czacza

Nowy Bizon na zamówienie!

Polecane posty

locke    293

Ja wam powiem tak...Dało by się zrobić produkcję tych ostatnich bizonów BS...Tylko musi się znaleźć jakiś podmiot który kupi znak handlowy i dokumentację techniczną tych kombajnów.(O ile new holland jest w posiadaniu tych rzeczy)będzie miał linie montażową i dostawców części.Z częściami nie jest gorszy problem tylko z firmą która wdrąży to w życie.Najlepiej polski inwestor.

 

Tak na zamówienie można odstąpić od przepisów które są przy produkcji masowej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zeby takie coś zrobić potrzebne są grube miliony nie wiem czy jakaś firma zdecyduje sie na tak nie pewny krok .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Bardzo duże wydatki, ale może któraś z polskich firm zdołała by finansowo wyrobić, to raz, a druga strona medalu to taka czy new holland odsprzedał by dokumentacje kombajnu i robił sobie konkurencje na własnym podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam3553    194

Nie było by złym pomysłem produkcja kombajnów Bizon wzorowanych na tych z lat 80 czy 90, tylko musiałby być to kombajn stosunkowo niedrogi i prosty w budowie, bo wszytko co proste jest najlepsze i niezawodne. Bez zbędnej elektroniki, bajerów tylko sama prosta konstrukcja, wszystko to co kombajn potrzebuje, aby młócić zboże. Taki kombajn przeznaczony dla niedużych gospodarstw rolnych 30-40-50 ha. Myślę, że takie proste kombajny i w miarę nie drogie znalazłyby odbiorców wśród mniejszych gospodarstw. Ale już takiego samego jak z lat 80 nie zbudują nigdy, zawsze coś zmienią, zmodyfikują chociażby wymuszą na nich to aktualnie obowiązujące przepisy (poziom hałasu, poziom emisji spalin, wibracje, drgania). Za te wszystkie ładne, opływowe kształty maszyn, szmery - bajery i inne d*perele tylko się płaci, a w maszynie najważniejsze jest aby wykonała swoją pracę. Nie chce mi się wierzyć aby rozpoczęli produkcję egzemplarzy Bizonów na zamówienie, nie jest to takie proste jak się wydaje. Czy huta, czy fabryka musi ustawiać maszyny na konkretny model kombajnów więc są to koszty na każdym kroku i po części dezorganizacja pracy fabryki. No i na pewno taki egzemplarz na zamówienie byłby drogi, ponieważ taniej jest produkować seryjne modele niż jednostkowe egzemplarze.


Kto w adwencie ziemię pruje, temu dwa lata choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na zachodzie swego czasu były bardzo popularne małe kombajny - heder 2-2.5m silnik 60-80km- jak by coś takiego zaczęto produkować to po mojemu w Polsce by schodziły jak ciepłe bułeczki :) taki mały, prosty kombajn z ceną do 100tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kto by to kupował? Gospodarstwa 15 ha?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Tyle ze na gospodarstwo 15 ha nie warto nowego kombajnu nawet za 100 tys bo kiedy on sie spłaci a takim małym nawet na usługach sie za duzo nie zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Biorąc na prow wyszedł by połowę, więc na 30ha by się opłacało. Ludzie biorą nowe ciągniki >100tys zł na 15-20ha i się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnikiem jeździsz większą częśc roku, a kombajnem kilka dni.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

wszystko jest możliwe tym bardziej w tych czasach jeśli przyjdziesz do CNH z walizą z odpowiednia zawartością chodzi oczywiscie o gotówkę ( tyle ze za te pieniądze by miał NH CR 9090) to i na zamówienie zrobili by vistule z workownicą. Teraz liczy się tylko kasa, kasa panowie!


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ciekawe ,że za nie używane luz z bardzo małym przebiegiem bizony ciężko znaleźć kupca za te 40-50 tys ( w przypadku supra) ponad 100tys w przypadku bs'a Z-110 a uważacie ,że za kombajn różniący się tylko rocznikiem ktoś poważny byłby skłonny wydać 280 tys i więcej ?

 

Na fb ktoś podający/uważający się za pracownika fmż "fmż Płock" chyba odkopał ten temat i umiescił informację skopiowaną z pierwszego postu , szkoda ,że nie przeczytał tematu do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Fajnie byłoby ujrzeć nowego Bizona pomykającego po polach. Wciąż mam cichą nadzieję, że Ursus jak się rozkręci to może zdecyduje się wykupić znak towarowy "Bizon" i coś postara się poklepać. Przez jakiś czas NH wypuszczał jakiś swój model z naklejką bizon, ale nie wiem czemu już nawet tego nie robią... Przecież w Polskim rolniku wciąż pozostał sentyment do Ursusa i Bizona-króla Polskich pól. Oby kiedyś powrócił w chwale.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj