Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

po prostu nie wyrabiam z tym kolesiem, pisze z bledami, z literowkami, nie w temacie, zdania formułuje nieciekawie, zaklada bezsensowne tematy i ma 26 lat co najwazniejsze!!

mam nadzieje, ze szybko cos przeskrobie, dostanie 30%, wiec mozna wlepiac pierwszego bana, pozniej jeszcze cosik i ban forever :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tu zachwalać marki fendt i pisać jakieś herezje:). Z całym szacunkiem do forum mogę powiedzieć, iż w warunkach polowych obserwuje większy uciąg 312 niż 1614.

312:

-obciążnik na przednim tuzie 900 kg,

-ogumienie: tył 540/65 R38, przód 480/65 R24 Michelin Multibib

 

1614:

-standardowe obciązenie

-ogumienei: tył 18.4 R38, przód 14.9 R24 Barum

 

Być może to też zasługa ogumienia.. Z ciekawości zważe jeszcze oba ciągniki na dokladnej wadze i napisze jak to wygląda:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A ja trochę namieszam z tym super sprzętem :lol:

Ale najpierw pytanie czy Fendt Vario chodzi w automacie z silnikiem (sam zmienia biegi w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia obciążenia) i czy można

przełączyć tą funkcje na sterowanie ręczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to wlasnie jest system TMS, a czy mozna go przelaczyc na sterowanie reczne to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No to powiem tak .Sąsiad kolega w tym roku pierwszy sezon jesienny obrabiał Fendt'em 716 i z tego co mówił a i z mojej własnej obserwacji stwierdzam

-Ciągnik żadna rewelacja pod względem uciągu .

Ciągnik orał pługiem George Besson 5x 40 oraz ciągał atlasa 4,5 m .W pługu orał z prędkością 7 km/h a w agregacie pierwszy raz w oranym 6,5 -7km/h a dopiero druga poprawka na polu z prędkością 12 km/m .Według mnie jak na ciągnik 165 km + jakaś tam nadwyżka to troszkę słabiutko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@vril a na jakiej ziemi??

bo w orce to ma kluczowe znaczenie :lol:

natomiast nie wiem dlaczego z agregatem tak zdychal, ja ciagam MF atlasa 6m i fakt 12 km/h nie osiagam, ale te 10-11 daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Nie chciałbym tu zachwalać marki fendt i pisać jakieś herezje:). Z całym szacunkiem do forum mogę powiedzieć, iż w warunkach polowych obserwuje większy uciąg 312 niż 1614.

312:

-obciążnik na przednim tuzie 900 kg,

-ogumienie: tył 540/65 R38, przód 480/65 R24 Michelin Multibib

 

1614:

-standardowe obciązenie

-ogumienei: tył 18.4 R38, przód 14.9 R24 Barum

 

Być może to też zasługa ogumienia.. Z ciekawości zważe jeszcze oba ciągniki na dokladnej wadze i napisze jak to wygląda:)

Pozdrawiam

 

No ale gdyby taka 16 miała ogumienie tył 600/65R38, przód 480/65R24 Michelin Multibib :lol: w pełni sprawną skrzynię 16/8 ( a nie często spotykaną 6/3 :D ) oraz rozsądnego operatora to Fendt 312 V by mu nie podskoczył :D

 

Sam jestem w stanie osiągnąć większą wydajność prac polowych w sprzyjających warunkach Ursusem 1134 w stosunku do takiej 16 ze skrzynią 6/3 (bez wzmacniacza momentu) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

@brzozak2 - Ziemia akurat nie ma tu znaczenia bo ja z tym sąsiadem mamy podobne warunki .Tylko na prawdę nie wiem o co chodzi z tymi cienkimi

prędkościami .Ja swoim JD 6820(135 koni) +ibis ustawiony na 2 m orze z prędkością średnio 8,8 km-10,5 km /ha a on tym swoim GB 5 skib któremu serwisanci ustawili 5x40 czyli 2m jedzie 7 km/h i kolega mówi że więcej nie może.

Druga sprawa to ten Atlas .Ty jedziesz 10-11 km/h 6m a on pierwszy raz w orane jedzie 7 km/h i Atlas 4,5 m :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ja nie wjezdzam agregatem w orane, bo to nie ma w moim przypadku najmniejszego sensu.

jest jedno wyjscie zaczepic twoj ciagnik do tego agregatu i zobaczycie czy cos rzeczywiscie jest nie tak, czy akurat ten agregat i ten plug wymagaja tak duzo sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No tak ale mój ma 20 koni mniej no i przecież to FENDT :lol: .Ok przyjmijmy że w tym Atlasie 4,5 m ma co robić ale w pługu to niech idzie i te 7 km/h ale

nie 5x40 tylko 5 x 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny28    12

Ciągniki fendta są bardzo dobre ale moim zdaniem są to ciągniki przereklamowane!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@LowRider zgadzam sie z tobą. Podsumowując: 1614 ma totalnie kiepską skrzynie co w znacznym stopniu ogranicza jego możliwości. Niestety konstruktorzy przez tyle lat nic nie zdołali ulepszyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Hmm nie chce mówic, że Fendt wszystko potrafi heh, ale moja 312 Vario wciąga każde 1614 i to nie ma bata. Tu mi nie chodzi o to, że to dlatego bo Fendt bo podejrzewam, że takim JD 6330 Premium z 1614 też wielkich problemów miał nie będzie.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Co do tego że ciągnik ma ciężko w takim agregacie uprawowym., to ja bym proponował wstawić ciągnik na wagę, ja mam ten sam problem z moim fendtem. Zapinam go do agregatu 3,6m, na lżejszej ziemi to ma co robić, U-1014 na bliźniakach leci z tym agregatem jak szpula. Zważyłem bestie i waga mnie zaskoczyła, okazało się że wszystkie koła są zalane cieczą. Maszyna tonie w ziemi i dlatego ma ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Dzięki brzozak za odpowiedź ale prawdę mówiąc chciałem iść na łatwiznę i liczyłem na to że ktoś napisze ile mu wchodzi w w dane opony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kurczę a może by tak rtęcią zalać tylnie a helem napompować przednie :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do opony 20.8 R38 wchodzi 530 litrów, 18.4 R38 -390 l. Dla opon przybliżoną objętość można obliczyć ze wzoru na objętość torusa. Dla niskoprofilowych lepszy będzie wzór podany przez Brzozaka, ale w końcu to nie apteka i 5 kg nie robi różnicy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt 413 TUZ WOM miękka oś 86 tys Euro netto ( gdzie tu sens i logika hehe) popokazowy 412 100mtg w takim samym wyposażeniu 77 tys Euro netto. Fendt to już nie Mercedes to normalnie maybach przynajmniej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

za ta kwotę to masz Axiona 810!!!!! ładną marże naliczją KORBANKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizmo    0

Wystarczy ci 80km do prasy do wszystkiego :) z wszystkim da rade. poleca fendta 305lsa turbomatik :) . sam takiego posiadam i jestem zadowolony :) .

 

p.s.Tylko ciężko go znależ gdzie kolwiek kto by go sprzedał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Panowie jestem nowy ale chciałbym coś podpowiedziec wam:)

miałem 1634 i wg danych technicznych firmy Ursus ma on 155KM tak? tylko jest w tym jeden haksior..

Obecnie jestem posidaczem favorita 824 ale mniejsza o to przed kupnem fendta rozmawiałem z przedstawicielami Fendta od Korbankow i serwisantami od nich sie dowiedziałem ze sprawdzaili 1634 na hamowni i tak naprawde moc jaka ten ciagnik ma na "kole" wynosi 134 KM... pozatym co wy porównujecie Ursusa z Fendtem??? bezsensu to tak jak porównac BMW i fiata ;) Panowie bądżcie poważni Ursus nie dorówna takiej potedze jaka jest Fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj