Zaloguj się, aby obserwować  
bondek77

MF 3070-gaśnie podczas jazdy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bondek77    1

Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem MF-a 3070. Ciągnik sprawuje się świetnie, oprócz tego, że wystąpił ostatnio jeden problem. Podczas jazdy gaśnie i nie chce odpalić. Pompuję pompką i nadal nie odpala. Paliwa jest ponad pół zbiornika, gdy doleję trochę paliwa i przepompuję, silnik odpala. Trochę przejedzie i sytuacja się powtarza. Ciągnik ma siłę, nie dymi, rano pali od strzału, ale gdy tylko trochę przejedzie pojawia się taki problem.

Może ktoś coś poradzi?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

pompa paliwa może być do regeneracji, lub filtry, odstojnik mogą być zasyfione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możliwe że się zaciera na jednym z tłoków i będziesz miał takie objawy, tzn jak ciepły zgaśnie, ostygnie i zapali. Kiedyś jak będziesz miał możliwość nic nie rób, poczekaj aż ostygnie i zobacz czy odpali.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To może powiedz jak gaśnie będzie łatwiej szukać przyczyny.

1. Z obrotów schodzi tak jakby się zapowietrzył

2. raptownie staje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Od razu zmień filtr paliwa

Następnie przedmuchaj przewody paliwowe i przeczyść zbiornik paliwa.Na pewno jest sprowadzony z Francji albo z innego kołchozu a tam ciągniki chodzą na czerwonym paliwie ,które nie jest zbyt czyste.Na 100% usterka zniknie .

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Może być zbiornik zapiepszony brudem i zatyka kraniki. Ja tak miałęm w swoim massey-u zrobiłem próbę z bańką paliwa i nigdy mi się nie zapowietrzył jak pił z tej bańki. Najpierw sprawdz czy dobrze leci paliwo przewodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bondek77    1

Szczerze powiem, że jeszcze nie zajrzałem do tego, nie miałem dziś czasu i czekałem na jakieś podpowiedzi. Jutro zacznę od zbiornika, jeśli nie korek lub smok ciągnący paliwo to będę szukał dalej.

Dodam tylko, że filtr paliwa jest nowy, założony przed sezonem, a ciągnik gaśnie nagle. Nie ma czegoś takiego, że schodzi z obrotów, dymi itp. Po prostu jedzie i nagle gaśnie. Dziwi mnie tylko fakt, że jak tylko trochę doleje się paliwa, przepompuje, to znowu odpala. A paliwa jest ponad połowa zbiornika. Dlatego podejrzewam, że to coś z z tym zbiornikiem. Jutro dam znać czy coś zdziałałem.

Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Sprawdź sitko w pompce zasilającej czy nie ma tam syfu u mnie tak kiedyś było na początku pod obciążeniem gasł przy orce a później gasł na drodze jadąc gasł nagle to to mnie wkurzyło i wymieniłem na nową i lata jak żyleta. Proponuję ci żebyś najpierw spróbował podłączyć jakiś baniak z paliwem żeby z niego ciągnęła pompka a nie ze zbiornika to zobaczysz czy wina tkwi w zbiorniku czy w czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bondek77    1

Miałeś rację sznajdik. Sitko w pompce było zasyfione czarnym miodem. To była ta przyczyna. Dziś traktor chodził cały dzień w rozrzutniku i bez żadnych zastrzeżeń.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Założę nowy temat o MF 3070, ponieważ potrzebuję kilku wskazówek odnośnie orki tym ciągnikiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj