Polecane posty

jaro    166

Pisałem o tym że do porównania wziąłeś dwie różne serie-do serii 400 trzeba porównywać serię 6030 z AP.

Ciekawe co pisałbyś gdybyś wziął na odwrót-300 (jeszcze Ci ) i 6030 AP :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaro i tak masa wlasna w 400 jest wieksza niz w serii 6030, a co za tym idzie uciag


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArrasQ    0

Statek, z tego co widzę w opisie pod postem masz tego samego Fendt'a i wydaje mi się ze potwierdzisz zalety te które wymienię.

Oszczędność paliwa przy pracach "przynieś, wynieś" głównie dzięki TMS

Zwarty i bardzo zwrotny.

 

Seria 300 sprawdzi się w średniej wielkości gospodarstwach i hodowli bo jest niższy, krótszy i moim zdaniem idealny do ładowacza czołowego. Większy komfort da chyba tylko praca ładowarką. Do prac polowych typu gruber 3m jest nieco za lekki za to 400 już bez problemu ciągnie 3m grubera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wedle testów ciągniki te mają bardzo podobny ciężar więc polemizowałbym z tym uciągiem...

Co do TMS i tym podobnych-czy zdrowy rozsądek nie potrafi zastąpić tych wszystkich wymyślnych systemów (chodzi mi o zużycie paliwa) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moze i zdrowy rozsadek zastapiłby ten system lecz kto poza uzytkownikami slawnych mtz(ma swietny silnik) wykonywałby orke przy 1400 obrotach na minute gdy obciazenie wynosi 85%? a przekladnia vario dobierze zadana predkosc A dzieki temu systemowi cos takiego jest mozliwe znajomy ma 413 i nie moze sobie wychwalic uzytkuje go ponad 2 lata na okolo 200 ha wiec wie co mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja potrafię każdą maszyną zejść ze zużyciem paliwa spokojnie poniżej danych fabrycznych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Wiec jest nas przynajmniej dwóch hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArrasQ    0

troche roznicy ciezaru i rozstaw osi sprawia ze jednak 400 wypada zauwazalnie lepiej. swoim fendtem zrobilem 1500h przez 3 lata i jak przesiadam sie do innych ciagnikow wiem że takie rzeczy sie czuje czy ma cięzko, czy obroty silnika są ok, czy moze zmienić przełożenie ale... w vario dzięki tym wszystkim, nazwijmy to gadżetom, to było 1500h odpoczynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam, nie chciałbym zakładać nowego tematu więc zapytam tu. Mam 716 i chciałbym dobić klimatyzację, jednak nie wiem gdzie można się podłączyć, dlatego proszę o wskazanie miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chciałbym ją nabić i sprawdzić szczelność przed żniwami, dlatego proszę o wskazanie miejsca w którym się dobija klimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Aaa to to można w chyba kazdym warsztacie samochodowym zreszta popytaj sie po warsztatach izobacz gdzie czyszcza klime najblizej cb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

gdy pojedziesz to raczej Ci serwis znajdzie miejsce do nabicia


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

W 716 z lewej strony silnika masz sprężarkę od klimy. Łatwo ją poznasz bo jest napędzana oddzielnym paskiem. Od sprężarki odchodzą dwie rurki, na każdej masz nakręcony 1 czarny korek. Pod korkami znajdują się złącza do nabijania klimy.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Wiecie ile teraz kosztuje 412vario ponad 90 000 euro netto :blink: dlaczego? Mówie prawdę pytałem się wczoraj korbanków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Instrukcji do Fend'ta serii 500 nie było w polskiej wersji językowej ja sam mam Fend'ta 510 i mam francuską instrukcje oraz korzystam z instrukcji od Fend'ta Favorit'a 816-824 obsługa kabiny oraz kody błędów pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Jest problem z komunikacja elektroniki Fendta(głowny sterownik) z elektroniką skrzyni ZF(sterownik skrzyni)- brak działania pólbiegów, dalsza jazda mozliwa na głównych biegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

ale polbiegi dzialaja bez zarzutu. sialem dzis caly dzien pszenice i wszystko jest ok. a gdzie ten sterownik sie znajduje? ja to myslalem ze ze to jest chamulec reczny bo raz ujechalem kilka cm na recznym i mi piklo i trujkat mrugal i myslalem ze przez to ten blad. az mnie zadziwiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Sterownik jest pod osłona na lewym błotniku, jest tez tam sterownik EHR, oj chłopie Ty to dopiero ten traktor poznasz jaki jest skomplikowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj