Skocz do zawartości

Polecane posty

marekfendt    2

nie strasz bo go sprzedanm :lol: niedawno robilem dwie uszczelki pod glowica i turbosprzeglo i myslalem ze na tym bedzie koniec ;[ to co z tym sterownikiem jak poznam ktory to ktory? mam go wymienic? jak jestdobrze to moze nicnie robic? ale z kad ten blad?

juz wiem czemu moglo sie ten blad ukazac, mam popsuta pompke paliwa i czasami dlugo krce rozrusznikiem by odpalil i pewnego razu jak zapalalem ciagnik dlugim kreceniem (okolo5-10sekund) ukazalo mi sie na wyswietlaczu taka wajcha biegow a kolo niej cztery zakresy tak jak by wlasnie te polbiegi i wtedy napewno wystapil ten blad. teraz trzeba pomyslec dlaczego? jak sadzisz? za male napiecie na tym sterowniku w dosc dlugim czsie??

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj "

Edytowano przez marekfendt

JD1052    79

Wszystko jest możliwe, jak długo sie kreci rozrusznikiem to często wybija tez błąd od za niskiego napiecia do 10V i wtedy elektronika robi se jaja także też mogło być to temu... Narazie nie dotykaj niczego jak tego błędu nie masz.

marekfendt    2

ok. a wiesz moze jak go usunac? a blad z niskim napieciem nie wyskoczyl jak narazie.

a masz moze 515? jak ci sie sprawuje ile mtg? moj 8300mtg i jak wspominalem turbo sprzegol robilem i uzczelki dwie pod glowica i czasami slychac kolejna przy duzym obciazeniu trzeba wszystkie chyba wymienic i przyszlifowac tuleje bo to jest przyczyna piszenia pomiedzy uszczelka a blokiem.

Edytowano przez marekfendt

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    79

Błedu nie musisz usuwac z pamieci chyba że chcesz, w menu błedów naciksasz Enter, pojawi sie CRL i jednoczesnie naciśnij strzalka góra, dół, enter i esc. Mam farmera 312, prawie 10 tys godzin, wymiana tarczek od napedu przedniego i klocków przód a tak jakies pierdoły przez 1500 godzin roboty.

marekfendt    2

aha dzieki za porade.

paewi412 ja mam instrukcje obslugi od fenda seria 500. czego potrzebujesz to zajrze i powiem

?

paewi412 ja mam instrukcje obslugi od fenda seria 500. czego potrzebujesz to zajrze i powiem

JD1052    79

Jeżeli masz instrukcje od 500 to tam masz wszystko opisane lącznie z tym co ci powiedziałem.

Piters182    18

Witam, interesują mnie dwa nowe ciągniki 207 i 309, czy ktoś posiada takie, jak się sprawują i jak by cenowo wyglądało??

andrzej2257    108

fajne ciągniczki mało palą komfortowe, tylko drogie ja bym teraz nie kupił Fendta, lepiej zaoszczędził bym na twoim miejscu na jakąś maszynkę.Lepiej kup JD 6230 (chyba jeszcze można do końca roku) i byś miał na coś innego :rolleyes: .

Edytowano przez andrzej2257

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Piters182    18

Ogólnie raczej nie będzie lepszych ciągników na rynku od tych. Ale dokładniej z ceną nic mi nie powiecie ile? Dużo osób co posiada Fendty twierdzą że warto dopłacić i kupić Fendta, czy chyba sami tez tak powiecie.

kgbck    6

Ogólnie raczej nie będzie lepszych ciągników na rynku od tych. Ale dokładniej z ceną nic mi nie powiecie ile? Dużo osób co posiada Fendty twierdzą że warto dopłacić i kupić Fendta, czy chyba sami tez tak powiecie.

Kolego rownierz mam fendt 312 i wieksze 820 724 troszke MF rowniez i wiem ze innych marek traktorow juz mnie nieinteresuja bo jak sie samemu uzytkuje to fendt jest najlepszy . Pracownikowi bym niekupil bo za drogie dla siebie zadnego innego.Wiedz warto doplacic i sie cieszyc podczas kazdej roboty

Edytowano przez kgbck

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

kgbck    6

Ja też mam 724 vario. Chcę jeszcze w tym roku zakupić 939 vario. W przyszłości chcę posiadać same fendty. Są drogie ale wiem że warto dołożyć. Są to bardzo oszczędne ciągniki i mi jeszcze się żaden nie popsuł. 312 kosztowała 360tys. ale było to w 2009 roku więc cena mogła się zmienić. @andrzej2257 ile dałeś za 412? Ja myślałem o niej ale zdecydowałem że na taką moc wolę prostszy ciągnik.

Witam to ile dales za 724 i kiedy go kupiles bo ja kupilem jako 1 z 5 ktore przyszly na polske i jakie masz rozmiary opon bo wlasnie ktos byl u mnie od korbankow i mierzyl czy wejda 710na 42cale komus do 724 a ja ma 724 na 38cali i juz zostaje malo miejsca pomiedzy kolem i blotnikiem

andrzej2257    108

a wiesz ja kupiłem w atrakcyjnej cenie 67 850 ojro :) dobrze, że tak wyszło bo bym pewnie kupił NH :wacko: no ale jest Fendt :) też bym kupywał tylko i wyłącznie Fendta ale dzisiejsze ceny to koszmar. co możesz powiedzieć o 724 vario, ile dałeś? bo nic nie wiadomo czy za pare lat kupi jakiś 160 km bo pola przybywa a szkoda męczyć 412 vario. i mój trochę stał 2 lata kupiony gdzieś na wiosne 2010.

kgbck    6

Mocny nastepca 820 lepszy komfort rewelacyjna kabina a reszte jak w 820 troszke grubsze silowniki amortyzacji i drazkow skretnych zwojnice z przpdu z 900 ciut wiekszy udzwig na podnosniku itp .cena 540 polskich teraz podobno sa duzo drozsze ale ja kupowalem 1 wypust 2 lata temu .Apetyt rosnie w miare jedzenia jak finanse i zdrowie pomorze morze w przyszlosci zagosci 900 ale jak narazie sprzetu jest az nadto a ten traktor polecam chodz wiem ze za ta cene mozna kupic innych marek mocniejszych traktorow

Edytowano przez kgbck

andrzej2257    108

lub JD i np. porządny uprawowo - siewny amazone :) w Fendt-dzie płaci się za wysoką jakość która na pewno nas nie zawiedzie .

rmiecz wstaw jakieś foty z 700 vario.

Edytowano przez andrzej2257

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

kgbck    6

lub JD i np. porządny uprawowo - siewny amazone :) w Fendt-dzie płaci się za wysoką jakość która na pewno nas nie zawiedzie .

rmiecz wstaw jakieś foty z 700 vario.

Nie tak dokonca bo jak dzwonilem w tym czasie do JD i pytalem o 6230 r 10 koni slabszy od fendt ze skrzynia bezstopniowa i z najmocniejszym mostem zwojnicami itp bo maja chyba 4 do wyboru z amortyzacjami kabiny duzymi podwojnymi lustrami i szerszymi kolami 710 jak w fendt tak jak w fendt itp to wyszlo 530 wiec tylko 10000taniej mimo ze mieli od ero minus 20 groszy dopiero zaoszczedzil bym jak bym wziol standard bez wzmacnianego mostu i takich tam to wyszedl 440 tysiecy wiedz troszke smieszne wziac slabszy most i zwojnice a zeby sie roskraczyl>? ja tak nieumiem zaosczedzic na takich rzeczach wiedz niby tanszy ale niejest tanszy . Fendt drozszy tylko dlatego ze niemozesz wziac go na tanszych podzespolach . Przynajmniej tak przebiegala moja rozmowa telefoniczna z panami od JD moze bym utargowal jak bym sie zdecydowal ale codow bym niewidzial przy fuull wyposazeniu JD .

Edytowano przez kgbck

kgbck    6

Jak wstawic foty z kompa ? mam 724 i 820 na jednej fotce wcisniete do

garazu na styk:

znalazlem niezbyt atrakcyjne zdiecie ale fotogtaf zemnie zaden

Edytowano przez kgbck

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

kgbck    6

ja mam maly terminal niemam czegos takiego jak vario guide . jak masz rozwiazana kabine moja niema prawych dzwi i zadnych wzmocnien jedna wielka szyba zrob zdiecie swojej kabiny i tego terminala 10,4 ja mam podstawoy ale niewiem ile ma cali wiem ze kamery niema wmontowanej czyli jest ten prostszy

hubertuss    492

Andrzej2257 weź się zastanów co ty wypisujesz. W jednym poście na górze strony piszesz, że nie polecasz fendta, dwa posty niżej, że go polecasz i cie zaskakuje.

andrzej2257    108

Gdzie tak pisałem ? bo jakoś nie widzę pisałem, że dzisiaj bym nie kupił bo jest za drogi.

a ile ten auto powr w JD kosztuje ? (6R)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Verdi10
      Witam, poszukuję instrukcji napraw do Fendt 611 LSA z roku 89, mogę się wymienić za instrukcję napraw do Fendta 310 i 311 LSA w języku Niemieckim i Angielskim, posiadam również instrukcję obsługi do Fendt 611-615 LSA i 310-311 LSA w języku szwedzkim, jeśli by ktoś chciał to chętnie się wymienię za instrukcję napraw do 611.

• Przez komichal
      Dzień dobry zastanawiam się nad zakupem fenda 309/308 lsa prosze o opinie na jego temat ile pali czy sie psuje dostępność części i jaki ma sprzęgło

Prosze o pomoc
    • Przez kosti68
      Posiadam profesjonalne , warsztatowe materialy napraw do ciagnikow firmy Fendt....moge powiedziec z praktyki a siedze w tych ciagnikach juz 13 lat ze bez tych materialow porzadna naprawa jest praktycznie niemozliwa. Posiadam rowniez instrukcje w jezyku polskim ( Fendt 700, 800, 900.....nawet do najnowszego Fendt 936) . W razie zainteresowania prosze o kontakt.
    • Przez mav
      Chciałbym żeby te wszystkie osoby które uważają że: "Fendt to najlepszy ciągnik pod każdym względem" podały logiczne i poparte czymś argumenty tego stwierdzenia :rolleyes:

Może w końcu sie wypowiedzą ci co piszą tekst w stylu: Fendt bo Fendt lub podobnych obszernościach wypowiedzi hehe

Jest tu sporo miejsca na dokładne zgłębienie tematu
    • Przez Fendt309lssa
      Witam. Wie ktoś jak ustawić wieksza dawkę pali w pon pie wtryskowej bosch w fendt 309 lsą 1986r.?