Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszolawa

Ursus 360 3p Kupno

Polecane posty

lukaszolawa    0

Witam! Dawno nie pisałem ale obserwowałem forum. Jestem na etapie zakupu ciągnika i trafił sie w mojej okolicy ursus 360 3p z 1986 r. z dokumentacja (zarejestrowany, opłacony) za 9.900 zł Ciągnik pracował w zieleni przy kosiarce młotkowej i prawdopodobnie miał robiony silnik (został wymieniony wał na polski = info od mechanika który naprawiał ten ciągniki - ma warsztat) o górze silnika nic nie mówił założona jest nowa uszczelka pod głowicą oraz nowa lewa pochwa między zwolnica a mostem, silnik chodzi dość twardo jak sie go słucha z góry trochę wali metalicznie ale zaniepokoił mnie wyciek oleju jak chodził spod pompki paliwa która znajduję się nad rozrusznikiem oraz zerwane dwie dolne szpilki tejże pompki, prawdopodobnie ma także wyjechane sprzęgło bo biegi ciężko wchodzą a samo sprzęgło wciska się bardzo lekko, dodatkowo posiada kabinę czeską, niezbyt szczelną.a opony wyjechane na zero są. co myslicie czy warto za tą kaskę .

jakby ktoś miał namiar na 360 lub 360 3p w dolnośląskim lub opolskim z papierami to proszę o info.

 

Mam małe pytanie do moderatorów czy można stworzyć dział taki jak : " ogłoszenia znalezione w internecie - allegro itp." na którym można było by się zapytac co koledzy z forum myślą o danym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

jak za tą cenę to gościu drogo ceni :blink: raczej radziłbym ci się porozglądać za innymi i dołożyć trochę więcej i mieć ciagnik w pełnie sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Co do ceny to chyba dosyć wyskoka jak na taką ilość usterek ale z drugiej strony to za 3p to wołają i po 18000 zł a tego jak byś się targował to wział byś go pewnie za 9000 zł i dołożył do niego pewnie z 5000 zł i byś wiedział co masz bo byś go sam sobie pod szykował do roboty a nie tak jak handlarze farba i ciągnik jak nówka.

Wybór należy do ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

dobrze kolega wyżej mówi na pewno zejdzie ci do 9000zł i remont sam zrobisz i będziesz pewny ze jest dobrze zrobiony a te handlarze zamalują wkręcą że to i tamto było robione a tak naprawdę to stare części zamalowane i nic nie widać, a te 3p dobrze sobie cenią nawet powyżej dwudziestu tysięcy więc myślę że jak te 5000 zł włożysz w niego to porobisz wszystko co trzeba i będziesz wiedział co masz i taniej cie w sumie wyniesie niż kupić w dobrym stanie za 18/19tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

Jeżeli jest to ta kabina z dachem z żywicy to czemu mówisz że nie szczelna ? ja za samą taką kabina dałem 2500zł czeskie kabiny są najlepsze do 360 za 9000zł sam bym go kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

może mu nie chodziło o dach tylko pewnie niema tylnej zabudowy i są szpary wokół błotników i pedałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszolawa    0

cena 9.900 stargowana z 10.900 (zaczynał w auto giełdzie od 13.500 potem 12 600) wątpie żebym zbił na 9.000 (za tyle bym pradwdopodobnie brał) co do kabiny to chodziło mi o szpary przy pedałch (jakoś te kabiny maja waskie drzwi zawsze się walnę (sasiad ma taką kabine i sie wkurza mówi że nie wie czy ma wysiadać czy wypadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja rocznik 85 dostałem 15 tyś nowe opony wszystkie roczne były 4600 mtg w silniku wymieniona uszczelka pod głowicą pompa wody i hamulcowe tarcza sprzęgła i robiona skrzynia parę łożysk i trybów lakier fabryczny wygląd zadbany był cenę wziołem średnią z allegro ten rocznik bo ibył za 10 tyś i 19 tyś więc cena 9tyś wydaje się atrakcyjna ale opony i inne sprawy do wymiany to już koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Te wady o których piszesz to jakieś błahostki są jedynie te opony to juz jest wydatek a tak to że wyciek oleju? one wycieki to juz w fabryce miały (w standardzie) więc nie ma się co dziwić że cieknie. Jakbym potrzebował takiego to bym kupował bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Musisz sobie to wykalkulowac , policzyć koszt części , opon które trzeba wymienić by mieć ciągnik w idealnym stanie (przynajmniej pozornie) , pamietaj też ,że jesli ten ciągnik jest z przedsiębiorstwa to nikt o niego nie dbał , tak jakby mógł dbać gdyby był to ciągnik prywatny . Ja gdybym miał kupowac 3p "na lata" szukałbym orginału - drogo bo drogo , ale to pół sukcesu znaleźć nie rozkręcany ciągnik , bo do 7 tys mth przy odrobinie dbałości dociągnie od nowosci do pierwszego remontu.

 

Ten wyciek to może być czasem napęd linki obrotomierza (przekładnia slimakowa) który jest nad pompką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszolawa    0

ciągnik został sprzedany nie wiem za ile niech komus służy. Ja szukam dalej i zaczynam pisać w hade parku http://www.agrofoto..../page__st__3700 chętnych do komentarzy i udzielania cennych porad zapraszam bede wstawiał linki do ciagników do których będę się wybierał pozdrawiam

Edytowano przez lukaszolawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

ja mam do sprzedania c-360 nowe opony akumulator silnik żyletka tylko daleko od ciebie mieszkam na mazurach

rocznik 82 4 cylindry juz niemam maszyn do 60" kupiłem farmtraka jako 4 ciagnik i jednego musze sprzedac wiecej info i fotek na gg jak ktos zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj