Zaloguj się, aby obserwować  
bekba

Uprawowo-siewny połzawieszany

Polecane posty

bekba    31

Zastanawiam sie jaki agregat 4 metry z hydropakiem był by dobry. potrzebuję taka maszyne zarówno do siewu jak i uprawy. Maszyna miała by byc połzawieszana z uwagi na to ze mozna pracowac mniejszym ciągnikiem. I co ważne nie chce talerzy tylko zęby także ares odpada... wał z tylu najlepiej gumowy, tnący pacer ewentualnie pacer. Jakie maszyny i jakich firm mi polecicie? moze sie w cenach orjętujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka moc ciągnika ma pracować bo do takiego zestawu to Unii bym polecił Atlasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ze swojej strony polecam również Atlasa z Unii Group. Posiada on wał Crosskill naprzemienny. Ewentualnie takie firmy jak Farmet, Strom lub Lemken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Jaka moc ciągnika ma pracować bo do takiego zestawu to Unii bym polecił Atlasa

150 koni ale w biedzie 100 km... gor nie mam to mysle ze od biedy by szedł....

a ceny tych maszyn znacie?

Edytowano przez bekba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapewne unia będzie dwu krotnie tańsza od innych marek ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Swego czasu, gdy zamawiałem agregat (2 lata temu), Unia Atlas w wersji 3 metrowej kosztował ok 30 tys zł, a przykładowo Farmet w takiej samej kombinacji już ok 54 tys zł brutto. Tak, więc @guzik007 dużo się nie pomyliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

do uprawy samym agregatem odradzam packera wał.. gdy ziemia jest wilgotna zostawia zlepy i kiepsko to wygląda.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dlaczego talerzowego nie chcesz.

Ja kupiłem Focusa T Drive i ciągam go 150km. I powiem że te 150 jest do niego akurat. Jak przesiewałem rzepak to puściłem go na ponad 10 cm i miałem co robić, szedł do 12km .Wjechałem nim w orkę do sąsiada to ładnie zrobił, ale nie zbyt dobrze.

Koło mnie teraz przeważnie na talerzowe przechodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U mnie w okolicy na sześć kupionych agregatów cztery są talerzowe. Zęby są w odwrocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

Kolego zależy co dla ciebie jest najważniejsze jeżeli chodzi o agregat półzawieszany to mogę ci poleciać agregat z firmy Moskit z Kalisza z wałem packera znajomy zakupił taki sprzęt miał tylko problem z belką zaczepową ale producent wysłał serwisanta i mu usuneli tą usterkę. Już nie pamiętam jak to cenowo wychodzi ale napewno taniej niż unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

widziałem gdzies oferte na necie moskita 3 m połzawieszany 14 tys sam mysle nad nim moze go kupie ten agregat przypomina poczesci kompaktomaty jak wicher expomu i farmeta wicher koło 16 tys a farmet 39 tylko szkoda ze expom nie robi 3m połzawieszanych z chydropakiem do siewnika ma dosc pochlebne opinie a wał kołeczkowy z tyłu robi dobra robote

 

mam ciezkie ziemie i własnie takie agregaty mnie interesuja bo np. unia kombi ma za lekkie strunowce z tyłu i na glinach nic nie zrobia

 

a ktos moze wie czy unia mars jest jeszce produkowany 3 m półzawieszany bo w ofercie firmy nie widac jest MAX innej konstrukcji......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Hm wiec posiadam juz talerzówkę i nie potrzebuje drugiej.... a po drugie mam w strukturze zasiewów dużo kukurydzy a jak wiadomo kukurydza mocno zaperza pole, a talerzówka w perz to jak wszystkim wiadomo nie najlepsze rozwiązanie... i ja myślę o 4 metrach...

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Jestem posiadaczem 3 metrowego Marsa z Unii. Co do tylniego wału to nie bierz crosskila. U siebie miałem pojedyńczy to sie zaklejał, zapychały go małe kamyki, i pękały pierścienie. Najlepszy by był gumowy lub packer. Jak Ty chcesz 4 metrowy to 100km da sobie rade ale więcej jak 8km/h to nie pojedziesz i w miarę płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dlatego też wymyślili tylny wał Crosskill naprzemienny, który nie ma prawa się zabić, zalepić etc... a robotę wykonuje naprawdę bardzo dobrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Przymierzam się do zakupu w przyszłym roku 3 metrowego półzawieszanego Atlasa z Uni. powiedzcie czy mój DF Agrofarm 100 da rade go pociągną, przyznam że ziemie mam różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mój rusek go targa. Ursus 1634 latał z nim średnio 1 lub 2 szosową, a JD bez komentarza... Tak, więc Twój DF powinien śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Powiedz czy jesteś z niego zadowolony, czy ma jakieś mankamenty ewentualnie wady . Myślę nad zakupem z gęsiostópkami. Może doradził byś coś innego w tej cenie. Za wskazówki bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wad nie znalazłem. Początkowo zaklejał mi się przedni wał strunowy (oczywiście gdy były mokre warunki), lecz przy JD tego nie ma (większa prędkość). Mój jest właśnie na gęsiostopach. Świetnie uprawia.

W tej cenie raczej nic podobnego nie znajdziesz. Farmet taki sam jest 2x droższy i pewnie wytrzymalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Z jaką prędkością starasz się jeździć z agregatem i mniej wiecej jakie masz spalanie na 1 h. Mój DF ma moc ale przy większej predkości zaczyna tracic przyczepnośc i zamienia się w kangura. Na targach w Barzkowicach cena była 28500 zł brutto ale niestety planowany zakup dopiero na przyszly rok więc cena może się zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

JD 15 km/ha (można spooooro szybciej), lecz szkoda mi agregatu. Spalanie 7- 8 l/ha.

To cena raczej nie pójdzie zbytnio do góry. Jak dobrze pamiętam- 2 lata temu dałem tyle samo albo trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

odświeże troche temat zastanawiam się nad zakupem 4 metrowego agregatu półzawieszanego ze sprzęgiem hydrlaulicznym do siewnika po roku czasu juz pewnie macie jakies doświadczenia ze swoimi sprzętami wiec napiszcie czy jesteście z nich zadowoleni i jak wam się sprawują poszczególne marki.dzięki za info


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam moskita 3m półzawieszany. i jestem z niego zadowolony a moskit ma 4 m w swojej ofercie i talerzowe też widziałem na Bednarach. Ja mam taka konfiguracje: wał rurowy z przodu ( super sprawa jak siejesz w świeżą orkę, robi 50% roboty) 3 rzędy zębów prostych i packer. wspołpracował w U-1224 ale pod górki mu mocy brakowało ;) ale sieje już od razu w orkę na gleby mieszane super sprawa. z siewnikiem Amazone ( aktualnie na sprzedaż ) ale zamieniam go na redlicach talerzowych , bo jak mokry rok to paker za mocno ubija glinę i siewnik się nie wbija. ale to tylko jak jest mokro, ale jak warunki sa optymalnie to sieje ładnie ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

wolałbym talerzowy agregat bo chce kupić amazonke z talerzowym wysiewem i siałbym nieraz bezpośrednio po łubinie czy nawet żyto po talerzowaniu. zastanawiam się tylko czy agregat talerzowy który nie ma żadnej podpory z przodu chodzi mi o jakiś wał nie będzie tonoł w orce.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mi się tam nie podoba siew od razu w orkę.Mam agregat talerzowy + siewnik D8. Po za tym ciężko miał ciągnik i powiedziałbym że pływał (a mam szerokie laczki) co powodowało że nie równo siałem lub na tzw.kupę. Po za tym wszystko co długie (tzn maszyny uprawowe) mi się nie podobają. Długi przecz (zawracanie) i zawracanie u sąsiada na polu . Ja po orce bronuję Potem agregat talerzowy i siew, idzie dużo lżej. Jeśli chodzi o siew bezpośrednio to wpuść agregat najgłębiej jak możesz, najlepiej jak możesz dwa razy przejedz.

Jak byś chciał atlasa to mój sąsiad ma, ale chyba ma 3m.

A tu masz podobny temat.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/62887-talerze-w-agregacie-talerzowym-jaka-roznica-i-co-daje/

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj