Polecane posty

Ja uważam że Fendt jest dobry i mocny ale nie aż tak.Porównywać Fendta 100 konnego i 16-nastkę? :rolleyes: :) nie no fendzik może konkurować z 1014 a nie z 1614. Podczep do fendta 5 obrotową a do ursusa 155 km i zobaczysz różnicę.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Porównujecie uciąg 4,5 tonowego z ciągnika z 6 tonowym? I wychodzi że ten cięższy jest słabszy, nawet ogumienie temu mniejszemu nie wystarczy.

 

Ja widzę swojego Jelonka -ma uciąg jak 120 konny Ursus, ale do 155 konnego Ursusa nie zamierzam się podstawiać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Hej Jaro:) podkreśliłem ,że nie musisz wierzyć w to...3m aktywny agregat uprawowo-siewny firmy Amazone ciągnie ten Fendt a wczwsniej 1614 z problemami ,poniewaz są u nas ciężkie gleby

to podczep 6 skib phx do tego fendta

1614 chodzą z tymi pługami

ciekawe co z tego będzie


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dzięki Jaro faktycznie 1,36 ale te 117KW pomnożone przez 1.36 dają 159 KM a nie 155 heheh :rolleyes:

i nadal jestes w bledzie bo dla silnikow spalinowych przyjmuje sie 1.35, ale to szczegol i nie bede dalej w to wnikal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Hejka Rozgorzała dyskusja widze bardzo na temat tej 309 i 1614 ale to chyba dobrze bo wymieniamy między sobą spostrzeżenia dotyczące tych traktorów . Osobiście nie jezdzilem nigdy 309 i nie wiiem jaki to ma "power" ale tylko widziałem co mu podczepia mój znajomy.... Pozdro :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

do tematu głównego:

z tego co sie oriętuję 100KM fendt aktualnie w ofercie to 310 vario

jesli chodzi o vario to polecam tą skrzynie ,ciągnik z nią prowadzi sie z ogromną łatwoscią i przyjemnoscią

nie wiem jak wpływa na wykorzystanie mocy ,ale na pewno nad tym głowiły sie już tęższe umysły od większosci z nas

,wiec nie ma co sie o to martwic jak unia daje to trzeba brac!! :rolleyes: (żeby to tylko było takie łatwe jak prowadzenie Fandt'a vario) :)

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

309-1614 to kiepskie porównanie, nie ten przedział mocy, porównajcie fenda 515 i ursusa 16x4, to mniej więcej ten sam przedział mocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Powiem że miałem wcześniej 12045 teraz zmieniłem na 312 i jak podczepiłem ten sam pług to różnica spora... wcześniej zetorem na 2 szosowej pod taką góreczke ciągnik miał ciężko a fendtem wbiłem pług na maxa w ziemie ( miałem porównanie bo miałem połowe pola zaorane zetorem a teraz pojechałem po prostu po tej samej bruździe) i na 2 zającu na 3 półbiegu to bodajże 13 km/h na maxa wtedy jest prawie i szedł jak głupi!!!zero porównania a niby te same moce... Na początku nie chciał nawet z tym pługiem ruszyć myślałem że sprzęgło turbomatik do śmietnika sie nadaje a potem wpadłem na to żeby przód włączyć a wtedy jak pociągnął to myślałem ze mocowania wyrwe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

1614 ma 114KW, a nie 117.

każdy ciągnik przekazuje na koła około 81-83% mocy silnika i o dziwo przekładnie bezstopniowe(np. vario, AP) nie ustępują wcale pod tym względem przekładnią konwencjonalnym.

Ursus może gorzej wypadać nie dla tego, że brakuje mu mocy tylko dlatego, że przekładnia ma za mało biegów i ciężko jest dopasować bieg do warunków

Z Fendtów 100km to 311Vario albo 411Vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
309-1614 to kiepskie porównanie, nie ten przedział mocy, porównajcie fenda 515 i ursusa 16x4, to mniej więcej ten sam przedział mocy :rolleyes:

 

Moim zdaniem 515 można porównać z 1934 :) a 16x4 z 512...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1OSTRY1    0

Witam! mam pytanie a mianowicie chciałbym kupić fendta 716 vario ale używanego.

Co o tym sadzicie bo z tego co słyszałem to ciągnik fajny tylko ze w używanych może siadać skrzynia i jeżeli sie rozsypie to trzeba ja wymienić na nowa czy to prawda??

 

Jaki ciągnik o podobnej mocy mogli byście mi jeszcze polecić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nowego 312 vario i spokojnie można go porównać do 1614. Siła uciągu 312 (z obciążnikiem 900kg na przednim tuzie) wydaje mi się nieco większa od 1614. Moc 312 jest nieco mniejsza od 1614, ale jest w pewien sposób rekompensowana skrzynią vario i zarządzaniem TMS. Suma sumarum: wydajność pracy 312 w polu jest o jakieś 10-15% większa od 1614. Tyle moich własnych spostrzeżeń.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pozwolisz że Ci nie uwierzę-wg.DLG róznica w uciągu to ok.20 kW -a to naprawdę sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro wazne sa odczucia subiektywne :D wazne ze sie podoba :lol:

podoba tez mi sie stosunek masy do mocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ciekawe linki. Zgadzam się moc silnika w 1614 jest zdecydowanie większa, lecz praktyczne wykorzystanie tej mocy w warunkach polowych niestety wygląda już nieco gorzej - brak doboru odpowiedniego przełożenia do zmiennych warunków w czasie pracy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tym stwierdzeniem z kolei zgadzam się w całej rozciągłości-wiem co oznacza tylko parę biegów w polu-tak że serdecznie współczuję posiadaczom np.postlicencyjnych Ursusów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co nie zmienia faktu ze fendt zaczepiony do przyczepy o masie 20 t, na polu, pogrzebie troche kolami i nie ruszy, a ursus pojedzie - taka sytuacja jest prawdopodobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to ciężko porównać 2 ciągniki różnych klas. 312 to z założenia mocny ciągnik pomocniczy, stworzony z myślą o kosiarce czy prasie a nie ciężkich pracach polowych. Same gabaryty nie dają mu takich możliwości jakie ma 16. Jeśli już koniecznie porównywać Ursusa z Fendtem to chyba z serią 500 albo 700, wtedy takie porównanie ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale tylko na razie-od następnego roku Fendt zaleca stosowanie jedynie kompatybilnych przyczep-każda przyczepa będzie miała nadany unikalny numer identyfikacyjny (mikrochip wszczepiony w dyszel)-dana przyczepa której dany Fendt nie będzie mógł ruszyć z miejsca zostanie zapamiętana przez ten mikroukład a przy następnym podczepieniu prześle sygnał do ECU ciągnika -a ten już będzie wiedział co zrobić z krnąbrnym bydlęciem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

fendt o mocy 100km to jest model 311, a musisz mieć na niego duuuużo kasy mnie fendt serii 200 s 90 konny miał kosztować 49 000 euro+22% vatu co na dzień dzisiejszy wychodzi 216 000zł wejdz na strone państwa korbanków tam masz wszystko o fendt . kedyś czytałem że fendt to mercedes wśród ciągników

Edytowano przez brzozak2
jak mozna napisac dzię zamiast dzień, chlopie w kurniku sie ksztalciles?? zainstaluj sobie firefoxa - to nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ale ża jak ? :lol: I z czym mam skonsumować tego posta kolego @fendt930.

 

Bo tak za bardzo nie wiem o co Ci c'mon ?

 

A jak dla mnie merc to się mocno zdewalułował :D .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Postaram się przetłumaczyć:

-kolega nie kupił Fendta

-Fendt ten miał kosztować 49 tys Euro+VAT

-strona Korbanków to oficjalna strona Fendta :lol:

-kolega Fendt 930 umie czytać (czytał o Fendtcie-Mercedesie)

-pisać to już raczej niekoniecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj