Skocz do zawartości
dar0

Wasze opinie o Fortschritt MDW 525

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fortschritt
przemek99    27

zanjomy mowil cos ze kois 524 2ha rzepaku na godz ale niewiem czy to prawda , to w rzepaku powinien 525 skosic ze 2,5 ha

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal13113    100

a zna może ktoś stronkę gdzie można sprawdzić podstawowe dane o tym kombajnie interesuje mnie najbardziej powierzchnia sit szerokość zespołu młucącego i wysokość kombajnu z góry dzięki

rafal13113    100

no właśnie też tak myślałem ale jak rozmawiałem z gościem który sprowadza te kombajny to on twierdził ze mają tyle samo klawiszy tylko 524 jest starszą wersją produkowaną do 1994 roku a 525 był robiony od 1993 mówił że różnią się szczegułami i jak by dwa stały na placu to ktoś kto nie zna jakie to detale to by ich nie odróżnił chyba że po napisie

xze    0

A nie 199km

:D

po co odświeżasz tak stary temat nie wnosząc nic ciekawego do niego, tylko robisz ot? warn

Edytowano przez Matey

lukasz15    2

Może mi ktoś powiedzieć jaką ma wydajność MDW-524 jak by tak porównać z Fortschritt'em E-512 to ile więcej zrobi???

A tak jeszcze czy E-516 i E-517 są wydajniejsze od 524???

Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

ptaszyna    134

Jest mało tematów o tym modelu dlatego zakładam nowy, rozważam kupno a nie wiem prawie nic o nim (tyle co z forum i galerii), jadąc oglądać nie chcę wyjść na całkiem zielonego (kombajn niebieski :D ) i dlatego mam kilka pytań do użytkowników;

- jak i gdzie ustawia się obr. młocarni i wentylatora

- jak regulowane jest klepisko

- jak włącza/wyłącza się sieczkarnie, trzeba coś odpinać, zdejmować paski

- jazda na hydrostacie, jak zmienia się biegi i czy jest wsteczny

- jakie ma słabe punkty, ktoś pisał o tulejkach na podsiewaczu, może coś jeszcze?

Kombajn wygląda tak;

post-30311-0-23072600-1415533745_thumb.jpg

post-30311-0-61855900-1415533762_thumb.jpg

Co o nim powiecie, wiem że zdjęcia mało konkretne.

WiktorK6630    11

U mnie w okolicy pracuje taki sam kombajn :) Właściciel jest z niego bardzo zadowolony, szczególnie ceni go za prostą budowę :) W żniwa mało co stał na polu. No ale wiadomo ma już swoje lata więc zawsze coś może się zdarzyć przy nim :)

ptaszyna    134

Byłem oglądać, już dużo wiem, hydrostat piękna sprawa(nie ma wstecznego są tylko 3 biegi), obr. młocarni i wentylatora ustawia się przyciskami na pulpicie, w sieczkarni przestawia się tylko klapę i wyłącza elektro sprzęgło, silnik VOLVO pięknie pracuje, ogólnie kombajn w bardzo dobrym stanie.

Jedyna rzecz która mnie podłamała to regulacja dolnego sita, wygląda na to że żeby je przestawić trzeba wyjąć górne (porażka), chyba że czegoś nie dopatrzyłem i można to jakoś łatwiej regulować. Może ktoś wie i podpowie?

tomek73    195

U mnie w NH jest klapa od spodu którą się otwiera i reguluje sito, może nie zauważyłeś jej.

A to jest chyba nowsza wersja MDW 524 który był bardzo udany, sąsiad miał takiego 524 i naprawdę bardzo fajny, wydajny i mało spalał, sam myślałem taki kupić, 525 lub 527, ale NH się trafił nowy.

Te tulejki na podsiewaczu to był problem w starszych 527, a to całkiem inny kombajn,  w Case je zmienili  na dużo większe.

Edytowano przez tomek73

ptaszyna    134

Widziałem taką klapę w JD1177 a w tym nic nie mogłem znaleźć, kombajn ma wiele fajnych rozwiązań, 3 bębny, żmijka wyrównująca masę na stole schodkowym, 3 poziomy sit,dzwignia do awaryjnego opuszczania wszystkich klepisk jednocześnie w razie zapchania, heder już na szumacherze i poziomowany w dwóch płaszczyznach.

Od MDW 524 różni się 5-oma wytrząsaczami i 3-cim bębnem (aktywny separator), większy zbiornik ziarna, nowsza kabina,i silnikiem 170 km i heder już nowszy z cienką rurą i innym napędem kosy.

tomek73    195

Jest stół do rzepaku, bo wiem gdzie jest z 516  ale 7,2   na szumacherze i kosami hydraulicznymi za niewielkie pieniądze. zresztą może cały 516 w dość  dobrym stanie będzie cięty na złom.

Ogólnie polecam te kombajny, bo tak jak zauważyłeś mają dużo fajnych rozwiązań w dobrej cenie.

Ten po prostu ulepszona wersja 524, niestety koledzy mieli tylko 524  jeden miał  niebieski, żeby znaleść kogoś kto ma 525, a mało jest ich.

Przemek 99 ma chyba takiego

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/member/4013-przemek99/

Edytowano przez tomek73

ptaszyna    134

Jest już zaklepany, będzie mój.

Tak wygląda na moich zdjęciach;

post-30311-0-44733100-1415708645_thumb.jpg

post-30311-0-04977600-1415708668_thumb.jpg

Edytowano przez ptaszyna

ptaszyna    134

Odświeżam. Ma ktoś katalog części do tego modelu, chętnie odkupie może być ksero.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emilchaja
      Witam,noszę się z zamiarem kupna kombajnu, i znalazłem takie oto ogłoszenie.Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że kombajn jest w dobrym stanie, ale mówić to można ,dowiedziałem sie też że maszyna została sprowadzona z Czech , a na forum wyczytałem że maszyny z tamtąd mają różne opinie.Prosił bym Was o zerkniecie na to ogłoszenie i napisanie Waszych opinii.Za wszystkie porady z góry dziękuję.pozdrawiam
    • Przez Damian987
      Witam mam pytanie odnośnie Forshritta 323a jak przerobić lewarek skrzyni biegów, bo słyszałem że się da założyć z 303. Ktoś coś wie na ten temat?
    • Przez maciek
      Witam , chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto zbiera kukurydzę na ziarno fortschritem , moglibyscie opisać swoje odczucia jak sie tym pracuje w kukurydzy , jak sie ustawia kombajn , jak się przystosowuje,jaka wydajność itp
    • Przez PiotrekMTZ
      Czy do młocki rzepaku E-514 potrzebna jest przystawka zwalniająca obroty młocarni? Czy da się bez niej młócić rzepak "odpinając po prostu klepisko"? Czy kombajn bez przystawki zwalniającej "śrutuje ziarno"?
      Ta przystawka zwalniająca kosztuje 1500zł a handlarz mówi że bez tego nie mam co rzepaku młócić :rolleyes:
      I jeszcze jedno :blink: Czy opłaca się kupić cały heder ze stołem do rzepaku (bez kosy bocznej)za 5000zł?
      Czekam na odpowiedzi
    • Przez kopokop
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302