Jarecki21

John Deere czy New Holland

Polecane posty

Jarecki21    35

Witam!!

Chcę kupić nowy ciągnik i mam następujący dylemat: John Deer 7730 czy New Holland T7550??

Z mojego subiektywanego punktu widzenia za JD są następujące argumenty:

1. Uznana i sprawdzona marka i popularność tych ciągników.

2. Bardzo dobry wygląd.

Natomiast za New Hollandem:

1. 2 lata gwarancji (JD tylko rok).

2. Niższa cena w stosunku do JD o 50 tys. PLN.

3. Serwis oddalony o 30 km (JD 70 km).

4. Regularne kontakty z dealerem.

 

W obu przypadkach ciągniki są z automatyczną skrzynią biegów.

Ciągnik ma być na 200h. Ważne jest aby był niezawodny.

Bardzo proszę o podpowiedź na co się zdecydować. Może wziąć pod uwagę jeszcze jakieś kryterium?? Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z pracy w polu z automatyczną skrzynią biegów??

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a czemu nie bierzesz bezstopniówki?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Jarecki21 trudny wybór sądząc po modelach jakie porównujesz to chyba nie jest dobre porównanie no chyba że JD jest też na bezstopniówce nie mylić ze skrzynią automatyczną no chyba że się pomyliłeś w oznaczeniach i masz na myśli T 7050 osobiście bardziej mi pasuję do opisu i porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jesli bedą w takim samym wyposarzeniu to chyba NH bo przmawia za nim nawet nie sam ciągnik ale bliskosc dealera,cena i to ze czesto bywasz u dealera to jakis upust bedzie pewnie :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
Jarecki21 trudny wybór sądząc po modelach jakie porównujesz to chyba nie jest dobre porównanie no chyba że JD jest też na bezstopniówce nie mylić ze skrzynią automatyczną no chyba że się pomyliłeś w oznaczeniach i masz na myśli T 7050 osobiście bardziej mi pasuję do opisu i porównania.

 

Po pierwsze dziekuję za szybkie odpowiedzi.

MCKYLo masz rację, chodzi o porównanie JD z New Hollandem T7050. New Holland miałby być z PowerShift natomiast JD z PowerQuad Plus. Przepraszam za nieprecyzyjne informacje.

Może ktoś powiedzieć coś więcej o tych skrzyniach biegów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Jarecki21

Parametry NH są bardzo dobre nowość w ofercie ciągnik całkiem niczego sobie. W porównaniu do JD dla mnie osobiście na duży plus to kabina w NH jest naprawdę super zrobiona bardzo dobra widoczność.

Skrzynia biegów hm NH pytanie jaką masz zamiar wziąć zapewne 18x6 Power Command. O ile dobrze się orientuję to przełączana guzikiem w całym zakresie. Jak możesz to podaj mi szczegóły bo tak dobrze nie znam tych nowych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wybierasz pomiedzy nh 7050 i drozszym o 50 tys jd 7730, wiec skoro decydujesz sie na to porownanie jestes w stanie teoretycznie wywalic wiecej kasy jesli cie cos przekona, skoro tak nie masz wiecej dylematu tylko wez nh a 50 tys wystarczy (zapewne) na model 7550 z bezstopniowka i gitara gra :) , ja bym tak zrobil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Bierz tego nh, bo tańszy bliżej dealer to zapewne szybciej przyjedzie serwis.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No jesli wazna jest niezawodnosc, no to wg wielu uzytkownikow JD bedzie lepszy pod tym wzgledem. A to,ze blizej dealer to wcale nie znaczy,ze szybciej przyjedzie serwis. Popytaj rolnikow,ktorzy juz maja ciagniki od tych dealerow,ktory ma lepszy serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja bym ci polecił new hollanda serii t7500 ( z bezstopniówką), myśle ze nie będzie wiele droższy od serii t7000

za podstawową wersje nh 7520 w raitech zaśpiewali bratu 260 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja w tym porownaniu wybralbym NH bo jest 50 tys tanszy ma 2 lata gwarancji bliskosc dilera no a za te 50 tys jak to juz ktos napisal mozna wziazc bezstopniowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Szczerze to pozostałbym przy modelu z tradycyjną skrzynią a za 50 tys można już jakąś maszynę zakupić. Jeżeli w gospodarstwie jest dużo transportu i pola są bardzo daleko można rozważyć bezstopniówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam ponownie i dziekuję za odpowiedzi.

Wczoraj dostałem szczegółową ofertę i skrzynia biegów w tym traktorze to Power Command Full Power Shift. Automatryczna skrzynia biegów z elektro-hydraulicznym sterowaniem. Liczba biegów 19x6.

Dilera znam, bo mam kombajn ze stajni New Holland i nie było z nim problemów.

Ciągnik będzie głównie pracowal w polu. Ja też skłaniam się w stronę NH, głównie z powodów o których napisałem na początku. Generalnie chciałbym wiedzieć, czy decydując się na taki traktor nie popełniam błędu, którego mogę za 5 lat żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Witam ponownie i dziekuję za odpowiedzi.

Wczoraj dostałem szczegółową ofertę i skrzynia biegów w tym traktorze to Power Command Full Power Shift. Automatryczna skrzynia biegów z elektro-hydraulicznym sterowaniem. Liczba biegów 19x6.

Dilera znam, bo mam kombajn ze stajni New Holland i nie było z nim problemów.

Ciągnik będzie głównie pracowal w polu. Ja też skłaniam się w stronę NH, głównie z powodów o których napisałem na początku. Generalnie chciałbym wiedzieć, czy decydując się na taki traktor nie popełniam błędu, którego mogę za 5 lat żałować.

generalnie to nie powinienes zalowac, chyba ze bezstopniowki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

Bierz NH T7000 (bezstopniowa skrzynia a po co Ci przynajmniej nie bedziesz sie nudził powciskasz se te guziczki 50 tys piechotą nie chodzi B) ) sam mam co prawda TS135A super ciągniczek. A te zielone ciągniczki sa przereklamowane i do tego paskudne(wiem ze nie o wygląd tu chodzi allleee B) ) John Deer uznana marka też mi coś phi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko NH ;) naprawde lepiej na tym wyjdziesz. Mysle ze elementy eksplantacyjne beda tansze! dealer blizej to najwazniejsza sprawa! ZObaczysz w zniwa jesli bedziesz mial sprzet na polu na awari a serwis jezdzie z 30km czy z 70km?roznica w czasie znaczaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Dzięki dzięki za odpowiedzi. Jak przyjdzie pług to NH7050 będzie stał na podwórku. Problematyczne filtry z tylnego nadkola są już przeniesione, tylko nie wiem gdzie, bo jeszcze tej przeróbki nie widziałem. Pozostaje tylko pytanie, czy przy obecnej sytuacji w rolnictwie takie inwestycje mają sens, ale to osobny temat......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@no1NWEHOLANDno1 dla mnie 30 czy 70km to żadna różnica, liczy się podejście do klienta...w zeszłym roku u znajomego kopał buraki grimme, gdy się popsuł to po jednym telefonie serwis z niemiec przyjechał w kilka godzin, gdy się popsuł U1934 serwis jechał kilkanaście dni pomimo, że kilometrów tez maja kilkanaście...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Jak dla mnie to tylko NH :D naprawde lepiej na tym wyjdziesz. Mysle ze elementy eksplantacyjne beda tansze! dealer blizej to najwazniejsza sprawa! ZObaczysz w zniwa jesli bedziesz mial sprzet na polu na awari a serwis jezdzie z 30km czy z 70km?roznica w czasie znaczaca

 

No a kto karze Ci kupować oryginały, skoro wiele firm tylko umieszcza logo swoje na filtrach. U mnie do JD do skrzyni kupuje filtry które mają na fakturze opis New Holland. ;)

 

Kupując ciagnik i podpierać się tylko bliskością serwisu to jakiś absurd!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś wziąć JD to są dobre działające bez zarzutu ciągniki jestem posiadaczem 2 JD i bardzo dobrze się spisują na powierzchni 220ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Mi też sie wydaje że lepszy będzie JD mam starego i nie narzekam naprawde dobre ciągniki jedyna wada tych ciągników to cena części ;) ale teraz do wszystkich zachodnich są drogie części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Mialem okazje byc na pokazach jd i new hollanda. I oba byly podobne,to wrazenia z jazdy jelonkiem duzo lepsze. Ciszej,mniej trzesie i duzo ladniej w srodku. Tyle,ze faktycznie new holland tanszy i serwis tez taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki dylemat.zadatkowalismy jelonka w czerwcu w euro a cena podskoczyla do 198tys zl teraz john dera 6330 basic .i mam duzy dylemat co wybrac..ma byc ciagnik glowny.na 30hektarach narazie.20 h to zielonki.plugi.rozzutnik 8t ,agregat.przyczepa claas43m3 z nozami do sianokiszonki-co liczy sie z transportem ok 2 km od domu mam laki.prosze o porady..niewiem co wybrac,boje sie elektroniki w NH..prosze poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj