża prędkość... ja więcej niż 1MB nie biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Z neostradą mam dwa małe lecz denerwujące problemy

 

Pierwszy to samoczynne rozłączanie połączenia, czasami jest OK nawet jak coś sie ściąga kilka godzin, a czasami rozłącza sie co kilkanaście minut (o właśnie sie rozłączyło), co szczególnie drażni np. w czasie rozmowy na gg

 

Drugi to częste lagi transferu, licznik bajtów odebranych/wysłanych potrafi stanąć lub powoli naliczać co ~100, czasami sie to jakoś rozbuja a czasami stoi i nie można nic zrobić :)

 

Jestem kompletnie zielony i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak z kompem albo neo ?? :)

 

czy podczas rozłaczenia na modemie świeci ADSL??? jaki masz modem neostrady???

Drugi to częste lagi transferu, licznik bajtów odebranych/wysłanych potrafi stanąć lub powoli naliczać co ~100, czasami sie to jakoś rozbuja a czasami stoi i nie można nic zrobić :)

tu akurat sa problemy od czasu gdy puszczono transwery-no limit...trudno odpowiedzieć kiedy się to poprawi ale są prowadzone prace aby wyeliminować ten błąd

 

Ja płaciłem przez rok 25zł, a teraz płace 50zł.. ale jeszcze trochę i od nowa będzie umowa :) A tak po za tym to z Neostradą to chyba się tak szybko nie rozstanę, bo raczej nie mam powodów do narzekania na nią.. tylko jak idzie burza to zaraz trza ja wyłączyć bo w tym roku to trzy modemy mi poszły..eh eh :)

jak poleci ci modem po burzy to zgłaszając ten problem nic nie wspominaj o burzy :) poprostu padł-wymienisz na nowy :)

 

Mam małe pytanko lepszy będzie internet Radiowy czy Neostrada i jakie są opłaty w danej prędkości i za założenie????

 

Pozdrawiam Kinga

nieznam jakich masz operatorów w swoim rejonie,niemniej jakbym miał sam wybierać to zdecydowanie łącze kablowe

 

Właśnie czemu sie rozłancza neostrada byłem u kolegi dzisiaj i ciągle mu sie rozłancza ja też jestem w w Neostradzie ale nie rozłancza mi sie. Kolega sie pytał co moze być przyczyną tego ;]

jaki system windows??

jaki modem-router ???

czy podczas rozłaczenia zaczyna migać ADSL dioda?? -mozna zrobic diagnostykę w opcjach modemu-poproszę o te dane

 

Czy ktoś mi wyjaśni jaki jest klucz WEP w moim liveboxie? w panelu administracyjnym jest niby w formacie xx:xx:xx... itd ale jak to wpisze w komórke to mi nie działa net, a jak wyłącze zabezpieczenia w LB to wszystko gra, ale bbez zabezpieczeń nawet na mało zaludnionym terenie to obawne.. a na zasięg nie narzekam, na podwórku poza domem mam, w piwnicy 2 pietra niżej też :]

i jaki jest powód że czasami poprostu net zmuli sie tak ze tylko reset twardy LB pomaga ?

klucz WEP masz na naklejce pod Livebox-em oraz na pudełku -opakowaniu

 

i jaki jest powód że czasami poprostu net zmuli sie tak ze tylko reset twardy LB pomaga

 

główne powody to:

- korzystanie z programów P2P -generują zbyt duży ruch

- wirusy-trojany

-ale i też moze coś faktycznie się dziać na software Livebox-a -mozna wymienić na próbę, korzystarz przez wi-fi czy ethernet czy też USB???

 

Mi to sie nieraz nie chce net włączyc i musze włączyc od nowa komputer i problem znika. co może być przyczyną? :rolleyes:

wyłacz oszczędzanie energii na USB-główny koncentrator usb-patrz menedzer urządzeń-zakładka sprzęt-prawy przycisk myszy na pierwszym koncentratorze -ostatnia zakładka -odklikać i zobaczyć co się bedzie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
klucz WEP masz na naklejce pod Livebox-em oraz na pudełku -opakowaniu

 

 

 

główne powody to:

- korzystanie z programów P2P -generują zbyt duży ruch

- wirusy-trojany

-ale i też moze coś faktycznie się dziać na software Livebox-a -mozna wymienić na próbę, korzystarz przez wi-fi czy ethernet czy też USB???

-Z P2P nie korzystam..

-przelatuje kompa ad aware i nabierzaco mam firewalla i antyviry śjakieś..

-korzystam przez to i to i to ;P ja ethrnet, siostra usb, a ja z komórki przez wifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fzhut    0

Nie wiem czy to będzie całkowicie związane z tematem, ale z Neostradą mam już problemy ponad miesiąc - od 28 września.

Od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem neostrady 128 (od marca była to opcja 256) :rolleyes:. Jako, że 6 grudnia kończy mi się umowa udałem się do salonu, żeby podpisać nową umowę. Już 27 września TP przełączyła neostardę na opcję 1 Mb, no ale na następny dzień wszystko padło.

Zadzwoniłem więc na pomoc techniczną, tam przyjęto zgłoszenie, no i gościu powiedział, że jeżeli w ciągu dwoch dni nie naprawią, to żeby zadzwonić. Więc po dwóch dniach zawdoniłem, to stwierdzili, że mam za stary komputer do neo (komp ma 4 lata), no to jak upadła im pierwsza teza to powiedzieli, że przyjedzie monter sprawdzić co się stało. Monter miał się pojawić 2 października, nie było go, więc trzeba było 3 dzownić co się stało, to powiedzieli, że przyjedzie 5. Jednak 5 zadzonili i powiedzieli, że nie przyjedzie, ponwieaż neo 1 Mb nie będzie mi chodziło, bo mieszkam za daleko centrali (ok 8 km), no to im tłumacze, że koleżanka, która mieszka na przeciwko, ma taką samą długość linii, wytłumaczyłem jeszcze, że linie kładli nasi rodzice i jest położony kabel przy kablu. Więc według mnie, to że nie działa 1Mb to nie wina odległości, tylko czegoś innego. 9 października włączyli neo, ale ku mojemu zdumieniu nie 1Mb a 128 Kb (choć wcześniej było 256 Kb). Po kilku rozmowach na błękitnej linii i pomocy technicznej pani przyjęła reklamację i powiedziała, że TP przysle oficjalną odpowiedź.

Odpowiedź przyszła pod koniec października i TP oficjalnie stwierdziła, że mieszkam za daleko i że umowa na 1Mb została rozwiązana i obowiązuje stara umowa do 6 grudnia, więc pognałem do salonu by zdążyć podpisać nową umowę, by zdążyć przed ostatnimmi 30 dniami obowiązywania starej umowy (inaczej umowa na 128 przeszłaby na czas nieokreślony).

Pan w Salonie TP powiedział, że nie może podpisać z nami umowy, bo jest aktywna poprzednia - przczytał pismo anulujące umowę na 1Mb, ale nic nie mógł zrobić.

Zadzoniłem na błękitną linię próbując wyjaśnić sprawę. Pani z TP powiedziała, że umowa została anulowana technicznie tzn, że TP świadczy mi opcję 128, ale oficjalnie obowiązuje umowa na 1Mb. Więc przyjęła reklamację, żeby jak najszybciej wycofać z systemu umowę na 1Mb oraz to, że żeby TP przełączyła mnie na opcję 512 po uprzednim podpisaniu umowy. No i sprawa nadal jest w toku.

Spytałem się jeszcze jej o tą odległość od centrali, to powiedziała, że technicy piszą tak standarodowo, więc nadal nie wiem co jest faktycznym powodem tego, że nie działa mi neo 1Mb. Już niedługo zbliża sie 6 listopad, czyli 30 dni do końca umowy, a ja nie wiem czy będę mógł podpisać umowę na 512, a nie uśmiecha mi się płacić w grudniu za 128 ceny 118,34 zł gdy stara umowa przejdzie na czas nieokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
jaki system windows??

jaki modem-router ???

czy podczas rozłaczenia zaczyna migać ADSL dioda?? -mozna zrobic diagnostykę w opcjach modemu-poproszę o te dane

 

1.XP

2.Ja mam SpeedTouch 330 a on ma nie pamientam jak sie zwie ale chyba F@st880

3.Nie nie miga ADSL


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Kiedyś miałem neo i też zaczęły się problemy z rozłączaniem, okazało się że w gnieździe telefonicznym połączenia już nie wyglądały najlepiej. Teraz mam GTS Energis i działa lepiej niż neo, połączenie często trzyma pare dni i fransfer jest o wiele lepszy niż w neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Kiedyś miałem neo i też zaczęły się problemy z rozłączaniem, okazało się że w gnieździe telefonicznym połączenia już nie wyglądały najlepiej. Teraz mam GTS Energis i działa lepiej niż neo, połączenie często trzyma pare dni i fransfer jest o wiele lepszy niż w neo.

ciekawie piszesz...ja ,mam neo od poczatku -podpięty router i zero problemu...ups 2 razy ukradli kabel 2x300 metrów po 200par ... i ścieli słupy piłami motorowymi :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to masz pecha, ale mój tata miał gorzej założyliśmy 100 slupów a nich kable od kamer i kamery to kable ukradli, a slupy połamali


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

@elektrotech, no bo miałem neo jeszcze jak były limity i co 24 godziny mniej więcej połączenie było resetowane :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ciekawie piszesz...ja ,mam neo od poczatku -podpięty router i zero problemu...ups 2 razy ukradli kabel 2x300 metrów po 200par ... i ścieli słupy piłami motorowymi :angry:

 

mam od 3 lat i źle nie było tylko ten jeden raz mnie wkurzyli ;/

 

niby nie jest taka zła neo ale raz to mnie nieźle wku**** skończyał mi sie umowa i zapomniałem o tym i w następnym miesiącu mi przychodzi 120zł za neo! ! ! Chyba powinni przypomnieć jak sie kończy umowa nie?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
mam od 3 lat i źle nie było tylko ten jeden raz mnie wkurzyli ;/

 

niby nie jest taka zła neo ale raz to mnie nieźle wku**** skończyał mi sie umowa i zapomniałem o tym i w następnym miesiącu mi przychodzi 120zł za neo! ! ! Chyba powinni przypomnieć jak sie kończy umowa nie?

tez tak miałem, tylko że zapłaciłem za 2 miesiące, znaczy rodzice, bo jakoś nie zwróciliśmy na wysoki rachunek uwagi i dopiero potem jak już 2 miał przyjsc i poszli zapłacić 1wszy to sie skapli.. na tym koniku jada..

 

Ja mam problemy z LB no ale do przezycia, grunt że net mi na komórce WiFi śmiga :] nawet w poplu jak postawie LB w oknie ;]

*a pole mam za domem i krótkie dość(300m), czasami są problemy z zasięgiem ale trzeba to rozpracowac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
mam od 3 lat i źle nie było tylko ten jeden raz mnie wkurzyli ;/

 

niby nie jest taka zła neo ale raz to mnie nieźle wku**** skończyał mi sie umowa i zapomniałem o tym i w następnym miesiącu mi przychodzi 120zł za neo! ! ! Chyba powinni przypomnieć jak sie kończy umowa nie?

 

operator niema obowiązku,choć powinieneś otrzymać info odnośnie przedłuzenia umowy-oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
tez tak miałem, tylko że zapłaciłem za 2 miesiące, znaczy rodzice, bo jakoś nie zwróciliśmy na wysoki rachunek uwagi i dopiero potem jak już 2 miał przyjsc i poszli zapłacić 1wszy to sie skapli.. na tym koniku jada..

 

Ja mam problemy z LB no ale do przezycia, grunt że net mi na komórce WiFi śmiga :] nawet w poplu jak postawie LB w oknie ;]

*a pole mam za domem i krótkie dość(300m), czasami są problemy z zasięgiem ale trzeba to rozpracowac :]

Livebox..zasięg?? to juz nie problem B) -pamiętaj jednak robisz to na własną odpowiedzialność

http://www.elektrotech.info/html/viewtopic.php?t=7382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
1.XP

2.Ja mam SpeedTouch 330 a on ma nie pamientam jak sie zwie ale chyba F@st880

3.Nie nie miga ADSL

 

elektrotech i co moze być przyczyną ? podałem co chciałeś ;]

 

Może będziecie wiedzieć czemu mi ciągle wyskakuje Nie Odnaleziono Servera!! a neta mam włączonego ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
czy podczas rozłaczenia na modemie świeci ADSL??? jaki masz modem neostrady???

Świeci cały czas. Modem to sagem f@st 800

 

tu akurat sa problemy od czasu gdy puszczono transwery-no limit...trudno odpowiedzieć kiedy się to poprawi ale są prowadzone prace aby wyeliminować ten błąd

Doczytałem już gdzieś o tym, także to "norma" i trzeba czekać aż poprawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Świeci cały czas. Modem to sagem f@st 800

 

 

Doczytałem już gdzieś o tym, także to "norma" i trzeba czekać aż poprawią...

Mozna byłoby pokusić się o zmiane modemu na Thompson ST330-dodatkowo wyłaczając w systemie zarządzanie energią

 

ps

jak się okazuje najstabilniejsze modemy to Thompson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
elektrotech i co moze być przyczyną ? podałem co chciałeś ;]

 

Może będziecie wiedzieć czemu mi ciągle wyskakuje Nie Odnaleziono Servera!! a neta mam włączonego ;]

uzywasz programów p2p???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj