Tyger

Rolnik a świadczenie pielęgnacyjne

Polecane posty

Tyger    2

czesc

Mój ojciec chce załatwić świadczenie pielęgnacyjne dla babci, wygląda to tak że ubiegać się może o to tylko jedno z dzieci babci i musi być rolnikiem, nie może pracować nigdzie poza rolnictwem ani w żadnych kółkach rolniczych no i jest coś tam takiego że na czas opieki nie może zajmować się gospodarstwem, czy to nie będzie jakiś problem z dopłatami czy innymi sprawami, bo jest jeszcze mama ubezpieczona w krus, a pani z opieki socjalnej mówiła że żadnych tam kontroli nie robią bo wiadomo że tak się pisze a na ciągnik chłop i tak siada, ale czy do agencji nie będzie to problem bo zgłaszane nie będzie ale mamy np dopłaty rolnośrodowiskowe, onw itd, wiem że w pakiecie w którym można było zalesić pole to agencja zawieszała wypłatę świadczeń za czas w którym rolnik był na zwolnieniu chorobowym, czy ktoś pobiera świdaczenie pielęgnacyjne?

hoodoowca    39

Pisze się tylko oświadczenie że mógłbym pracować ale nie podejmuję ze względu na opiekę nad...i to wszystko .

Ferdek07    69

a potem będzie cyrk że jak napisał że nie zajmuje się gospodarstwem to dopłaty będzie zwracał

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez armo0802
      Witam. Chciałbym założyć jakiś sklep albo coś podobnego na wsi, ogólnie jest wioska Ale blisko jest główna trasa, pobliskie wsie są nawet dobrze zaludnione. Mam jeden duży budynek w którym jest chłodnia oraz  hala na której są półki,  piec i toaleta też jest  oraz dwa pomieszczenia puste. Sklep z częściami odpada ponieważ są już dwa w okolicy. Macie jakieś pomysły?  Może nie sklep A coś innego  obok budynku mam 2Ha ziemi 
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez WojtekBuawski
      Witam Czy ktoś pisał do ochrony środowiska lub wód polskich o odszkodowanie za zalane łąki przez bobry? jak to wygląda?
    • Przez TomNB
      Witam ! 
      Mam 26 lat pracę zmianową  po 8h i trochę wolnego czasu. Jest w mojej rodzinie gospodarstwo niedaleko mnie, które po śmierci dziadka 23 lata temu zatrzymało się. Plus minus 11ha pola które od śmierci dziadka stało się łąką ktoś to kosi zbiera trawę. Na gospodarstwie jest podstawowy sprzęt i  c360 w bardzo dobrym stanie.  Moje umiejętności to tyle że umiem jeździć traktorem bez sprzętu, z nigdy tego nie robiłem.
      Klasy pola nie znam ,pewnie nie ma jakiś mega rewelacji musiał bym popytać rodziców jakieś Vb pewnie. 
      Mam teścia rolnika który zna się na rzeczy dosyć dobrze, i by mi pomógł  lecz z nim nie rozmawiałem chce najpierw dobrze się nad tym zastanowić , przeanalizować czy z ziemi która tyle lat jest łąka da się coś uzyskać ?
      Jeżeli zasiał bym tam zboże które wymaga najmniej wkładu  czasowego, na jaki wkład finansowy muszę się przygotować i na jakie +/- zyski. Zdaje sobie sprawę z nakładu pracy.

Chciałbym  podyskutować z wami bezstronnymi i mającym wiedzę 

Pozdrawiam wszystkich 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj