Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Pewnie Netto. Za 210 320 tys netto to masakra. Ja liczyłem że za 208 wiecej niż 260 tys netto nie będą chcieli.

Za 320 tys. to dwa DF Agroplusy na "wypasie" można mieć. Choć z drugiej strony jak Unia w przyszłości dopomoże to już trochę lepiej to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Brutto. teraz euro tańsze jak wtedy to może trochę mniej ale nie sądzę żeby kosztował mniej jak 300 tys. jak już pisałem seria 300 jest tańsza i więcej osób ją kupuje.

To jakie masz traktory na ile hektarow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Coś mi mówili nie tak dawno że 207 coś około 200netto. Ale teraz to nie wiem jak jest, trzeba się będzie wybrać do korbanka. Jak 207 z 309 będą mieć cenny podobno to wiadomo że 309 wezmę. rmiecz8 to porządnie się z Korbankami związałeś. To ile mtg 210? Daj zdjęcia, znając życie to pewnie jesteś zadowolony, ale może żałujesz się 310 nie kupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

to wymien swoje traktory ja tez wsio od korbankow MF 5465 MF 7475 MF 6495 fendt 312 fendt 820 fendt 724 wlasnie sprzedalem niedawno 5465 w idealnym stanie bo tylko opryskiwacz ciagal:) narazie niemam z tym sprzetem problemu . I gdyby niepotrzeba presowania slomy to by mi 3 wystarczyly a tak sa dwa do pres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

A ile ty masz ha? Z którego roku jest 820? To jest vario?

No vario tms z roku 2007 moj najstarszy traktor ale nawet niesprzedam go za 10 lat:) bo jest rewelacja na pograniczu najnowszysch technologi i starej wytrzymalosci:) hektarow tylko 300 ale dlatego ze umnie niema kierowcow tylko tacy z doskoku do zaladunku slomy i drugiej presy reszte robot robie sam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Zajmujesz się tylko uprawą rośliną? Ja hoduje bydło mleczne to muszę mieć duże traktory m.in. do produkcji pasz i wywozu gnojówki mimo małej ilości ziemi. Nie chciałeś serii 800 przy zakupie 724?

Tak sie zlozylo ze padlo na 724 800 nowa bylo duzo drozsza itp jakos tak padlo ale niezaluje. tylko rosliny tyle mniej roboty :) przenica rzepak i sloma to wszystko czym sie zajmuje. Ludzi niepotrzebuje bo z nimi tylko zamieszanie i awaria za awaria bo ja niewiedzialem takie to tlumaczenie

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

To tak może nie na temat, ale spytam, ile trzeba takiemu pracownikowi co zrobi coś w gospodarstwie i w miarę ogarnia ciągnik i maszyny. Ile na godzinę zapłacić? Co do pracowników, to trzeba pilnować ich, czasem ścignąć, wiadomo okrzanić, nauczyć. Mam takiego jednego pracownika co lepiej ogarnia maszyny typu pługi, agregaty ode mnie i od ojca. Tacy pracownicy są cennieni bo wyjedzie i po orze pola dobrze. Wiadomo zasiąść do takiego drogiego Fendta to trochę głowy trzeba mieć i duże odpowiedzialności. Znam takie gospodarstwo 500ha i mają 6 Case i wszystkie porozj**.... przez pracowników.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Ja sam to bym zginął na tej gospodarce. U mnie robi teraz 5 pracowników, ale są to porządni ludzie do których mam zaufanie i wiem że niczego nie spieprzą. Wynagradzam im to sporą pensją. Ja o serii 800 nie myślałem bo na początku miałem brać 200 kM- 720 vario, ale ten dużo nie był droższy a zawsze 40 kM w zapasie, więc wziąłem 724. Seria 800 jest dużo większa gabarytowo, a mi aż taki nie był potrzebny. Teraz będzie 939 ale muszę kupić do niego większe maszyny bo przyczepa samozbierająca i wóz asenizacyjny to trochę mało.

No wlasnie branie traktora ponad zapotrzebowanie wiaze sie z dodatkowymi kosztami na sprzet

 

To tak może nie na temat, ale spytam, ile trzeba takiemu pracownikowi co zrobi coś w gospodarstwie i w miarę ogarnia ciągnik i maszyny. Ile na godzinę zapłacić? Co do pracowników, to trzeba pilnować ich, czasem ścignąć, wiadomo okrzanić, nauczyć. Mam takiego jednego pracownika co lepiej ogarnia maszyny typu pługi, agregaty ode mnie i od ojca. Tacy pracownicy są cennieni bo wyjedzie i po orze pola dobrze. Wiadomo zasiąść do takiego drogiego Fendta to trochę głowy trzeba mieć i duże odpowiedzialności. Znam takie gospodarstwo 500ha i mają 6 Case i wszystkie porozj**.... przez pracowników.

Kolego taka prawda ja wiecej kasy wyciagne z 300 gdzie robie sam i upinluje niz z 600 gdzie mi rozjada sprzety i niedam rady upinlowac. Niestety niema zasady z platnoscia. Jaki pracownik tak bedzie robil . Ale wiem bo maja w okolicach 1000h gospodarstwa i maja tych ludzi troszke . I tam wlasnie sie zdarzaja awarie nawet w nowszych sprzetach poprostu przezglupote bo za czasow polskich traktorow oralo sie na biegu takim a zeby ciagnik pracowal tak do 80 procent mozliwosci a pracownik zeby podgonic i sie nienarobic wycisnie 110procent mozliwosci ty tego niewidzisz a to niejego wiec go nic nieboli . Powie ze nawalil i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jeśli te wszystkie serie zostaną czyli 200,300,400,500,700,800 i jeśli stara 700 i 800 seria będę dostępna to będę do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Nie stare serie niezostana juz starych 800niema tylko te niesprzedane i 700 tylko do konca roku gdyz od 2013 wszystkie powyzej 120 koni nowe traktory musza miec SCR DPF i te inne gowna a w tym roku tylko traktory powyzej 200 koni .Oczywiscie chodzi o traktory wyprodukowane w 2012 roku z 2011 jeszcze mozna kupic tamte modele ale sie juz ich nieprodukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj