kamin60

Wyjałowiona ziemia

Polecane posty

kamin60    1

Rozmawiałem z różnymi ludźmi którzy w tym siedzą i polecają albo łubin albo saladere, teraz nie wiem co będzie lepsze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Z saladery sianej w plonie głównym powinno wydać z 2 pokosy, tylko trzeba po siewie pozbierać kamienie i zwałować.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

tyle że ja nie mam orkanu a nawet od kogo pożyczyć mógłbym to zrobić tylko kosiarką bebnówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jaki jest koszt kg nasion seradeli? ile sie jej sieje jako poplon na ha? czy jest sens siać ja po jęczmieniu ozimym czyli 2-3 dekada lipca żeby zdążyła urosnąć do końca września?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

co wy za teorie dziwne głosicie - łubin w poplonie nie potrzebuje wcale dobrego stanowiska - zasiej tam narazie jakieś zboże a po zniwach zrób podorywkę - wysiej rozsiewaczem ziarno łubinu wąskolistnego najlepiej odmiany ZEUS (bo szybko rośnie) - we wrześniu/październiku stalerzuj i przyoraj efekt będziesz miał taki jak byś dał pełną dawkę obornika

  • Like 1

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Zrobię tak jak mówisz MECHANIZATOR teraz posieje jęczmień później po ściernisko przelecę talerzówką i wsieje poplon, potem znowu talerzówka i orka późną jesienią. Na wiosnę pojadę z nawozami i posieje np. owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tak, to będzie w sumie dobry test-jeśli ten jęczmień ci w ogóle urośnie to z glebą jest wszystko w porządku, a jeśli będziesz miał na polu taliny z cieszącym sie wolnym miejscem zielskiem to wtedy faktycznie pomyśl o akcji ratunkowej. Jeśli już chcesz poprawiać stan gleby to siej owies-najkorzytsniejszy przedplon ze zbożowych a i wcześnie zejdzie z pola dając pole manewru dla poplonów.

 

bo co za sens siac łubiny, seradele, wapnować etc jeśli za rok chcesz tam władować owies-najmniej wymagające zboże????


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Tylko potem nigdy nie wiadomo co po owsie - da łubin i wapno - wapno zadziała pH się podniesie , łubin sporo materii organicznej - potem owies a po owsie lux stanowisko na jęczmień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ilu userów tyle róznorakich teorii, podejść i priorytetów, a ty człowieku bądź mądry i sobie coś wybierz :D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki jest koszt kg nasion seradeli? ile sie jej sieje jako poplon na ha? czy jest sens siać ja po jęczmieniu ozimym czyli 2-3 dekada lipca żeby zdążyła urosnąć do końca września?

cena to 800 zł za metr, jak chcesz żeby urosła Ci w połowie lipca to tylko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Ile kg łubinu zasiać na 1ha jako poplon? Dodam, że chcę zasiać go na przełomie lipca i sierpnia. Do tej pory siałem gorczycę a w tym roku chcę zasiać łubinu na jednym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

cena to 800 zł za metr, jak chcesz żeby urosła Ci w połowie lipca to tylko zależy od pogody

 

ile trzeba tego rzucić na hektar żeby można to było nazwać sensownym poplonem? kiedy się ją normalnie sieje-wiosną? ile czasu potrzebuje od siewu do wyrośniecia na te pół metra wysokości?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Ile kg łubinu zasiać na 1ha jako poplon? Dodam, że chcę zasiać go na przełomie lipca i sierpnia. Do tej pory siałem gorczycę a w tym roku chcę zasiać łubinu na jednym kawałku.

 

Ja w plonie w głównym sieję ok 150 kg/ha to na poplon wg mnie conajmniej 100 kg/ha

Edytowano przez Przemas15

SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zależy jaki gatunek łubinu. Na poplony sieje się więcej niż na nasiona. Jeżeli chodzi o wąskolistny to trzeba nawet 200kg a jeżeli odmiana samokończąca nierozgałęziająca sie to jeszcze wiecej. Trzeba wysiać tyle żeby był duży plon zielonej masy i żeby zagłuszył chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tutaj macie wszystko jak na tacy http://www.hrsmolice.pl/index.php?p=lubin_04


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A gdzie można dostać sarbrawit?? z tego co wiem to już nawet gwarant nie ma rejestracji w łubinie http://www.arysta.pl/etykiety_minrol/GWARANT_500_SC.pdf więc nie jest tak wszystko na tacy

http://www.hrsmolice.pl/index.php?p=lubin_03&l=pl tu też przydałoby się trochę aktualizaji szczególnie jeżeli chodzi o ŚOR

od kilku lat ciągle to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Witam mam zamiar nabyć 3h ziemi IVb i V klasy bardzo zaniedbanej.

I teraz mam taki problem. Jakie będą koszty doprowadzenia tego pola do użytku?

Myślałem aby zrobić to tak : 

 

1.Oprysk od perzu (Nie jest konieczny bo właciel wypryskał pole i jest w miarę czyste) 

2.Podorywka albo talerzówka 

3.jakiś poplon najlepiej łubin

4.Zaorać to

5.Wapno tylko jakie i ile tego na kg/ha (ziemia jest silnie zakwaszona)

6.Pod korzeń Superfosfat

7.I chciał bym zasiać pszenżyto ale jeżeli nie zdążę no to mieszanka 

8.I ile nawozu na wiosnę na takie pole 

 

Zamierzam zacząć zaraz po żniwach .

 

Co sądzice o tym planie i jakie były by najmniejsze koszta nie jestem zorietowany w cenach.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pole było pryskane glifosatem to możesz jedynie opryskać miejsca w których widać pojawianie się perzu. Następnie ja wjechałbym w to głęboszem rozsiał wapno (ile wapna na ha to zależy jakie wapno) i z talerzował a następnie orka. Chyba że masz możliwość zasiania wapna bezpośrednio w glebę to wtedy talerzówka albo gruber przed siewem jeszcze raz i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj