Polecane posty

brzozak2    241

nawet stawiajac na tym samym polu nie uzyskasz tych samych warunkow!!! wiec do porownan praktycznie jestesmy skazani na badania laboratoryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przeanalizuj rozstaw osi, naciski na osie, srodek ciezkosci to wtedy wyjdzie do jakich prac jest lepszy fendt, a do jakich ciagniki innej marki (ale nie podpowiadam ktore) ;)

slepe stanie za znaczkiem to ograniczenie, zważ na to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Wiem na czym sie opiera moja poparcie dla tej Marki??

Na opini innych użytkowników wszystkich innych marek;p pogadaj z ludzmi zobacz jak sie sprzet pracuje i zobaczysz ze podzielisz moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

taaa iscie techniczne i fachowe argumenty, wiesz co mi sie nie chce na takim poziomie rozmawiac, wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

a czy muszą być techniczne?? może poprostu nie chcesz mi przyznać racji bo jesteś zapatrzony jak ja w inna marke i dlatego czy moze poprostu nieumiesz mi przyznac racji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zgadza sie nie potrafie Ci przyznac racji, bo w mojej opini jej nie masz. fendty ogolnie sa dobrymi ciagnikami, ale nie najlepszymi bo takich po prostu nie ma. kazdy musi sam ocenic parametry na jakich najbardziej mu zalezy. jak twierdzisz ze fendty sa po prostu najlepsze to jestes ograniczony i tyle. spojrz w moja galerie i ocen czy jestem fanem jednej marki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i brzozak po co się wychylasz-zaraz kolega Ci odpisze że Fendta nie masz i dlatego zazdrościsz ;).Zresztą ogół rolników i tak moim zdaniem ma nikłe pojęcie o technice w ciągnikach i maszynach rolniczych-no może ci z AF się wyłamują :P-ile ja głupot się nasłucham o ciągnikach-teksty typu "80KM+turbo"(przy pytaniu o moc ciągnika) są na porządku dziennym,EHR-a co to takiego ?-ale mój mało pali etc etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"80KM+turbo" a jak wiadomo turbo ZAWSZE zwiększa moc o 25 % ;) Człowiek uczy sie całe życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U nas KAŻDE turbo zwiększa moc o 10 KM ;) a zbiornik paliwa ZAWSZE wystarcza na 10 h ciężkiej pracy i nieważne czy jest to dajmy na to Zetor 8641 ze 180 l zbiornikiem czy też Ursus 5714 ze zbiornikiem 80 l :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

brzozak czy ja powiedziałem ze są bez awaryjne czy ze sa najlepsze idealne i wgl?? nie... ale poprostu twierdze ze są najmniej awaryjne najbardziej oszczedne (chodz nie bede ukrywac nowe John Deere z automatyczna przekładnia jakąs tam nie pamietam prawie im dorównuja) a to ze ty masz jakies tam opinie czy cos to twoja sprawa ja poprostu bronie swojego bo uzywam tego sprzetu i tyle:) i moge go oceniac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli twierdzisz że jest najmniej awaryjny i najbardziej oszczędny a swoje twierdzenie motywujesz tym iż tak jest bo go masz ;) to ja w tym momencie zaczynam twierdzić że mój Zetor 7211 jest najmniej awaryjny bo przez ponad 20 lat wydałem na naprawy ok.3000 zł (musiałbyś wtedy w tym Fendtcie wydać ok 800 Euro) i najbardziej oszczędny bo-mój ulubiony link :P-http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-5340.pdf.

Gdyby Fendty były naj,naj,naj to tylko one pracowałyby na wszystkich polach świata-zaraz zapewne wspomnisz że nie jest tak bo są i najdroższe-to ja wtedy zauważę że i ciągniki innych firm są (tak samo wyposażone i w tej samej klasie mocy) tak samo drogie-a jest ich zdecydowanie więcej :).Dlaczego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Nie tylko ja twierdze ze sa najmniej awaryjne:) znam osoboscie bardzo duzo rolników pochlebnie wypowiadających sie na ten temat w taki sam sposób poza tym nie twierdze ze np Zetory sa awwaryjne wiadomo ze fendt tez sie trafi awaryjny a inny zetor czyn tez inna marka w porównanniu z nim bedzie bez awaryjna wszytsko ok:) Z tego co mi wiadomo poprostu jakosc i dokładnosc wykonania fendta powoduje to ze sa drogie i tak wykonane ze rzadziej sie psuja niz inne marki i dlatego tez sa droższe.

Fendtów jest mniej na polach niż innych marek z racji tego że moze ludzie nie sa zbytnio przekonani co do tej marki i elektorniki w jaką są wyposazone poza tym bardzo wiele zalezy tez od dealera konkretnej marki i np warunków kredytowania ciągnika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobrze to moze z drugiej strony, czy uwazasz ze fendt moze byc gorszy w jakims stopniu, badz pod jakims wzgledem od jakiekolwiek innej marki (porownujac oczywiscie porownywalne serie, odpowiadajace im lata produkcji, itp.)??? czy nie masz zadnej wiedzy o innych ciagnikach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

z tego co wiem z John Deerach jest fajny system i prostszy jak w fendtcie do zarzadzania na uwrociach Valtra takze jest dobrze wykonanym ciagnikiem i tansza alternatywa niz fend a jakos porównywalna Mc Cormic hmmm o tej marce wiem niewiele.. Case paliwożerny i kiepska siec dealerska w moim regionie wiec tez niemam jakis niesamowitych infromacji o tej marce Lamborghini Same niemam zbyt dobrej opinii i tych 2 markach Deutz Fahr dobry i prosty w obłudze Masseye z tego co wiem z nowej najwiekszej serii wprowadzili jakis tam system TV co uprzyjemnia prace;D New Holland ma fajny patetnt power boost chyba sie nazywa Stayer nic kompletnie mi nie wiadomo tak samo jak o Kubocie Ursus hmm nie bede sie wypowiadał odkad skonczyłem orzygode na 1634 z ta marka tak sie nia wgl nie interesuje cos jeszcze? aaaa Claas.. claas hmm za wiele nie wiem choc dealer chce mi usilnie ostatnio wcisnać jakis tam model:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czyli na razie tylko jeden atut dla jd - hms prostszy w obsludze.

moje pytanie nie dotyczylo przypasowania opinii do kazdej z marek (dosyc fachowych swoja droga ;) ), tylko wskazania na aspekty w ktorych fendt moze byc ciut gorszy od innych traktorow.

niektórzy uzytkownicy traktuja to forum w miare powaznie, wiec nie rob z niego przedszkola, bo takie opinie to ja glosilem mniej wiecej w tym okresie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

czyli z kolegą nie podyskutujesz

i tak wie swoje(znaczy ma swój świat i swego bohatera=>FENDT-a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no coz, niestety...

ja mu zycze na przyszlosc wiecej otwartości i chyba to by bylo na tyle w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

E... tam.. @brzozak2 nie masz Fendta i koledze zazdrościsz ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

tak koledzy wybaczcie ze nie jestem tak wszech wiedzący i wspaniały jak wy szkoda fajnie by bylo myslalem ze dowiem sie cos dzieki Agrofoto.pl ale widze ze niestety zostaje na poczatku zbluzgany:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może nie na temat, ale zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Jeśli na forum pojawi się ktoś kto twierdzi, że Fendt jest najlepszą marką to od razu wszyscy domagają się wyjaśnień, argumentów itd. Jeśli ktoś powie, że najlepszy jest JD to odbija się to zdecydowanie mniejszym echem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
tak koledzy wybaczcie ze nie jestem tak wszech wiedzący i wspaniały jak wy szkoda fajnie by bylo myslalem ze dowiem sie cos dzieki Agrofoto.pl ale widze ze niestety zostaje na poczatku zbluzgany:(

wybacz, ze nie mamy ochoty sluchac bajek bez podania konkretow...

jakbys sie chcial czegos dowiedziec to pisalismy (nawet ja :P ) w czym fendt jest bezwzglednie najlepszy, a w czym troche gorszy wystarczy poczytac i uzywajac mozgu przeanalizowac podane informacje, bez emocji, praw posiadania, doswiadczenia itp. :)

@Mariusz_x taki urok fendtow ;) czy tez twierdzisz, ze to wynika z zawisci?? jest taka prawidlowosc, ze jak ktos wpada na forum jak "ura bura wódz podwóra" to mnie sie otwiera taka klepka, aby podpytac czy delikwent jest taki pewny siebie bo rzeczywiscie wie duzo na temat traktorow, fendtow i innych, roznych maszyn, czy prawo posiadania decyduje o wszystkim.

 

pamietam jak w zimie pojechalem na wycieczke z korbankami i mieszkalem w pokoju z jednym sympatycznym gosciem, mowi ze prowadzi gospodarstwo hodowlane z rodzicami, no i zaczelismy cos rozmawiac o sprzetach. okazalo sie ze juz pare lat uzytkuja ladowarke teleskopowa manitou, wiec zapytalem sie o opinie - uslyszalem: "jest najlepsza", po tym tekscie juz wiecej nie rozmawialismy na temat maszyn rolniczych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

staram sie czytac i dowiedzeci bronie tego co wiem ale jak narazie nic sie nie dowiaduje od kolegów tylko mi sie dostaje... myslalem ze smai mi pokaza ze fandt jest gorysz i popra swoimi argumentami skoro ja nie potrafie i obronia swojego zdania

Brzozak2 widze ze juz zrobiłes swoje moze i jestm nowy ita itp ale bronie swojego jakiegos zdania i tyle...i wybacz ale nie napisąłem ze skoro go posiadam to cała reszta jest do bani nieprawda... szkoda ze odebrałes to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj