czacza

Nowy Bizon na zamówienie!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czacza    69

Witam wszystkich, chciałbym poruszyć dość ważny temat, myśle,że dla wielu rolników. Otóż dziś dowiedziałem się,ze firma CNH Płock prowadzi sprzedaż kombajnów Bizon na specjalne zamówienie.

 

Cena orientacyjna za kombajnu Bizon Super Z056 wynosi około 280 000 zł netto, Rekorda nieco więcej. Co sądzicie o tej możliwości, myślę, że nie tak nowej,ale jednak bardzo pocieszającej wielu użytkowników i zwolenników, tych prostych i niezawodnych maszyn! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wszystko super tylko ta cena o 100 tyś za wysoka conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Na dobrą sprawę, to najtańszy kombajn na rynku. NH TC 5040 kosztuje ok. 330 000 zł netto, Claas Avero około 440 000 zł, jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ciekawe czy ten bizon ma Klimę i inne duperele czy tylko jak stare poczciwe 56 bez niczego ma ktoś zdjęcie tego Cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ty no ciekawe...Ale pewnie spadła im sprzedaż i teraz nie wiedzą czego się czepić.Ale jak to bedzie taka jakość zak te stare to będzie GIT -_- No chciałbym zobaczyć taką nówkę sztuke :D Aciekawe czy bedą robić BS-y,dynamic-y i inne.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a jak wygląda temat z dostępem do części w sensie kupić wsio nowe w jakiej hurtowni i poskładać? osłony itp mozna wyspawać samemu... ktoś orientuje się ile licząc tak na szybko trzeba by wydać na części? tak na moje wyczucie w 100 000 powinno się wyrobić, do tego silnik po regeneracji za 10 000, fabryczny heder ktoś na alledrogo wystawiał ostatnio za 16 tysi.

 

3-4 miechy w warsztacie i kombajn powinien być;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Nie znam dokładnego wyposażenia, napewno kombajn powiadał bedzie kabinę, bo obecnie przepisy zabraniają budowy kombajnu bez kabiny. Co do wyposażenia jak w temacie - na zamówienie! Częśći zamienne wciąż są dostępne i bedą! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Znam gospodarza, który użytkuje niebieskiego Bizona Z056 z 1997 roku! :) To była wersja Z056/5 na moscie napędowym Z056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Jestem ciekaw jak będzie wyglądać nowy Bizon. Jesli uruchomią produkcje BS'a lub Dynamica to mogą nieźle namieszać na rynku. Troche innej stylistyki, udogodnień i musi isć.

 

Czacza masz może zdjęcie tego niebieskiego Z056?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

że częsci są popularne to ja wiem, ale chodzi mi bardziej o obudowy skrzyni, zwolnic, poszycie boczne czy jak ją zwał rama samonośna, bo trzeba mieć do czego to wsio przykręcać;p


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza    69

Posiadam to zdjęcie,ale nie mogę go udostępnić, ponieważ nie jest moje. Był to Z056 który albo został wyprodukowany na zamówienie, albo był to jeden z ostatnich egzemplarzy, który nie sprzedał się, i został odmłodzony. Natomiast chcę podkreślić,ze Bizon nie wraca do seryjnej produkcji, istnieje możliwość wyprodukowania maszyny na specjalne zamówienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ciekawe, ciekawe ^^ Fajnie było by zobaczyć nówkę Bizona , tylko ciekawe czy ktoś się na niego skusi :P Oby tylko nie było tak jak z nowymi Ursusami że prawie każdy je krytykuje, ale to zupełnie inna bajka i inna historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Na zamowienie to pewnie naklejki poloza BIZON niebieski kolor,zreszta juz mial byc tc54 bizon i co?


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Może cena trochę za wysoka ale zależy jakie było by wyposażenie ? Czy było by bez klimy i innych dupereli tak jak wcześniej ;) Ciekaw jestem czy ktoś się skusi na taka maszynkę ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No na email wez powysyłaj ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

nowy bizon powiadasz. przecież nowy "bizon" to tc5040 tyle ze z nowocześniejszą kabina, nic poza tym. wię jeśli ktoś chce sobie sprawić "nowego" starego bizona to kupuje tc5040 i wątpię, że nie zapłaci 50 tyś więcej za hydrostat i nowocześniejsze sterowanie hydraulika. troche poroniony pomysł ale jeśli zaproponowaliby bardziej rozsądną cenę to myślę ze wtedy mogloby być ciekawie na rynku polskim i nie tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

nom, polityka cenowa służy budowaniu u potencjalnego klienta stylu konesera, coś jak szał odmładzanych syrenek, warszaw, dużych fiatów;p

 

jeśli jednak chcieliby iść w masówkę to kupcy by sie zapewne znaleźli, ale za cenę netto max 200-220 kafli. warunek że mają jeszcze sporo starych maszyn lub przestawienie nowych do produkcji starych części nie wyszloby zbyt kosztowne

 

ale.....

ale jesli uruchomili by produkcję bizona za te 220tysi to okazałoby się, że nie warto jest dopłacać prawie 150tyś brutto do tc5040 bo wydajność niewytartego bizonka byłaby z pewnością podobna. i tak z jednej strony zyski by spadły, bo na sztuce bizona zysk mniejszy, ale z kolei więcej osób by mogło sobie pozwolić na taką maszynkę oraz weszli by w niszowy rynek kombajnów w tej cenie...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dla mnie to też kontrowersyjna wiadomość. Dla mnie racje bytu ma przywrócenie BS i Dynamika. Bizona 56 i 58 wycofali bo nie spełniał norm wibracji itp. nie pamiętam czy program oglądałem czy czytałem ale musieli by zmienić całą konstrukcję by znów je robić.

 

Napisałem maila do NH z zapytaniem co oni na ten temat. Myślę że jutro będzie odpowiedź. Szczerze nie wierzę że to prawda chociaż kto wie.. Czacza jak możesz to podeślij fotkę na adrian913@op.pl ;)

 

Ahmee999 masz racje że cena 200-220tyś byłaby zachęcająca. Zakładając, że to prawda to myślę że Bizony byłyby kierowane na nasz rynek wschód może afryka, azja. Na pewno nie szły by na zachód. Ale ciągle mówimy gdyby, czy by itp.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A ja słyszałem, że Pol-Mot Wafarma będzie produkował na zamówienie Ursusa c-330 i c-360 :lol: Panowie prima aprillis dopiero za pięć dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

No to kaskę trzeba będzie szykować na nowego bizonka hehe :P i nie długo będzie stał na podwórku to wstawi się fotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj