Hanter150

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Polecane posty

kissmy...    67

jako prymusi jesteście na bieżąco, więc pozwolę sobie troszeczkę Was przeegzaminować: czy kobieta może pracować ze środkami ochrony roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kolego @kris14 opowiedz mniej więcej jakie pytania były w poprzedniej edycji i czego się spodziewać?


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Nie, nie może. Tylko dorośli mężczyźni.

 

;D tak właśnie twierdzi KRUS w treści swojej publikacji "Bezpieczna praca ze środkami ochrony roślin" w części Praca z chemicznymi środkami ochrony roślin (Warszawa 2006), jednak jeszcze nikt nie wskazał mi podstawy prawnej (a ogarniałem już temat w KRUS, PIORiN, PIP oraz ODR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę jest z tym wątpliwości. U mnie tak w instrukcji opryskiwacza jest napisane, że prace przy opryskach mogą wykonywać dorośli mężczyźni. Mam nadzieję, że pytania konkursowe w pole nas nie wyprowadzą i że sobie z nimi poradzimy. :)

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Kolego @kris14 opowiedz mniej więcej jakie pytania były w poprzedniej edycji i czego się spodziewać?

 

 

Odległości od pracujących maszyn, magazynowanie ŚOR, na jakiej wysokości maksymalnie może być wlew paliwa, jaka największa siła może być do użyta do kręcenia kierownicą czy do podnoszenia burty w przyczepie [te mi wpadły najbardziej w pamięć hehe] prace fizyczne [noszenie ciężarów- ile kg i ile czasu], zasady postępowania przy pracach w zbiornikach i dołach, praca na wysokości, drabiny itd. Dużo tego, a nie wiadomo czego się spodziewać :)

 

PS: W eliminacji centralnej może 5-10 pytań było takich z którymi się spotkałem na eliminacjach szkolnych [tzn podobne] a reszta to nowość :D

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcinek3080 do etapu centralnego przystępują ci co wygrali szkolny etap tego konkursu, może zgłoś się do najlbliższego KRUS to oni powinni wiedzieć co i jak. Podejrzewam, że ten konkrus adresowany jest do uczniów szkół o profilu rolniczym.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcinek3080 do etapu centralnego przystępują ci co wygrali szkolny etap tego konkursu, może zgłoś się do najlbliższego KRUS to oni powinni wiedzieć co i jak. Podejrzewam, że ten konkrus adresowany jest do uczniów szkół o profilu rolniczym.

 

 

a w jakim przedziale wiekowym to jest ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcinek3080 16-20 lat.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrJan93    0

Witam wszystkich . Ja też się wybieram do W-wy . Wiecie jak ten konkurs będzie wyglądał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Konkurs już jutro jak tam przygotowania? Mam nadzieje że uda nam się jakoś pogadać :D jakby co to będe w garniaku jak chyba każdy :P ale do tego będe w okularach z żółtymi oprawkami więc rzuce się w oczy :D śmiało podchodzić i zagadać:D


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja będę bez garniaka :P

Już jestem w Wa-wie, jutro rano tylko sobie autobusem podjadę i będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też jutro będę. Trzeba się spotkać, tylko jak się odnaleźć. Rzucajcie hasło agrofoto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak po konkursie, coś zdobyliście?


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zmyłem się tak po drugiej. Z tego co mi mówił nauczyciel byłem 12, co i jak na maila jeszcze roześlą. Może ktoś mnie widział, siedziałem w auli nr 2, wyższy blondyn w czarnej kurtce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Znowu mi się nie udało :P

Aby 2 miejsce :) Miałem ambicje na więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Panowie... o mlodocianych czesto padaja pytania, ile moze dzwigac, w jakim wymiarze ma pracowac itd, Ja to zawsze sobie ustawy czytalem, jakos najlepiej sie wiedza utrwalala ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

ile powinny zachodzić za siebie osłony, barwa elementów, normy ce i we, hałasy i wysokości pomieszczeń, co to ergonomia, od której strony sprzęgło, coś zawsze o środkach typu jaki max wiatr lub co z opakowaniami zrobić. Pytania dość typowe.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

poszeszyly sie zagadnienia z tego co widze :blink:

 

w 2010r i 2011 bralem udzial na SGGW, ktoregos razu nawet z jakims uzytkownikiem z AF sie zgadalem ;) w 2010 bylem 22 na bodajze 180 uczestnikow ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No ja byłem w 2011 i 2012 i za drugim razem zrobili mnie w bambuko :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

@Kris14 pamiętam jakoś Ci coś z nagród cieli. Mieliśmy okazję przez chwilę pogadać :D W tym roku znowu się udało :D może tym razem coś się w Wawie da.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daroo9876
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy jeżeli moja mama otrzymuje rentę po zmarłym ojcu (jej mężu) to czy może mieć zarejestrowane zwierzęta na siebie w ARiMR? Oraz czy może pracować przy tych zwierzętach na gospodarstwie? Dodam tylko że ziemie którą odziedziczyła musiała oddać w dzierżawę. Ale krus za bardzo nie precyzuję jak to jest ze zwierzętami. 
    • Przez HolmerTerraDos
      Witam, mam pytanie: Jestem uczniem szkoły zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających, i jako pracownik młodociany mam już płacone składki do ZUS-u, a za 3 lata mój wuj przechodzi na emeryturę i zapewne przepiszę mi gospodarstwo. I moje pytanie jest takie: czy można jednocześnie być ubezpieczonym w ZUS-ie, pracować na umowę o pracę i prowadzić gospodarstwo bo już 3 lata będę miał płacone składki, oraz czy mógłbym także starać się o dofinansowania np. do maszyn lub do materiału siewnego ?
    • Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj