czacza

Nowy Bizon na zamówienie!

Polecane posty

Ursusc385    1562

A ja słyszałem, że Pol-Mot Wafarma będzie produkował na zamówienie Ursusa c-330 i c-360 :lol: Panowie prima aprillis dopiero za pięć dni ;)

 

Nie a tak na serio to też słyszałem że mają wznowić produkcję c-330 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

chche kto normalny kupywal by nowego bizona u nas nawet sklepy nie prowadza czesci do bizonow jeden juz nie ma nic teraz prowadzi claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie niegłupi pomysł, wyprodukować parę sztuk, nawoskować i wstawić do muzeum :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

janczar810, NH TC 54 Bizon to nie jest Bizon, ma tylko naklejkę, która miała za zadanie przyciągnięcie klientów, był to zwykły chwyt marketingowy, na którego nabrało się paru prostych rolników... Pragnę zauważyć pewną kwestię zwiazaną z polityką firm. Będąc w ubiegłym roku w fabryce New Holland, powiedziano mi,ze fabryka jest otwarta na robienie biznesu. Stąd też produkuje także części dla konkurencji. Jednak aby zrobić dobry biznes, trzeba wziać pod uwagę rzeczywiste wymagania klientów, jak widać New Holland zdał sobie sprawę,że samym TC furory w Polsce nie zrobi, więc by zadbać o klienta jest w stanie zrealizować także zamówienie na wiekową maszynę, która nie jest już seryjnie produkowana. Poza tym New Holland stawia na sprawdzone konstrukcje. Zwórccie uwagę,że Zetor zapowiedział powrót do seryjnej produkcji ciągników serii Major. Podam jeszcze przyklad z polskiej branży motoryzacyjnej, firma Autosan, pomimo zaprzestania produkcji autobusów H9 21, wciąż jest w stanie zrealizować zamówienie na ten autobus. Dwa, mało, kto wie,ze samochód dostawszy Lublin jest również wciaż produkowany w miescie Lublin pod nazwą Pasagon?

 

Bizon Z056 z 1997 jest nawet na agrofoto:

 

http://www.agrofoto....on-z0565-super/ - oto on! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Niestety w 2004 roku Rekord z hederem New Holland bez klimy kosztował 267 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie a tak na serio to też słyszałem że mają wznowić produkcję c-330 :huh:

 

A ja właśnie też tak słyszałem że mają je znowu produkować,przecież kabiny i maski robią do c-330 i c-360 z naglaka czy z innych firm :) Pożyjemy zobaczymy ;) Fajnie by było żeby znowu były produkowane 30-tki 60-tki i ciężka seria URSUSÓW :)

Edytowano przez Han360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Do niedawna były produkowane np vw golfy mk1 w RPA i meksyku więc myślę że wznowienie produkcji bizona czy C330 miało by sens ale właśnie na eksport do biednych państw . Cena musiała by być naprawdę konkurencyjna to i w Polsce paru chętnych by się znalazło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

c 330 jeszcze rozumiem udany ciagnik ale c 360 to chyba jakis fanatyk by kupil.

 

Czacza mi chodzilo o czerwonego rekorda tylko z klima .


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Na tyle wydał mi się pomysł ciekawy, że zadzwoniłem do znajomego, który pracuje w CNH w Płocku to powiedział, że pierwsze słyszy o takiej reedycji Bizona.

 

Albo on jest niedoinformowany, albo co na chwilę chyba jest bardziej prawdopodobne - to poszła jakaś fama :)


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Niestety w 2004 roku Rekord z hederem New Holland bez klimy kosztował 267 000 zł.

 

 

Bajki panowowie, bajki... 1 kwietnia za kilka dni...

Wtedy rekord z hedrem NH kosztowal w granicy 200 tys, oczywiscie netto, bo wtedy vat na maszyny byl 0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Panowie, nie zrozumieliśmy się, nie chodzi o reedycję. Chodzi o montaż maszyny na prywatne zamówienie, wiadomo,że nikt w firmie nie będzie mówił o tym głośno, bo sama polityka firmy nie pozwala im na to,ale z pewnych źródeł wiem,że realizacja takiego zamówienia istnieje. Ja postaram się sam zdobyć info z fabryki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

Ja uważam tak i nie chcę nikogo obrazić.Gdyby nawet i produkowali bizony nawet i kilka egzemplarzy na zamówienie to myślę że te nowe kombajny po prostu nie miałby tej duszy co bizon z 1984 roku :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Dostałem dziś informację od specjalisty od marketingu i kombajnów zbożowych New Holland w Płocku, który potwierdził,ze fabryka nie prowadzi takiej możliwości. Zatem skąd wytrzasnął tą informację prowadzący kurs, ja nie wiem, na dodatek powiedział to bardzo przekonująco. Ale informacja wymagała sprawdzenia u źródła. Zatem temat uważam za zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Co prawda znajomy napisał mi,że nie da się produkować Bizona Z056 przez 50 lat, bo to za stara konstrukcja,ale zamówić Rekorda 2000 z hederem New Holland i silnikiem Andorii spełniającym normy Euro 5 spróbował bym zamówić! :D Jeśli fabryka chce dobrze potraktować klienta, to zrealizuje zamówienie, więc ja zachęcam do próbowania zamówień nowszych konstrukcji typu Rekord 2000 (Z058/5, Bizon BS Z110, Dynamic Z115)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

fabryka żeby wypuścić wyrób na rynek musi zrobić odpowiednie certyfikaty i atestacje... obawiam się że produkowany kiedyś Bizon nie spełniałby wszystkich norm (chociażby spalin albo dragań) więc musiałby być zmodernizowany pod tym względem ... a więc atestacja, modernizacja, certyfikacja... to wszystko kosztuje i wątpię by zarząd CNH pchał się w takie sprawy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

i tak jak ktos napisał wątpie zeby ten nowy Bizon miał takiego ducha jak stary teraz to idzie na ilosc nie na jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Bo te nowe maja pracowac 15 lat a nie 40,wiec chyba jest jasne czemu nh przejął fmz i wycofal bizona z produkcji a nie modernizując ich jak zapowiadali. :blink:

Edytowano przez Marcin91

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

New Holland idzie na jakość, tylko sami wiecie, jak elektronika potrafi być zawodna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Za 280 tys netto to kupisz Df 54 jeszcze z 40 tys by zostało ;D cena jest z kosmosu nie wiem czy ktos chetny znalazł by sie na to za taką cene . Chociaz z drugiej strony cena taka wysoka bo to nie seryjna produkcja i wyprodukowanie jednego jest znacznie drozsze .

Po co odkopujesz temat?

Edytowano przez danielhaker

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8011    93

fabryka żeby wypuścić wyrób na rynek musi zrobić odpowiednie certyfikaty i atestacje... obawiam się że produkowany kiedyś Bizon nie spełniałby wszystkich norm (chociażby spalin albo dragań) więc musiałby być zmodernizowany pod tym względem ... a więc atestacja, modernizacja, certyfikacja... to wszystko kosztuje i wątpię by zarząd CNH pchał się w takie sprawy... ;)

 

Atesty i normy trzeba spełnić przy produkcji masowej, a na zamówienie to można bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj